Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Neděle • 26.05.2024 - 19:34:15   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Z domova | Články
 

Lekce slušného chování, recepty z Herbáře i výlet do přírody - Edice ČT se představí na veletrhu Svět knihy

  Autor: Česká televize , e-mail: info@ceskatelevize.cz Přidané: 09.05.2018


Česká televize se i v letošním roce zúčastní mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy Praha. Tradicí jsou mimořádné veletržní slevy a knižní dárky pro kupující. V doprovodném programu, který Česká televize pro návštěvníky veletrhu připravila, vystoupí několik desítek osobností, které diváci znají z obrazovky České televize.


Festival proběhne od 10. do 13. května v Průmyslovém paláci Pražského výstaviště.

„Česká televize je již tradičně jedním z nejvýznamnějších vystavovatelů na Veletrhu knihy. Na našem stánku, který se vzhledem k bohatému doprovodnému programu těší velké oblibě, představíme knižní novinky z Edice ČT, které mají většinou vazbu na úspěšné pořady České televize,“ říká výkonný ředitel obchodu Hynek Chudárek, který ve čtvrtek 10. května ve 12.00 hodin slavnostně otevře stánek České televize a dodává: „Soustředíme se především na dětskou tvorbu, nicméně v letošním roce jsme zabrousili i do tématu sportovního, a sice knihou Čistič – Pozor, píská Milan Minář, věnované životnímu jubileu tohoto významného hokejového rozhodčího. Po celou dobu konání veletrhu budou na stánku Edice ČT navíc probíhat autogramiády, besedy a autorská čtení s tvůrci a hlavními protagonisty.“

Návštěvníci se mohou těšit například na autogramiádu Ivety Toušlové, Josefa Maršála a Martina Poláčka ke knize Malá Toulavka, která děti zavede na tajemné cesty po České republice. „Knížka je vlastně jakýmsi zápisníkem holčičky, která si přezdívá Malá Toulavka. Navštěvuje nejrůznější tajemná místa, hrady, zámky a jiné lokality svázané s legendami a pověstmi, nebo místa, kde se dějí nevysvětlitelné věci. Jelikož je Toulavka velmi vnímavá a zvídavá, tak si veškeré poznatky píše právě do svého zápisníku, podle kterého jí mohou malí čtenáři na jejím putování následovat,“ popisuje moderátorka pořadu Toulavá kamera Iveta Toušlová. Ten letos oslavil patnáct let na obrazovkách České televize.

V pátek 11. května navštíví stánek České televize Ladislav Špaček a Markéta Plánková spolu s tvůrci pořadu (Vel)mistr E, který malé diváky učí pravidlům etikety. Návštěvníci veletrhu mohou navštívit i autorské čtení dětské knihy Povídání o mamince a tatínkovi s Pavlem Cmíralem a Kristinou Dufkovou, nebo Kateřinu Winterovou, která představí ukázku pátého dílu kuchařského bestselleru Vaříme podle Herbáře. Nebývalou pozornost si u čtenářů získala také kniha Čechoslováci v Gulagu, podle stejnojmenného pořadu, který Česká televize odvysílala na podzim. Na Světě knihy o ní budou debatovat autoři a historici z Ústavu pro studium totalitních režimů Jan Dvořák, Adam Hradilek a Jaroslav Formánek. Závěr festivalu bude patřit Václavu Chaloupkovi a jeho knize Doteky Přírody, ve které líčí toulky českou krajinou a nevšední setkání se zvířaty.


Karolína Blinková, tisková mluvčí České televize


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
10.05.2018 • Slovensko má v EÚ najprísnejšiu úpravu trestného činu ohovárania
09.05.2018 • Snímek o malíři Paulu Gauguinovi zahájí přehlídku francouzských filmů Crème de la crème
09.05.2018 • Kdy jste naposledy vzali psa do biografu? Pět kin chystá na středu speciální „pejskařskou“ předpremiéru
08.05.2018 • V Brně vyhlásili vítěze přehlídky Serial Killer
04.05.2018 • Televize vysílá už 65 let
04.05.2018 • Skupina Markíza bola v apríli jednoznačným trhovým lídrom celodenne aj v prime-time!

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist