Zpravodajství TV info Škola Frekvence TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Sobota • 23.03.2019 - 11:34:18     satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Program | Články
 

Tátové na rodičovské v docusoapu Čtyři v tom

  Autor: Česká televize , e-mail: info@ceskatelevize.cz Přidané: 02.04.2018


Čtyři těhotenství, čtyři porody, čtyři ženy a čtyři tatínkové, kteří se nebojí žít svou roli naplno. Nová řada populárního dokumentárního seriálu dává v ještě větší míře slovo otcům a jejich pohledu na příchod dítěte do rodiny. Dva tátové jdou na rodičovskou dovolenou, dva jsou tradičními živiteli rodiny. První díl čtvrté řady Čtyři v tom uvede ČT1 ve středu 4. dubna ve 21.00 hodin.


„Už při těch přechozích sériích jsme si uvědomili, jak velkou změnou otcovská role ve společnosti prochází. Tátové jsou běžně u porodu, někdy i nedobrovolně, víc mužů zkouší fungovat na rodičovské dovolené, ale nemají to s čím srovnat, jejich otcové a dědové žili jinak,“ vysvětluje dramaturgyně seriálu Zuzana Trávníčková.

Hrdiny a hrdinkami čtvrté řady jsou čtyři manželské páry z řad fanoušků předchozích sérií. Diváci uvidí, jak se čtyři páry připravují na příchod miminka každý po svém. První dítě čekají Zuzana a Honza z Kyjova. Zdravotní sestřička a úředník se vzali nedávno po krátké známosti a jejich společnou vášní je moravský folklor. Pečovatelka Květa a její manžel Jirka budou mít druhé společné, ale Květino páté dítě. Spolu totiž kromě dvouletého Adámka vychovávají i Gábinu, Aleše a občas i nejstarší Dominiku z Květiných předchozích vztahů. Jirka jako poštovní řidič živí celou rodinu. Lenka pracuje jako vysoce postavená manažerka v automobilovém průmyslu a její muž Martin je na rodičovské s dvouletým Dominikem, do práce chodí na jeden půlden v týdnu. Teď čekají dcerku, se kterou chce být Lenka doma alespoň tři měsíce, ideálně celých pět měsíců mateřské, pak ji vystřídá opět Martin. Na rodičovskou se poprvé chystá i Jakub, jehož novomanželka Andrea úspěšně podniká v prodeji textilu na sociálních sítích. Starají se o čtyřletou Agátku z Andreina prvního manželství, která má lehčí vrozené postižení, a těší se na prvního společného potomka, Kubíka. „Je vidět, že se otcové se dnes věnují dětem více, než tomu bylo kdysi. Když jsem v práci řekl, že půjdu na rodičovskou dovolenou, tak místo očekávaných záporných reakcí jsem se setkal pouze s kladnými,“ říká Jakub Pilek z Chomutova.

Seriál se tentokrát méně zabývá kvalitami porodnictví u nás a více se zaměřuje na měnící se role uvnitř současné rodiny. Před kamerou se letos narodily všechny čtyři děti. „Ze Čtyř v tom se stal během let opravdový fenomén se stálou oblibou hlavně u mladých divaček, které procházejí stejnou životní fází. Téma je ve společnosti stále živé a zdaleka se nevyčerpalo. Jsem ráda, že série populárního docusoapu oslovuje i publikum, které běžně dokumenty nesleduje,“ uzavírá kreativní producentka Alena Müllerová.


Čtyři v tom

režie: Ivana Pauerová Miloševičová
scénář: Iva K. Jestřábová
dramaturgie: Zuzana Trávníčková, Martin Mareček
kamera: David Cysař, Radka Šplíchalová, Yvona Teysslerová
kreativní producentka: Alena Müllerová


Karolína Blinková, tisková mluvčí České televize


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
03.04.2018 • Máslo a lithium do každé rodiny - Prezident Blaník rozjede kampaň i na ČT
03.04.2018 • Pozývame vás na verejné nahrávky pilotných častí nových zábavníkov
02.04.2018 • Zjistěte, co mají společného Da Vinci a velikonoční zajíček na Prima Comedy Central!
02.04.2018 • Příběhy, které stojí za pozornost za Prima ZOOM
01.04.2018 • Show Jana Krause – 4. 4. 2018
30.03.2018 • V.I.P. vraždy jsou zpět

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist