Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Neděle • 21.07.2024 - 19:19:20   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Softwarové novinky | Články
 

Příjem TV JOJ na TT kartách (vč. odpovědi výkonného ředitele)

  Autor: Redakce , e-mail: redakce@satCentrum.com Přidané: 21.01.2008


Dne 7. 1. 2008 došlo v distribuci programu slovenské TV JOJ k obnově jejího kódování v distribučním paketu v platformě Sky Link na družici Astra 3A (na orbitální pozici 23,5 stupňů východně, frekvence 12,565 GHz, horizontální polarizace, SR 27500, FEC 2/3) v systému CryptoWorks. Vysílání je dostupné majitelům přístupových karet Sky Link a na TT Kartách, na kartách diGITALlink ovšem nikoliv.

Zakódování vyvolalo velký ohlas mezi čtenáři, serveru satCentrum se podařilo obstarat vyjádření výkonného ředitele distributora přístupových karet TRADE and TECHNOLOGY k testovacímu vysílání pro české abonenty.V pondělí 7. 1. 2008 došlo v distribuci programu TV JOJ v platformě Sky Link na družici Astra 3 k obnově jejího kódování v systému CryptoWorks, první dva dny bylo kódování pouze částečné v odpoledních hodinách, od středy 9. 1. 2008 je už ale vysílání trvale zakódované.

Program této oblíbené slovenské soukromé stanice byl hned dostupný všem abonentům, kteří mají zaregistrované aktivní karty Sky Link distributora TBDS, a.s., beze změny v naladění přijímače, na stávající předvolbě TV JOJ.

Téhož dne, 7. 1. 2008, zpřístupnila tuto stanici i akciová společnost TRADE and TECHNOLOGY, a to všem uživatelům TT Karet, kteří mají aktivovány programy Slovenské televize STV Jednotka a Dvojka. Program televize JOJ je nyní v nabídce TRADE and TECHNOLOGY v testovacím režimu. Majitelé TT Karet musí provést nové naladění transponderu Sky Linku na Astře 3A, aby se jim načetl "virtuální" program TV JOJ_test. Na této předvolbě pak mohou tuto stanici sledovat.


Pro naladění programu použijte tyto hodnoty nastavení:

satelit: Astra (23,5°E)
kmitočet: 12 565 MHz
polarizace: horizontální
SR: 27500
FEC: 2/3

TV JOJ: SID 8004, V-PID 404, A-PID 564,
TV JOJ_test: SID 8204, V-PID 404, A-PID 564.


Jak bylo uvedeno v úvodu článku, je program oblíbené slovenské soukromé stanice JOJ nyní z Astry 3A dostupný pouze na karty Sky Link a TT Karty, na přístupové karty diGITALlink však nikoliv, což vyvolalo ze strany majitelů těchto karet dohady, zda není postup konkurenčních distributorů nelegální, jak bylo dokonce uvedeno zda není „pirátský“. Oslovili jsme proto výkonného ředitele akciové společnosti TRADE and TECHNOLOGY, Jaromíra Glisníka, a zde je jeho odpověď pro náš server:

„Děkuji za Váš zájem a za zájem Vašich čtenářů o stanici TV JOJ. Věděli jsme, že mezi uživateli TT Karet má TV JOJ hodně příznivců, velikost ohlasu na zakódování této stanice a na její zpřístupnění na nové předvolbě TV JOJ_test nás však přece jen překvapila. Všem zájemcům o sledování TV JOJ, kteří ji dosud nemají naladěnu, doporučuji přečíst si naši informaci uloženou zde.

Jak se píše v naší zprávě, je TV JOJ nyní v testovacím režimu. Za příjem TV JOJ neplatí uživatelé TT Karet žádné poplatky a nebude tomu jinak ani po ukončení testu. TV JOJ je automaticky a BEZPLATNĚ aktivována na všech kartách, které mají aktivovány programy STV. To platí pro všechny TT Karty Standard a TT Karty Sezóna registrované po 1. prosinci 2007 nebo i dříve, pokud si jejich uživatel předplácí programový balíček MULTI nebo uhradil jednorázový manipulační poplatek za rozšíření programové nabídky o programy Slovenské televize a Nova Cinema.

K problematice distribučních práv TV JOJ pro Českou republiku mohu jen uvést, že pokud se je u některých pořadů nepodaří získat, mohou být tyto pořady uživatelům TT Karet znepřístupněny. To je ovšem pravidlo, které platí u všech slovenských televizních stanic a nejen pro naše karty.“


Tolik k vyjádření nejstaršího distributora přístupových karet pro individuální příjem českých a slovenských programů ze satelitu. TV JOJ je tedy pro české abonenty přístupná legálně, testovací provoz jen vymezuje dosavadní status z pohledu distribučních práv. Kdy dojde k ukončení testování a přechodu na řádný provoz dnes není možné přesně stanovit. Majitelé řádně zaregistrovaných TT Karet ani karet Sky Link se nemusí bát a ani podléhat nátlaku ze strany některých prodejců či konkurence.


Redakce satCentrum, Václav Hrubec, 21. 1. 2008, 09:30 hod.


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 18   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
14.01.2008 • Teletext České televize i v roce 2007 posiloval své pozice na trhu v ČR
10.01.2008 • Akce 2 měsíce MULTI s TT Kartou - prodloužena [ 5 ]
08.01.2008 • TV JOJ v kódu CryptoWorks, Test programu TV JOJ na TT Kartách [ 51 ]
27.12.2007 • Dárek ČT sportovním fanouškům: ČT4 SPORT ve formátu 16:9 [ 4 ]
10.12.2007 • TT Karta ČT – cenově nejdostupnější karta pro příjem programů České televize [ 15 ]
04.12.2007 • Zvýšení hodnoty TT Karet [ 11 ]

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.


za obsah níže uvedených komentářů satCentrum nezodpovídá!
[ nejnovější komentáře jsou nahoře ]
1 / 1

  tv joj 

24.02.2008 08:28 • neregistrovaný
Chtěl bych se už konečně dozvědět jak je to s tv joj.Jak je možné,žeT&T ji v testovacím režimu svým zákazníkům od 7.1.08 pouští a zatím jsem neslyšel za tu dobu,že by něco porušila a gital jednoduchým vyjádřením výkoného ředitele všechno hodila za hlavu.
 
 
  Vcera byl problém s Viasat Explorer a Spise 

16.02.2008 14:41 • neregistrovaný
Mám zaplacenou nabídku MULTI, všechny fungují. Ale včera večer byl program Visat Explorer/Spice zhruba od 21:00 zakódován a psalo mě to: Uživatel nemá právo na sledování tohoto programu. Dneska to zase fungovalo normálně, ale jestli mě to zakódují i dnes večer, tak na ně vlítnu. Doufám, že jenom prováděli nějaký testy a dnes večer to bude normálně fungovat. Neví někdo, čím by to mohlo být? Nestalo se to taky někomu včera večer?
 
 
  Odpověď Gitalu 

07.02.2008 14:34 • neregistrovaný
Odpověď Gitalu mě nepřekvapila.Dá hlavu do písku a doufá,že si toho lidi nevšimnou jestli je možné přijímat Jojku u konkurence.Počkám až se TandT dohodne na Markíze a pak mohu kartu Gital vyhodit jako zbytečnou.Psal jsem mail do Gitalu a zde je jejích odpověď:
Dobrý den,
ověřovali jsme možnosti šíření signálu stanice JOJ na území České republiky a získali stanovisko, že příjem programů stanice JOJ mimo území Slovenské republiky není v souladu s autorskými právy k vysílaným pořadům. Příjem programu televize JOJ na území České republiky lze proto považovat za pirátský se všemi důsledky, které z toho mohou vyplývat. Vzhledem k tomu, že jsme vždy preferovali sdělování úplných a pravdivých informací, nechceme ani nyní stávající a budoucí uživatele našich karet uvádět v omyl. "Testovací" příjem programů, které nemohou být zařazeny do stálé nabídky, považujeme za podvod na všechny diváky, o rizicích plynoucích z umožnění nelegálního příjmu pro provozovatele karet nemluvě. Do doby, než stanice JOJ nebude mít vyřešenu otázku autorských práv pro Českou republiku, nebude zařazena do nabídky televizních programů na kartách Gital, které uživatelé používají na území České republiky.
S přátelským pozdravem
Zákaznické centrum Ji
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
GITAL, s.r.o.
 
 
  RESENI JE MIT TT KARTU I GITAL A JEN CEKAT CO BUDE 

24.01.2008 21:32 • neregistrovaný
RESENI JE MIT TT KARTU I GITAL A JEN CEKAT CO BUDE DAL.!JE TO PRECE JEN JEDNORAZOVA INVESTICE A ONI AT SE POS...U.!
 
 
  STS Chvojkovice - Brod 

21.01.2008 22:11 • neregistrovaný
citace: "Jak se píše v naší zprávě, je TV JOJ nyní v testovacím režimu. Za příjem TV JOJ neplatí uživatelé TT Karet žádné poplatky a nebude tomu jinak ani po ukončení testu. TV JOJ je automaticky a BEZPLATNĚ aktivována na všech kartách, které mají aktivovány programy STV."
Oni už mají domluveny obchodní podmínky, že slibujou JOJ zdarma v době testovacího režimu neznámo jak dlouhého?
Frajeřina. Nevěřím pánům s TT, že nebudou chtít další prašule za aktivaci po dohodnutí obchodních podmínek.
A to bude bomba, až Gital bude mít v nabídce Markízu a TT ne, už se těším. Vítězně z toho vždy vyjde chudák divák. A proč a na co Markízu? Nestačí Vám odpad Nova a odpad NovaCinema? Jenom ať je co přepínat, jiný vysvětlení nevidím.
 
 
  Gital pry bude mit Tv Markiza (kdyz Tv JoJ 

21.01.2008 21:22 • neregistrovaný
Gital pry bude mit Tv Markiza (kdyz Tv JoJ nedopadla) - no taxem zvedavej... ale drzim palec!
 
 
  To snad ani není možný 

21.01.2008 20:05 • neregistrovaný
Ježíši Kriste vo gumovejch berlích, vy teda máte starosti. To je vidět, že vám chybí práce. Zapřáhnout vás pořádně a vony by vás ty blbiny a hádky rychle přešli.
 
 
  satcentrum 

21.01.2008 17:42 • neregistrovaný
este plati ze SatCentrum zvyhodnuje skylink, nenapdane odmazali moj prispevok, kde pisem ze v skylinku nemaju asi ani internet alebo nemaju 500sk na zaplatenie 1 hodiny webdesignerovi co by to opravil.
lebo sa ta ich stranka [www.skylink.sk] ani podstranky sa nezobrazuju dobre. vo firefoxe sa uplne rozplajznu do sirky a rozhadze obsah do okrajov a v strede ostane biela diera cez celu obrazovku.
 
 
  ab 

21.01.2008 16:45 • neregistrovaný
@21.01.2008 16:26 • neregistrovaný: naprosto to samé se dá říct o TT a SatCentru... Jak říkám je to věc názoru...
 
 
  TaT je perfekt 

21.01.2008 16:26 • neregistrovaný
Každopádně Gital a Parabola cs. je moloch, který nemůže strávit, že TaT funguje po všech stránkách. Už jen to, jak dnes na stránkách paraboly zařadily hned za článek plný zášti vůči TaT, svůj "trumf" s uvedením stanice CS film dětem. Je to hnus. Ať puknou vzteky!
 
 
  ab 

21.01.2008 15:58 • neregistrovaný
@21.01.2008 15:02 • neregistrovaný: nemyslím že máš pravdu. novu dojednal Gital sám a TT ji zařadil až dlouho poté. Nevidím v tom podraz, podraz je spíš v tom co udělal TT s TBDS Gitalu když pozdrželi zařazení stv a vyšel z toho TT jako že ji dojednali dříve. Je to celé věc názoru...
 
 
  Re: ab 

21.01.2008 15:02 • neregistrovaný
Byli to nejvyšší lidé - obchodní ředitel a výkonný ředitel. Kdo jiný by měl mít zájem o prodej jak ti dva? HBO a Novu pak dohadovaly obě firmy společně, jen s podrazy ze strany CSlinku (pozdržení Trade až na servisní noci apod.) to měl Gital o pár dní dřív. Třetí podraz se Spektrem jim už nevyšel a Trade raději šel ke Slovákům. Trochu do toho vidím, ale nic veselýho to není, fakt ne, takovej kapitalismus ala Chicago ve třicátých letech minulýho století kdy řádil Al Capone :-)
 
 
  ab 

21.01.2008 14:41 • neregistrovaný
@21.01.2008 14:28 • neregistrovaný: nějak do toho vidíš že? problém byl asi spíš v tom že TT byl předtím skoro monopol a nemusel se snažit. Navíc asi těžko mohli zniňovaní pánové něco měnit když nebyli majiteli ani generálními řediteli apod.. Konkurence je v každém případě pro zákazníky jenom dobře. Tato konkurence nám přinesla minimálně novu, hbo nižší ceny, možnost volby atd.
 
 
  Zlatá slova 

21.01.2008 14:34 • neregistrovaný
Zlatá slova
 
 
  Re: ab 

21.01.2008 14:28 • neregistrovaný
Řekni celou pravdu - v Trade to brzdili právě ti pánové, co si pak udělali Gital a CSlink pro sebe, a sami chtěli TaT poslat ke dnu. Teprve po jejich odchodu se zcela noví lidi v Ostravě dali do práce a domluvili se se Slovákama, když jim CS link škodí a najednou to jde. Pokud by pánové Bujnoch a Janků neodešli, situace by se nezměnila. Teď je ale na tom Gital blbě, tak aspoň kolem sebe kopou!
 
 
  ab 

21.01.2008 14:19 • neregistrovaný
@21.01.2008 13:11 • neregistrovaný: jasně ty chytrolíne, ale uvědom si že díky "neschopnému gitalu" jak ty říkáš máš možnost sledovat NOVU, HBO a další programy které by se na CZECHLINK/CSLINK bez Gitalu nikdy nedostaly. Nebýt Gitalu tak pořád na své TT kartě čumíš maximálně na ČT a Primu.
 
 
  A co Tv Markiza?! 

21.01.2008 14:07 • neregistrovaný
@redakce: Pokud je to s autorskymi pravy u Tv JOJ (viz vyse),tak nebude problem zaradit i Tv Markiza,nemyslite?! ;o)
 
 
  Neschopný Gital 

21.01.2008 13:11 • neregistrovaný
V Gitalu nejsou schopní zajistit pro svoje zákazníky program TV JOJ,proto vypustili fámy,že sledování této stanice na TT kartách je nelegální.Mám TT kartu a programy STV a JOJ mně fungují.
 
 
Celkový počet komentářů: 18 / zobrazují se: 1 ... 18

|<«1»>|


zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist