Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Středa • 24.04.2024 - 17:31:57   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Z domova | Články
 

Snímek o malíři Paulu Gauguinovi zahájí přehlídku francouzských filmů Crème de la crème

  Autor: Film Europe Media Company , e-mail: info@filmeurope.cz Přidané: 09.05.2018


Čtrnáct snímků francouzské kinematografie se představí na pátém ročníku přehlídky francouzských filmů Crème de la crème, která se uskuteční od 11. - 14. května v pražských kinech Lucerna a Evald. Přehlídku zahájí životopisný snímek Gauguin o nekompromisním vizionáři a osobitém malíři Paulu Gauguinovi, kterého ztvárnil Vincent Cassel. Snímek o neobyčejném umělci vstupuje 10. května do českých kin.


Psal se rok 1891, když Paul Gauguin – unavený tehdejším civilizovaným světem, jeho politickými, morálními i uměleckými konvencemi – opustil nejen Francii, ale i ženu a děti. Odjel na druhý konec světa, na exotický ostrov Tahiti, aby zde načerpal inspiraci pro své obrazy v divoké a neposkvrněné přírodě. Zdánlivý ráj se ale změnil v místo samoty a chudoby, na němž Paul zápolil s podlomeným zdravím, odmítnutím i pochybami. Poznal zde ale domorodou krásku Tehuru, která se stala jeho ženou i múzou. Film Edouarda Deluca je výpravnou, přitom ale meditativní sondou do duše vášnivého a problematického génia. Dominuje jí naprosto strhující, intenzivní výkon Vincenta Cassela.

Přehlídka francouzských filmů Crème de la crème uvede v předpremiéře hned dva snímky. Bláznivou komedii Gangsterdam, která vypráví o partě mladých lidí, která se zaplete do pašování drog v Amsterdamu. Hlavní hrdina Ruben Jablonski je student práv, šprt trvale odsouzený k ignoraci něžnou částí populace. Dobírá si ho i jeho nejlepší kamarád s výstižnou přezdívkou Durex, který vedle barvy vlasů zápolí i s nevyjasněnou sexuální orientací. Ruben celý rok doučuje krásnou Noru. Z nepřístupné dívky se vyklube poslíček drogového gangu. V touze najít klíč k jejímu srdci se bytostný slušňák vydává po nebezpečné pašerácké stezce. Film poběží v kinech od 24. května.

Novinkou na českých plátnech budou i vzájemně propojené osudy tří rodin ve snímku Ohrožené druhy režiséra Gillese Bourdose.

Program pátého ročníku přehlídky doplní divácky oblíbené francouzské snímky: těšit se můžete na Velkou cenou poroty v Cannes ověnčené LGBT drama 120 BPM režiséra Roberta Campilla, 108 zrestaurovaných krátkých snímků zakladatelů kinematografie ve výjimečném dokumentu Bratři Lumiérové, nesmrtelné pouto matky a syna ve výpravné filmové adaptaci slavného románu Příslib úsvitu či životopisný příběh světoznámého oceánografa Jacquese-Yvese Cousteaua pojmenovaný Odysea.


Celý program přehlídky je k nalezení na www.filmeurope.cz nebo na stránkách kin Lucerna a Evald.

Pořadatelem Crème de la crème je společnost Film Europe Media Company, která pořádá festival Be2Can, úspěšnou přehlídku nejlepších filmů z významných festivalů Berlinále, Benátky a Cannes, přehlídku současné severské kinematografie Scandi, Apríl! Comedy Film Fest, přehlídku evropských filmových komedií.


Web Film Europe: www.filmeurope.cz
Facebook Film Europe: https://www.facebook.com/FilmEuropeCZ/


Adéla Brabcová - PR & Marketing, Film Europe Media Company


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
10.05.2018 • Slovensko má v EÚ najprísnejšiu úpravu trestného činu ohovárania
09.05.2018 • Lekce slušného chování, recepty z Herbáře i výlet do přírody - Edice ČT se představí na veletrhu Svět knihy
09.05.2018 • Kdy jste naposledy vzali psa do biografu? Pět kin chystá na středu speciální „pejskařskou“ předpremiéru
08.05.2018 • V Brně vyhlásili vítěze přehlídky Serial Killer
04.05.2018 • Televize vysílá už 65 let
04.05.2018 • Skupina Markíza bola v apríli jednoznačným trhovým lídrom celodenne aj v prime-time!

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist