Zpravodajství TV info Škola Frekvence TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pátek • 19.10.2018 - 08:44:26     satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Program | Články
 

Zakončete rok s Prima ZOOM!

  Autor: TV Prima/satCentrum , e-mail: info@iprima.cz Přidané: 24.12.2017


Zažijete cestu do vesmíru, podáte si ruku s Churchillem, potkáte Hitlerovy ženy, pomazlíte se s medvědem z Knihy džunglí, vstoupíte do říše goril, na silvestra zažijete noční můru a vstoupíte do nitra buňky. To vše a ještě více na Prima ZOOM.


Prima ZOOM – svět ještě více zblízka!

25. 12., 22.00 hod. – Cesta do vesmíru

Vydejte se na cestu do vesmíru, během které zjistíte, že příští éra NASA bude zdaleka ze všech nejvelkolepější. Uvidíte vzrušující plány, na kterých NASA už teď pečlivě pracuje společně s dalšími vědci. Seznámíte se s překážkami, které musí překonat, aby se podařilo uskutečnit nové odvážné mise – poslat člověka na Mars nebo „ulovit“ asteroid. Pozoruhodné záběry odhalují nezměrný přínos dosavadního vesmírného programu a jeho statečných průkopníků. Nechybí ani jedinečný pohled na zemi nebo náročné operace ve vesmíru, například na vypuštění a opravy Hubbleova vesmírného dalekohledu a konstrukci Mezinárodní vesmírné stanice. Naučili jsme se, jak přežít, stavět a provádět vědecké experimenty ve vesmíru. To je teprve první malý krok před dalším obrovským skokem.


26. 12., 20.00 hod. – Winston Churchill

Nahlédněte do zákulisí slavných proslovů a záběrů, které zachytily objektivy kamer a fotoaparátů. Odhalte skutečnou osobnost jednoho z největších a nejslavnějších politických představitelů Evropy. Dokument Winston Churchill je jako vzrušující biografický film – chvílemi dojemný, zábavný, epický, ale vždy právě takový jako jeho hlavní hrdina. Pečlivě remasterovaný a kolorovaný film čerpá z ohromného množství vizuálních i zvukových archivních záběrů a představuje všestranný portrét Winstona Churchilla na veřejnosti i v soukromí. Nabízí nový, neokoukaný pohled na Churchillovu barvitou, podmanivou a tajuplnou osobnost a odhaluje jeho vztah k moci.


26. 12., 21.00 hod. – Hitler a ženy

Ženy se hned na začátku staly nejsilnějšími pilíři kultu Hitlerovy osobnosti. Zatímco někteří historici zdůrazňují jejich roli v nacistické mašinérii, jiní je vnímají jako oběti propagandy a nacistického konceptu nadřazené rasy. Tento film využívá jedinečné záběry a odhaluje složité vztahy mezi Adolfem Hitlerem a ženami.


27. 12., 22.00 hod. – Nejdrsnější věznice světa (Honduras)

Vítejte za mřížemi nejdrsnějších věznic světa, kde jsou zavření drogoví dealeři, zabijáci z kartelů, vrazi a násilníci. Britský novinář Paul Connolly se nechal zavřít do nejpřísněji střežených vězení a setkává se tam s trestanci i muži a ženami zákona. V jednotlivých epizodách seriálu postupně navštěvuje Honduras, Polsko, Filipíny a Mexiko. Na vlastní kůži zažívá drsné podmínky v přeplněných věznicích. Uvnitř se seznamuje s členy gangu, který tam vládne, s vrahy a dozvídá se, že v některých věznicích jsou drogy a násilí na každodenním pořádku. Zjišťuje také, jaké je být členem vězeňské ostrahy a co je třeba podniknout, aby nedošlo ke vzpouře.


30. 12., 20.00 hod. – Medvěd z Knihy džunglí

Předlohou pro Balúa, Mauglího společníka z Knihy džunglí, byl indický medvěd pyskatý. O tomto tajnůstkářském druhu, který je aktivní převážně v noci, se ví překvapivě málo. Medvěd pyskatý se zároveň dosud nestal hrdinou žádného přírodopisného dokumentárního filmu. Tvůrci snímku Medvěd z Knihy džunglí natáčeli plaché hrdiny za denního světla déle než tři roky. Díky tomu se jim podařilo zachytit dosud neznámé chování a zvyky medvědů – mimo jiné i to, jak matka krmí mláďata do tlamiček. Vysokorychlostní HD kamery s možností snímat až dva tisíce políček za sekundu navíc dodaly filmu zvláštní vzhled.


30. 12., 21.00 hod. – Gorilí království

Hluboko v nitru gabonského pralesa leží Gorilí království. Mezi jeho pravidelné návštěvníky patří nadšený odborník na primáty Juan Salvador. Ve svém skromném tábořišti potkává hady, opice, ohnivé mravence, a někdy dokonce i slony. Ale to mu nevadí. Je na lovu. Jeho kořistí jsou i ty nejmenší stopy po gorilách – rozdrcené listy, zpola snězené ovoce, šlápoty i výkaly. Salvadorovi se podařilo získat nové poznatky o životě goril nížinných v jejich přirozeném prostředí a ochotně se o ně podělí.


30. 12., 22.00 hod. – Vzkříšení Pompejí

Město Pompeje bylo před 2 000 lety pohřbeno pod vulkanickým prachem. Nyní znovu „ožívá“. Dokument využívá prvotřídní digitální efekty i poznatky světových odborníků a rekonstruuje starověké Pompeje jako fotorealistické virtuální město. Během 24hodinové návštěvy zažijete ranní dojíždění do práce, brutální polední sportovní aktivity a nespočet večerních hříšných radovánek. Díky archeologickému výzkumu a nejnovějšímu 3D mapování Pompejí konečně uvidíte, jak zdejší obyvatelé skutečně žili.


31. 12., 20.00 hod. – Miroslav Zikmund: Cesta stoletím (3. díl)

Nenechte si ujít závěrečný díl fascinujícího příběhu. Ojedinělá minisérie Petra Horkého přináší ucelený pohled na život jednoho z největších Čechů, a zároveň odhaluje mnohá tajemství. Většina lidí zná dvojici slavných cestovatelů Zikmunda a Hanzelku. Téměř nikdo však neví, jaký skutečně žili život. Jejich zážitky z cest znají miliony lidí na celém světě. Legendární dvojici spojuje 111 tisíc najetých kilometrů, na nichž strávili celkem 9 let. Na svém kontě mají 6,5 milionu prodaných knih v 11 světových jazycích, 4 celovečerní filmy a 147 dokumentárních a televizních filmů. Seriál představí obdivované cestovatele v nových souvislostech – prostřednictvím velkého chlapského přátelství, které rozhodně neskončilo smrtí jednoho z nich, pohledem do soukromých až intimních sfér obou mužů, pohledem na jejich rodiny, přátele a nepřátele i pohledem na jejich chyby, omyly a poučení, které jim posléze umožnily odolat největším politickým tlakům a pronásledování. Příběh o dvojici Zikmund a Hanzelka odkryje dosud nezveřejněné skutečnosti.
Miroslav Zikmund je fenomenální cestovatel, fotograf, spisovatel a publicista, který se v příštím roce dožívá 99 let. Málokdo ví, že si tato světová osobnost s takřka fenomenální pamětí již sedmdesát let denně píše deník. A nyní odtajňuje své celoživotní vzpomínky. Jsou nejen úžasným osobním svědectvím, ale také přesným dokumentem doby. Minisérie přináší také osobitý pohled na bouřlivé dějiny dvacátého století očima muže, který poznal celý svět. Byl počat za Habsburků, narodil se pět měsíců po vzniku první republiky. Přežil 2. světovou válku, zažil nástup komunismu i jeho pád. StB byl označen jako „nebezpečná osoba nejvyšší třídy nebezpečnosti“. Pobýval v Africe, když zanikal koloniální systém. Setkal se s prezidenty i lovci lebek. Seznámil se s Gagarinem i Hillarym. Dožil se nástupu demokracie a hrdě jde životem dál.


31. 12., 21.00 hod. – Noční můra na Everestu

Pozoruhodné přírodní krásy Himálaje přilákají každoročně do Nepálu necelý milion návštěvníků. Ale ty samé síly, které stvořily tyto velehory, mají také moc ničit. V dubnu roku 2015 zasáhlo zemi silné zemětřesení. Po celém Himálaji vyvolalo smrtící laviny. Film Noční můra na Everestu vznikl ze záběrů lidí, kteří byli u toho, a vypráví příběh o horolezcích a turistech uvězněných v odlehlých částech hor. Životní zážitek se rychle změnil v děsivou noční můru. Kdo přežil a kdo zahynul, záviselo jenom na pouhé náhodě!


31. 12., 23.00 – Tajný svět: Cesta do nitra buňky

Uvnitř každého z nás se ukrývá velké sci-fi dobrodružství. Dokument Tajný svět: Cesta do nitra buňky je příběhem miliony let dlouhé bitvy mezi lidskou buňkou a adenovirem o kontrolu DNA. Fascinující film vychází z posledních zjištění a oživuje oslnivý vnitřní svět lidských buněk přímo před našima očima. Díky práci světových expertů na vizualizaci buněčných procesů, molekulárním biologům a hollywoodským počítačovým animátorům vznikla vzrušující a vědecky věrná podívaná do nedávno objeveného mimozemského buněčného světa.

Užijte si konec roku s Prima ZOOM!


www.prima-zoom.cz – unikátní on-line magazín: základní info, program, aktuality, fotografie, zajímavé články a ještě něco navíc.


premiérové bloky    20.00 – 22.00 hod.       22.00 – 24.00 hod.
pondělí Cestovatelé a dobrodruzi Tajemství Země a vesmíru
úterý Po stopách historie Zvířata a my
středa Fascinující příroda Drsný svět
čtvrtek Zaostřeno na války Volání divočiny
pátek Úžasné oceány Záhady a konspirace
sobota Úchvatná říše zvířat Odkazy dávných civilizací
neděle Život naostro Zázraky vědy a techniky


S využitím zdroje: Mgr. Filip Budák, Externí dodavatel PR oddělení, 24. 12. 2017


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
23.12.2017 • Půlnoční mše z Baziliky svatého Petra živě v UHD z družice Hot Bird 13B
18.12.2017 • Turné čtyř můstků tradičně na Eurosportu
17.12.2017 • Už vás nudí klasické pohádky? Vyzkoušejte letos skutečný život na Prima ZOOM!
16.12.2017 • Prima Comedy Central přináší českým divákům zábavu už dva roky!
15.12.2017 • Kateřina Pauláthová na startu obřího slalomu SP v Courchevelu
13.12.2017 • Premiérové seriály na AMC vrcholia

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & KOUC, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist