Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pondělí • 13.07.2020 - 01:07:34   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Program | Články
 

Tak velký výběr dokumentů nabízí jen Prima ZOOM

  Autor: TV Prima/satCentrum , e-mail: info@iprima.cz Přidané: 03.11.2019


Vyberte si v 45. týdnu – chcete do přírody, na konec světa, do dalekého vesmíru, vydat se po stopách českých dějin nebo odhalovat různá tajemství? Od toho je tu Prima ZOOM. Dokumentární skvosty pro vás: budeme hodně cestovat v seriálech Balkánská města na vzestupu a Martina na konci světa nás v prvním dílu vezme do Mongolska; Utajené příběhy českých dějin II tentokrát odhalí praotce Čecha; čeká nás pohádkové Vlčí putování; přírodní krásy nabídne Velkolepý Yellowstone; historické téma nabídne Zapomenutá čínská císařovna a ještě více unikátních snímků na Prima ZOOM.


Prima ZOOM – svět ještě více zblízka!

4. 11., 20.00 – Balkánská města na vzestupu (Lublaň)

Tyto evropské metropole zažívají právě teď obrovský rozmach a stávají se z nich důležitá kulturní centra. Jenže jenom málokdo, kdo není odsud, se doslechl o tom, že balkánská města jsou na vzestupu. Mnozí obyvatelé západní Evropy si stále spojují Bukurešť, Bělehrad, Lublaň, Sofii a Sarajevo se socialistickou diktaturou a bezútěšnou šedí. Mnohá z těchto měst se také stala dějištěm krvavých válek 90. let. Ale pro mladé kreativní mozky jsou to místa, kde se vyplatí být. Balkánská města mají za sebou těžkou a složitou minulost. Nyní však žijí vzrušující a inspirativní přítomností, která nabízí mnoho potenciálu do budoucnosti. To už je dostatečně dobrý důvod, abychom je navštívili a v pětidílném seriálu zblízka poznali jejich starou i novou tvář.


4. 11., 21.00 – Martina na konci světa (Mongolsko)

Jednou z věcí, které si Martina Wojciechowska v životě cení nejvíce, je svoboda. Proto se tato známá, neúnavná polská cestovatelka rozhodla zjistit, co znamená koncept svobody pro hrdinky jejích cestopisů. Tentokrát máme příležitost vidět dosud neuveřejněné a rozšířené záběry Martininých cest do Japonska, Mongolska, Pákistánu, Bolívie a Tanzanie. Martina má díky úspěšnému seriálu Žena na konci světa za sebou několik let vzrušujících cest po takřka 60 různých zemích, ve kterých odhalila více než 70 příběhů neobyčejných žen. V pěti nových, neobvyklých filmech zamířila do dalších méně známých částí zeměkoule. Nejdříve nás vezme do Japonska, kde se místní populace rozrůstá nejpomaleji na světě. Japonci jsou velice zaneprázdnění a mají málo času na soukromý život. Je to snad důvod, proč se zaměřili na umělé ženy, které nemají žádné vlastní potřeby? Jak je možné „navrhnout“ si ideální životní partnerku? Co si myslí o lásce? Připravte se na šokující příběh o epidemii osamění v Zemi vycházejícího slunce. Kromě toho se seznámíme se statečnou mongolskou dívkou jménem Akhbota, jež se každý den věnuje sokolnictví. Akhbota je hlavní hrdinkou jedinečného příběhu o skutečné síle a výjimečném vztahu mezi člověkem a dravcem. Podíváme se také do Pákistánu – země, kde dominují muži. Naštěstí jsou tady také odvážné ženy a berou věci do svých rukou, aby změnily svět kolem sebe. Jako Masarrat Misbah, která vede mimořádný salon krásy pro ženy popálené kyselinou. Martině se dokonce podaří proniknout mezi Mennonity do jedné z nejuzavřenějších komunit světa. Její členové zarytě odmítají elektřinu a technologie, žijí stranou civilizace a věnují se výhradně náboženství a poslušnosti manželovi. Jak vypadá jejich obyčejný den?


4. 11., 23.00 – Velký příběh teleskopu

Strhující dokument vypráví příběh o stavbě vesmírného teleskopu Jamese Webba. Tento zbrusu nový nástroj, který má NASA k dispozici, je stokrát silnější než Hubbleův vesmírný dalekohled. Webb pomůže najít odpovědi na základní otázky, jež pronásledují lidstvo už několik tisíciletí: Jak se zrodil vesmír? Odkud jsme se vzali? A jsme tady sami? Výstavba Webbova vesmírného teleskopu stála více než osm miliard dolarů a podílelo se na ní více než tisíc lidí ze čtrnácti zemí. Je to jeden z nejambicióznějších vědeckých projektů v našich dějinách. Je také velice rizikový, protože narozdíl od Hubbleova vesmírného dalekohledu se Webb nedá opravit, když se něco pokazí. V roce 2018 byl Webb vypuštěn na oběžnou dráhu milión kilometrů od povrchu Země, mimo náš dosah a mimo veškeré možnosti cokoli spravit. Ale riziko se vyplácí, Webb dokáže nahlédnout neuvěřitelných třináct a půl miliard let do minulosti, pozorovat úplně první galaxie i hvězdy a prozkoumat atmosféru nejbližších exoplanet a pátrat po možných známkách mimozemského života. Snímek se ohlíží nejen za tím, jak Webb vznikl, ale za celými 400 lety budování teleskopů. Od Galilea Galilei v roce 1609 a jeho revolučních zjištění, přes teorii Mikuláše Koperníka, že Slunce, nikoli Země, je středem Sluneční soustavy. A zároveň nahlíží do budoucnosti a představuje teleskopy, které nám jednou pomůžou najít Zemi 2.0, zatím ukrytou někde mezi hvězdami.


5. 11., 20.00 – Utajené příběhy českých dějin II (Byl praotec Čech historickou postavou?)

Díl sleduje báji o příchodu bratří Čecha a Lecha na horu Říp. Rekapituluje její obvyklý výklad, na základě literárních pramenů z raného středověku ovšem odkrývá, že historie této „pověsti“ je podstatně starší, než se obvykle soudí, sahá až do starověké Arménie a možná se dotýká skutečných historických osob.


6. 11., 20.00 – Vlčí putování

Mladý vlk byl vyštván ze své smečky a teď musí čelit osudu úplně sám. Podaří se mu přežít ve světě ovládaném člověkem? Sledujte neuvěřitelný příběh putování osamělého vlka Slavy, kterého smečka odmítla, když prohrál souboj s dominantním samcem. Slava opouští Rumunsko a urazí 3600 kilometrů napříč jedenácti zeměmi. Hledá poklidné místo, kde by mohl založit vlastní smečku. Přitom se dostane přes půl Evropy, pronásledován hladem, zimou i strachem z člověka. Jeho putování vede překrásnou krajinou plnou hojnosti, jenže osídlenou lidmi. Potýká se s úbytkem lesů i nebezpečnou sítí železnic, silnic, vesnic a přehrad. Často je tak hustá, že jí nedokáže proniknout. Slava je naštěstí mazaný a odhodlaný vlk. Cestou potkává vlčici – svou vlčici. Ale jejich společný život bude mít smysl jedině, když se jim podaří najít teritorium, kde by se mohli usadit a udržet svůj druh, žít v souladu s místním ekosystémem i sousedy, včetně všudypřítomného člověka.


6. 11., 21.00 – Metamorfóza: Zázrak přírody

Žili pod vodou, ale jejich domovem se stane pevnina. Lezli po zemi, ale budou létat. Vyčkávali v podzemí, ale dostanou se až do nebes. Žijí několik různých životů a můžou mít přitom mnoho různých podob. Proč? Protože jsou hmyz. Film vypráví příběh o larvě, která nedokázala odolat jedné nekonečné touze. Ale nebyla v tom sama. Cikáda, otakárek, vážka, mravenec nebo komár museli statečně překonat nejstrašlivější chvíle svých životů, aby přežili v krásném novém světě.


6. 11., 22.00 – Mafiánské ženy (1. část)

Oblíbený anglický moderátor Trevor McDonald zve diváky na dech beroucí cestu do historie americké mafie. Podařilo se mu získat exkluzivní přístup k lidem, kteří na vlastní kůži zažili bohatství, lesk a brutální násilí nejznámější sítě organizovaného zločinu na světě. Trevor projíždí městy po celé Americe a seznamuje se s životy lidí na obou stranách mafiánského příběhu. Dokonce se setkává i s těmi, kteří dosud nikdy nepromluvili před kamerou. Trevor proniká do společnosti členů mafie, jimž se podařilo vystoupat až na nejvyšší místa a získat největší moc, ale i nemilosrdných zabijáků, kteří na příkaz svých bossů stiskli spoušť – dokonce se dostává až do jejich rodin dodnes žijících ve stínu mafie. Patří k nim John Allite, bývalý drogový dealer, miliardář a také jeden z nejbrutálnějších mafiánských vrahů moderní doby. Cestou po ulicích New Yorku, které mu kdysi patřili, Allite popisuje Trevorovi, jaké je někoho chladnokrevně zastřelit. Trevor se také seznamuje s Michaelem DiLeonardem. Tomuto vysoce postavenému členu mafie se přezdívalo Mikey Jizva a tváří v tvář doživotnímu pobytu ve vězení se z něj stal jeden z nejdůležitějších informátorů FBI ve 21. století. Odhalte společně s Trevorem, jaké je žít v neustálém strachu ze smrti – nejen vlastní ale i celé své rodiny, z rukou mafiánských bratrů, kteří byli zrazeni.


6. 11., 23.00 – Megajídlo (Největší hospoda v Austrálii)

Pronikněte do zákulisí největších a nejvytíženějších kuchyní světa a vařte jako diví společně s osobnostmi, které kuchtí v neuvěřitelně velkém množství. Seznamte se s týmem z jedné z nejznámějších italských cateringových společností, zatímco bojuje s náročnými požadavky během několikadenní módní přehlídky Men’s Fashion Week ve Florencii. Podívejte se, jak šéfkuchaři letecké společnosti zvládnou každý den za pouhou hodinu doplnit zásoby největšího dopravního letadla ve švýcarském Curychu. A nenechte si ujít největší kulinářskou operaci na palubě karibské jachty Oáza moří.


7. 11., 20.00 – SS: Hitlerova zločinná elita 1/2

Hitlerova zločinná elita je kompletním příběhem o nejnebezpečnější paravojenské organizaci Třetí říše, který vypráví muži, co v ní osobně sloužili. Sledujte, jak se budovala Hitlerova fanatická a zločinecká mašina na smrt – od samých počátků ve 20. letech 20. století, kdy 20 mužů sloužilo jako Hitlerovi bodyguardi, až po armádu 800 tisíc, jež v roce 1944 šířila teror po celém Německu i okupované Evropě. Dosud neuveřejněné rozhovory a kolorizované archivní záběry pomáhají lépe přiblížit a pochopit mechanismy politické radikalizace, ale i to, jak se tisícům mužů podařilo prosazovat jediný ideologický cíl bez omezení a jakékoliv empatie vůči lidstvu. Tvůrcům se po dvouletém pátrání podařilo odhalit více než dvě desítky stále žijících důstojníků SS, kteří svolili, že otevřeně promluví o tom, jakou sehráli v Hitlerově organizaci roli. Hitlerova zločinná elita je jedinečný film, díky němuž pronikneme do nitra jejich duší a zjistíme úplný rozsah šílenosti jejich činů.


7. 11., 21.00 – Námořní strategie zblízka (Carrier Strike Group vyplouvá)

Tato třídílná mini série nabízí fascinující pohled do zákulisí utajených mezinárodních bitev, jež se odehrávají ve válce na širém oceánu. Díky bezkonkurenčnímu přístupu se tvůrcům podařilo zachytit cvičnou americko-německo-norskou misi Severoatlantické aliance na moři. Vzrušující záběry doplňují digitální animace, které odhalují neznámé podrobnosti. Vysoce postavení důstojníci vysvětlují strategii v pozadí jednotlivých námořních manévrů. Díky tomu i vzácným archivním materiálům se dostaneme přímo do první linie obrany 100 000 tun vážící letadlové lodi na rozbouřeném moři.


8. 11., 20.00 – Pod ledovou hladinou

Ghislain a Emmanuelle nás vezmou na novou dobrodružnou expedici na hranici polární zimy. Strávíme s nimi celých osm mrazivých měsíců na palubě ledoborce. Když jejich loď zamrzne ve studených vodách u pobřeží Grónska, Ghislain a Emmanuelle získají vynikající příležitost studovat účinky klimatických změn nejen nad, ale i pod místní ledovou pokrývkou. Uvězněni v ledu se setkávají s místní populací Inuitů a sdílejí s nimi jejich těžký úděl. V takto extrémních podmínkách vyžaduje potápění ještě více odhodlání a pevných nervů než obvykle. Dokument je zároveň vědeckým bádáním a příběhem o životě v inuitské komunitě. Je to fascinující dobrodružství, díky kterému odhalíme dosud neznámé hloubky tohoto neskutečného, nehostinného světa.


9. 11., 20.00 – Velkolepý Yellowstone (Oheň a led)

Jedno místo v Severní Americe okouzluje celý svět už několik staletí tak jako žádné jiné. Jmenuje se Yellowstone. Myslíte si, že ho znáte? První přírodní park světa se nyní představuje v dosud neznámé podobě. Čtyřdílná mini série Velkolepý Yellowstone, natočená v ultra-vysokém rozlišení, vznikala celé dva roky a přináší epické drama, v němž hlavní roli sehrály záplavy, mráz, požáry i hlad.


9. 11., 21.00 – Šakalové písečných pláží

Šakal čabrakový žije v neustálém ohrožení. Nebezpečí mu hrozí hlavně ze strany dobře vyzbrojených jihoafrických farmářů. Někteří šakalové si proto našli nové útočiště v nepřístupné suché oblasti. Uchýlili se na namibijské Pobřeží koster. Tady se přizpůsobují novému životnímu stylu. Učí se, jak lovit místní kořist, a jak vzájemně spolupracovat, aby dostali i větší úlovek – třeba lachtana. Mezi šakaly to není zrovna obvyklé. Rozvíjet musí i společenské a komunikační schopnosti. Některým se to daří. Jiným ne a stávají se z nich mrchožrouti nebo je čeká smrt. Tvůrci dokumentu Šakalové písečných pláží sledovali několik výjimečně schopných jedinců po dobu více než čtyř let a podařilo se jim zachytit nevídané chování v prostředí, které se neuvěřitelně rychle vyvíjí.


9. 11., 22.00 – Zapomenutá čínská císařovna

Vražedkyně, krutovládkyně, zvrhlice… Císařovna Wu byla monstrem, které se snížilo k ďábelským zločinům. Historici ji zavrhli jako ženu, jež přivedla Čínu na pokraj zkázy. Jejich verdikt se nezměnil více než tisíc let. Ale nynější rychlý ekonomický rozvoj země odhaluje úplně jiný příběh. Archeologové odkrývají hrobky, paláce, pevnosti a dílny z éry Říše Tang a dozvídají se jejich dávná tajemství. Díky nejmodernějším vědeckým metodám se archeologům daří poskládat fascinující nový příběh jediné ženy v dějinách Číny, která se odvážila nazvat císařovnou. A vychází najevo, že když se Evropa zmítala v době temna, Čína císařovny Wu byla obchodní, technologickou a vojenskou supervelmocí a také kulturním centrem přitahujícím lidi z celého světa od Japonska, přes Persii, dokonce až po Řecko. Film Zapomenutá čínská císařovna kombinuje digitální a letecké záběry s dramatickými hereckými rekonstrukcemi a odhaluje, jak se vědcům podařilo zjistit nové poznatky o „Zlé císařovně“. Nebo to, že císařovna Wu byla ve skutečnosti ženou, jež udělala ze zaostalé Číny jednu z nejmocnějších říší dějin.


10. 11., 22.00 – Obnažená města II (Benátky: Potápějící se město)

New York je z několika stran obklopený pobřežím, které působí jako nálevka a bičuje město smrtícími bouřemi. Jak je dokáže přestát? Chicago každoročně zažívá tuhé zimy a zdrcující letní vedra, které atakují město už několik desetiletí. Jak je dokáže přežít? Benátky se pomalu, ale jistě potápí, zatímco hladina okolního moře nezadržitelně stoupá. Historické ulice zaplavuje voda a domy rozežírá sůl. Dokážou se ještě udržet nad hladinou? Tokio, ve kterém žije více než 35 miliónů lidí, každý rok zažije více než 1500 otřesů, a ke všemu se nad ním tyčí sopka, co může každou chvíli vybuchnout. Je na to japonská metropole připravená? V pokračování fascinujícího seriálu obnažujeme světová města vrstvu po vrstvě, a díky špičkovým digitálním animacím odhalujeme infrastrukturu, jež je udržuje naživu.


Poznávejte svět s Prima ZOOM!


www.prima-zoom.cz – unikátní on-line magazín: základní info, program, aktuality, fotografie, zajímavé články a ještě něco navíc.


Premiérové bloky: 20.00–22.00 22.00–24.00

Pondělí Cestovatelé a dobrodruzi Tajemství Země a vesmíru
Úterý Po stopách historie Zvířata a my
Středa Fascinující příroda Drsný svět
Čtvrtek Zaostřeno na války Volání divočiny
Pátek Úžasné oceány Záhady a konspirace
Sobota Úchvatná říše zvířat Příběhy civilizací
Neděle Život naostro Zázraky vědy a techniky


Celý týden:

0:00 Historie a poznání
02.00 Příroda a dobrodružství
04:00 Historie a poznání
06:00 Příroda a dobrodružství
08:00 Historie a poznání
10:00 Příroda a dobrodružství
12:00 Historie a poznání
14:00 Příroda a dobrodružství
16:00 Historie a poznání
18:00 Příroda a dobrodružství


S využitím zdroje: Mgr. Filip Budák, Externí konzultant odd. Marketingu a PR pro FTV Prima, 3. 11. 2019


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
05.11.2019 • Nový seriál National Geographic - Evropa z výšky
31.10.2019 • VOXup z družice Astra 1L - od 1. 12. 2019
31.10.2019 • V neděli 3. listopadu vysílá Eurosport nejslavnější maratonský běh světa v New Yorku
28.10.2019 • Série Proč nenávidíme na Discovery Channel: loajální generál, voodoo guru či strůjce náboženské revoluce
27.10.2019 • Prima ZOOM vás prostě baví!
26.10.2019 • Kompletní program SP v alpském lyžování na Eurosportu

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist