Zpravodajství TV info Škola Frekvence TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pondělí • 22.07.2019 - 12:04:06   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Program | Články
 

Prázdniny v plném proudu – usedněte k Prima ZOOM

  Autor: TV Prima , e-mail: info@iprima.cz Přidané: 09.07.2018Vyberte si, co vás baví. Procestujeme svět, vrhneme se do historie, vydáme se za zvířátky a budeme odhalovat rozmanitá tajemství. Tak širokou a rozmanitou nabídku světových dokumentů najdete jedině na Prima ZOOM.


Prima ZOOM – svět ještě více zblízka!


9. 7. 20.00 – Úžasný Írán (1. část)

Pro Turkmény žijící na území Íránu je svatba jednou z nejdůležitějších společenských událostí. Dodnes probíhá přesně podle dávných nomádských tradic a zvyklostí. Mnoho z nich má dnes už jenom symbolický význam. Přesto stále podtrhují důležitost obřadu, který zásadně mění životy snoubenců i obou jejích rodin. Zdejší svatby jsou koneckonců výsledkem dlouhých vyjednávání a dohod mezi jednotlivými rodinnými klany. Život turkménské manželky se točí hlavně kolem svatebního obřadu. Nejprve jejího vlastního a později jejích dětí. Výchova zdravých a schopných dcer i synů, hledání možných partnerů, zprostředkování seznámení, vyjednání zasnoubení, svatební přípravy a dohlížení na dodržování zvyků a tradic – to vše má na starost matka. Dnešní mladí Turkméni sice trvají na tom, aby do toho taky měli co mluvit, jenže ani láska, vzájemná přitažlivost nebo důvěra nejsou tím, co rozhoduje. Hlavní není, aby byli novomanželé štastní. Jde o spokojenost, stabilitu a čest obou rodin. Proto není ani dnes neobvyklé, že se nevěsta a ženich ve skutečnosti prakticky neznají.


9. 7. 22.00 – Armstrong: Záhada objasněna

Neil Armstrong se 21. července 1969 stal prvním člověkem, který kráčel jinde než po povrchu naší planety. Díky tomu, že se naučil pilotovat na úsvitu supersonické éry a vypiloval si své schopnosti v bojových leteckých misích nad Severní Koreou, byl pravým synem své doby. Po zkušenostech, které získal jako elitní testovací pilot, měl přesně ty schopnosti, jež NASA potřebovala v roce 1961. Národní úřad pro letectví a kosmonautiku tehdy naverboval druhou skupinu astronautů. Cíl: Měsíc! Tam se podařilo úspěšně přistát o pouhých osm let později. Byl to obrovský skok pro lidstvo, ale i pro samotného Armstronga. Vychutnejte si příběh o jeho jedinečném životě. Dozvíte se, kdo byl skutečný první muž na Měsíci.


9. 7. 23.00 – Všechno a nic (Všechno)

Cenami ověnčený tým dokumentaristů, který zabodoval s Tajným životem chaosu, se vrací se vzrušující novinkou. Všechno a nic je epický příběh o odhalení skutečné velikosti všeho a naprosté prázdnotě nicoty. Profesor Jim Al-Khalili se nejdříve zabývá vyloženě jednoduchou otázkou: proč je v noci tma? Hledání odpovědi ho zavede až na hranice známého vesmíru. Pak se zaměří na vědu na hraně lidského vnímání, kde se ukrývají nejhlubší tajemství vesmíru. Rozhodne se také odhalit, co je nicota. Jeho výprava za poznáním končí zřejmě nejzásadnějším poznatkem o realitě, ke kterému se lidstvu podařilo dospět. Všechno vzešlo z ničeho.


10. 7. 20.00 – Skutečný most přes řeku Kwai

Druhá světová válka byla plná hrůz. K těm nejhorším patřilo brutální zneužívání válečných vězňů a nuceněne nasazených k výstavbě japonské železnice z Thajska do Barmy. Pamětníci skutečného příběhu, který proslavil legendární oscarový film Most přes řeku Kwai, jsou dnes na sklonku života. Ale jejich vzpomínky zůstávají stejně čerstvé, jako by se všechno odehrálo teprve včera. Jejich vyprávění je místy velice dojemné a jindy nečekaně zábavné a černohumorné. Jsou to neuvěřitelné osobnosti a opravdoví hrdinové. Poslechněte si, jak se jim podařilo přežít dobytí Singapuru, byli zajati a poté přinuceni budovat jenom se základními stavebními nástroji železnici, jejíž dokončení bylo považováno za nemožné. Trpěli hladem a tropickými nemocemi. Byli týráni víc, než si dokážeme představit. Proč vlastně? Abychom pochopili, proč byli Japonci tehdy tak krutí, tvůrci vyrazili do země vycházejícího slunce, zeptat se přímo japonských vojáků, strážců a dozorců. Tito muži, které také dodnes pronásledují přízraky války, otevřeně mluví o vlastních zkušenostech a problémech vyrovnat se se strašlivými následky.


11. 7. 21.00 – Daman: Mistr přežití

Damani jsou malí, roztomilí a naprosto úžasní. Návštěvníci jihoafrického pobřeží žasnou nad jejich dechberoucími kousky mezi vysokými rozeklanými skalami. Připomínají sice sviště, ale jejich nejbližšími příbuznými jsou ve skutečnosti slon a kapustňák. Což je asi nejméně podivná věc, kterou se o nich můžete dozvědět. Damani jsou ohromně společenští. Přestože patří k býložravcům, hledáním potravy stráví pouhou hodinu denně. Mají tedy spoustu volného času na hraní, tulení nebo polehávání. Navíc se můžou pochlubit opravdu neobvyklými anatomickými rysy: duhovky v jejich očích mají schopnost stáhnout se natolik, že damani můžou bez problémů hledět přímo do slunce. Jejich chodidla jsou speciálně přizpůsobená na lezení po skalnatém povrchu. Samci dokonce umí zpívat. Aspoň když se uchází o tlapku své vyvolené. Jsou to v podstatě mírumilovná zvířátka, ale když se ocitají zahnána do úzkých, stává se z nich divoká banda.


11. 7. 22.30 – V hlavě Marka DeFriesta

Díky mnoha útěkům z vězení, kterým se ani nechce věřit, se mu kdysi přezdívalo Houdini. Pak se Mark DeFriest dostal do nejhoršího vězení na Floridě. Přestože soudem vybraní odborníci nejprve rozhodli, že je psychicky nemocný, jediný psychiatr následně verdikt nepochopitelně vyvrátil. Podle jeho tvrzení to Mark jenom hraje. O více než třicet let později má Mark neustále potíže pochopit, co se stalo. Snaží se přežít v rámci přísného a nekompromisního systému. A jeho poslední obránci se mezitím dohodli na zvláštním spojenectví s cílem vybojovat pro Marka svobodu. Film získal ocenění za nejlepší dokumentární film za rok 2014 na filmovém festivalu Lone Star.


12. 7. 22.00 – Tajný život klokanů (Život v klokaní společnosti)

Nejslavnější australský chlupáč klokan je hlavním hrdinou rozhopkaného seriálu o koloniích klokana obrovského. Navštivte společně s námi Národní park Sundown v Queenslandu a pobřežní resort Anglesea ve Victorii. Dozvíte se, že klokani uvažují stejně jako mafie, dodržují zvláštní pravidla páření a vedou fascinující život v rámci předem určených společenských kast.


12. 7. 23.00 – Gorongosa: Znovuzrození ráje (Záhada lvů)

Sledujte neuvěřitelné a inspirativní znovuzrození africké divočiny očima kameramana, který získal prestižní cenu Emmy. Bob Poole se narodil v Americe a vyrostl v Africe. V tomto seriálu zažívá neuvěřitelné dobrodružství: dva roky žil v Národním parku Gorongosa v jihoafrickém Mosambiku, kde pomáhal vědcům a ochráncům přírody v bitvě za obnovu zdejšího kdysi legendárního přírodního bohatství. Vlákno života, které se vine rájem o rozloze miliónů akrů, přervala dlouhá občanská válka. Mezinárodní tým vědců a odborníků se nyní snaží uvést park zpátky do původního stavu. Znovuzrození ráje je jedním z nejambicióznějších projektů obnovy přírody, o který se kdy lidé pokusili.


Poznávejte svět s Prima ZOOM!


www.prima-zoom.cz – unikátní on-line magazín: základní info, program, aktuality, fotografie, zajímavé články a ještě něco navíc.


nové premiérové bloky 20.00–22.00 22.00–24.00

Pondělí Cestovatelé a dobrodruzi Tajemství Země a vesmíru
Úterý Po stopách historie Zvířata a my
Středa Fascinující příroda Drsný svět
Čtvrtek Zaostřeno na války Volání divočiny
Pátek Úžasné oceány Záhady a konspirace
Sobota Úchvatná říše zvířat Příběhy civilizací
Neděle Život naostro Zázraky vědy a technikyMgr. Filip Budák, Externí konzultant odd. Marketingu a PR pro FTV Prima


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
08.07.2018 • DIGI TV vylepšuje fotbalovou nabídku. Bude vysílat italskou Sérii A
07.07.2018 • Na AMC režisér James Cameron spolu s hvězdnými přáteli provede fanoušky filmu světem sci-fi
07.07.2018 • Vysílání Tour de France 2018 bude rozsáhlejší než kdykoli v minulosti. Eurosport rozšiřuje pokrytí na všech platformách
07.07.2018 • Serie A je späť: veľký návrat na obrazovky DIGI Sport
07.07.2018 • Na najmenších divákov čaká na freeSAT-e rozprávkové leto
06.07.2018 • Komentátoři Tour de France se představují

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist