Zpravodajství TV info Škola Frekvence TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Neděle • 20.01.2019 - 04:10:04     satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Program | Články
 

RTVS odvysiela všetkých 64 zápasov MS v hokeji

  Autor: RTVS , e-mail: info@rtvs.sk Přidané: 28.04.2018


Po zimných olympijských hrách v juhokórejskom Pjongčangu sú Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji v dánskej Kodani a Herningu ďalším významným projektom športového vysielania RTVS v tomto roku. V televíznom vysielaní sa od 4. mája objaví všetkých 64 zápasov v 31 priamych prenosoch a 33 záznamoch.


Jednotka plánuje odvysielať 10 priamych prenosov - všetkých 7 zápasov hokejovej reprezentácie v základnej skupine a tri zápasy vyraďovacích kôl šampionátu - jedno štvrťfinále, jedno semifinále a v nedeľu 20. mája aj večerné finále. V úvodný deň hokejového šampionátu (4.5.) ponúkne RTVS atraktívny zámorsky duel USA - Kanada.

Hlavnú pozornosť vo vysielaní RTVS budú mať zápasy skupiny A v Kodani, v ktorej hrá aj reprezentácia Slovenska. Až 64 komentovaných stretnutí sa bude naživo vysielať na špeciálnom hokejovom webe http://hokej.rtvs.sk - jednak pri simulcastovom streame Jednotky a Dvojky a zároveň všetky simultánne hrané zápasy na doplnkovom webovom streame.

Z dejiska šampionátu budú zápasy komentovať ostrieľaní Pavol Gašpar a Matej Hajko so spolukomentátormi Rastislavom Staňom a Jánom Pardavým. V Herningu bude pôsobiť dvojica Tomáš Košec a Michal Hreus. V bratislavskom štúdiu budú pripravení moderátori Matúš Krutý a Ľubica Melcerová. Všetky zápasy Slovenska, ako aj celé vyvrcholenie turnaja vo vyraďovacej fáze, bude v štúdiu analyzovať bývalý reprezentant Boris Valábik.

„Našou hlavnou snahou je priniesť televíznym divákom a rozhlasovým poslucháčom kompletný prehľad o priebehu hokejového šampionátu a rovnako odprezentovať dianie z Kodane a Herningu ako dôležitú udalosť v on-line prostredí," uviedol šéf športovej sekcie RTVS Matej Hajko.Okrem toho RTVS pripravuje k MS v hokeji vlastnú špeciálnu webovú stránku. „Hokejoví fanúšikovia na nej nájdu všetky potrebné informácie o vysielaní RTVS zo šampionátu a priebehu turnaja. Jej obsah doplnia pôvodné materiály televíznych štábov, videosekvencie s highlightmi všetkých zápasov s dôrazom na obrazový servis čo sa týka účinkovania Slovenska," doplnil Matej Hajko.

Diváci sa môžu tešiť na pravidelnú dennú reláciu MS v kocke, ktorú RTVS prinesie na konci každého hracieho dňa so súhrnom všetkého dôležitého, čo sa počas zápasov stalo.

Počas prestávok jednotlivých zápasov RTVS odvysiela nový seriál „Aj oni boli pri medailách" o reprezentantoch, ktorí sa zaslúžili o najväčšie úspechy slovenského hokeja, ale odvtedy sa pohybujú mimo centra mediálneho záujmu.

Rádio Slovensko odvysiela naživo všetky duely slovenskej hokejovej reprezentácie. Okrem toho pripravuje množstvo reportáží a živých vstupov, rozhovorov, publicisticky ladených zaujímavostí a noviniek. Informácie z majstrovstiev sveta bude Rádio Slovensko prinášať počas celého dňa aj v Rádiožurnáloch, krátkych správach a špecializovaných športových reláciách.

„Priamo do dejiska šampionátu posielame našich skúsených rozhlasových reportérov Matúša Čunderlíka a Adama Bohuša. Okrem komentovaných priamych prenosov prinesieme živé vstupy priamo z dejiska, rozhovory s hokejistami, analytikmi, nebudú chýbať zaujímavosti zo zákulisia," uviedol Matej Hajko.

Rádio Slovensko bude na hokejový šampionát naladené už od 30. apríla do 4. mája v Príbehu na týždeň. Okrem toho bude počas celých MS výkony a výsledky našich hokejistov mapovať formou vtipnej glosy športový redaktor Martin Šeďo v rubrike Dovolené uvoľnenie.


Rozhlas a televízia Slovenska


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
28.04.2018 • Horná Dolná a Oteckovia najsledovanejšími programami štvrtka!
26.04.2018 • Terry Pratchett 70 let
25.04.2018 • TV Markíza odvysiela mimoriadnu politickú talkshow s Michalom Kovačičom
25.04.2018 • Důlní neštěstí, které otřáslo Československem - film Dukla 61 se v premiéře představí v Havířově
25.04.2018 • Susedia a Oteckovia ovládli pondelkový rebríček sledovanosti!
24.04.2018 • S Lucií Výbornou do tůní, jezer a řek v novém přírodovědném cyklu Magické hlubiny

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & KOUC, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist