Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Neděle • 26.06.2022 - 05:08:59   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Z domova | Články
 

V sobotu budú známi víťazi Košického zlatého pokladu

  Autor: RTVS , e-mail: info@rtvs.sk Přidané: 15.11.2019


Aktuálny Košický zlatý poklad speje do svojho finále. Bodku za jeho jubilejným 35. ročníkom dá v sobotu 16. novembra finálový koncert. Na pódiu v košickom Kulturparku sa od 18:30 predstaví so svojimi skladbami 12 interpretov. O víťazovi pesničkovej súťaže rozhodne odborná porota.


Do aktuálneho ročníka jedinečnej súťaže sa prihlásilo 156 autorských tímov a interpretov pôvodnej populárnej hudby z celého Slovenska. Výberová komisia vybrala do finále šesť piesní a ďalších šesť poslucháči Rádia Slovensko.

Hudobnými hosťami finálového sobotňajšieho večera budú minuloroční víťazi - skupina Nová Dimenzia a kapela No Name, ktorá súťaž vyhrala v 1996. Koncert bude moderovať Roman Bomboš a poslucháči Rádia Slovensko si ho môžu vypočuť v priamom prenose. Novinkou tohto ročníka bude video stream z koncertu na webe RTVS. Zo súťaže vznikne hudobný dokument, ktorý diváci Dvojky uvidia koncom roka.

Riaditeľ súťaže Juraj Hidvéghy je rád, že Košický zlatý poklad oslovuje autorov a interpretov populárnej hudby nielen na východnom Slovensku. „Medzi 12 finalistami aktuálneho ročníka je totiž až deväť zo západného Slovenska, čo podčiarkuje fakt, že Košický zlatý poklad už dávno nie je iba regionálnou súťažou. Teším sa na atmosféru finálového koncertu, na súťažné piesne a ich interpretov, ako aj na vystúpenie hostí. Verím, že to bude pre všetkých priaznivcov slovenskej populárnej hudby skvelý zážitok."

O víťazoch rozhodne odborná porota v zložení Igor Timko, Peter Bič, Juraj Vančík, Rasťo Očenáš, riaditeľ Sekcie marketingu RTVS Richard Jajcay, riaditeľ Sekcie rozhlasových programových služieb RTVS Michal Dzurjanin a riaditeľ súťaže Juraj Hidvéghy. Na víťazov čakajú finančné ceny v hodnote 1000, 750 a 500 eur. Absolútny víťaz získa aj priestor na nahratie víťaznej piesne v nahrávacom štúdiu Slovenského rozhlasu.

Vyhlasovateľom a organizátorom súťaže je Štúdio RTVS Košice. Jeho výkonný riaditeľ Jozef Puchala ju vníma ako jedinečnú a svojím spôsobom aj výnimočnú. „Košický zlatý poklad je výnimočný z viacerých dôvodov. Jednak preto, že máme pred sebou okrúhly, už tridsiaty piaty ročník, a tiež preto, že záujem oň neustále rastie. S dlhoročným riaditeľom súťaže Jurajom Hidvéghym sme sa preto rozhodli zhrnúť tie najpodstatnejšie fakty z histórie Košického zlatého pokladu v knižnej publikácii, ktorú v závere podujatia slávnostne uvedieme do života," prezradil Jozef Puchala.

Pesničková súťaž Košický zlatý poklad vznikla v roku 1980 ako priestor na prezentáciu a propagáciu tvorby mladých autorov a interpretov pôvodnej slovenskej populárnej hudby. Počas finálových koncertov zaznelo na jej predchádzajúcich ročníkoch celkovo 373 nových slovenských piesní. K najznámejším interpretom, ktorí tu odštartovali svoju kariéru, patria Beáta Dubasová, Peter Nagy, skupiny No Name, Nocadeň, Marián Čekovský, Peter Cmorik, ale aj víťazi nedávnych ročníkov Tomáš Buranovský, či Kristián Dufinec so skupinou Iconito.


Rozhlas a televízia Slovenska


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
08.11.2019 • Tisková zpráva z 18. zasedání RRTV ze dne 5. 11. 2019
07.11.2019 • Tlačová informácia zo zasadnutia RVR 6. 11. 2019
03.11.2019 • RTVS dotočila seriál, diváci sa na Hniezdo môžu tešiť začiatkom budúceho roka
01.11.2019 • TV ÓČKO rozjíždí s Komerční bankou projekt na podporu mladých hudebníků KB SymphoSix
26.10.2019 • Televizní štáb z pražské ZŠ Lyčkovo náměstí natočil nejlepší reportáž a vyhrál Cenu Zpráviček
24.10.2019 • Unikátna výstava ako pocta Vincentovi Hložníkovi v priestoroch Slovenského rozhlasu

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist