Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pátek • 30.10.2020 - 09:16:04   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Program | Články
 

Froomeyssimo aneb Návrat do Merckxových cyklistických časů

  Autor: Media:List CZ/Eurosport CZ , e-mail: info@media-list.cz Přidané: 23.04.2020Eurosport nabídne svým divákům strhující 19. etapu Gira d´Italia 2018, v níž Chris Froome zaútočil ve stoupání na Colle delle Finestre 80 kilometrů před cílem a sólovou jízdou zvrátil vývoj 101. ročníku italské grandtour.


Ne, Chris Froome touto etapou nepřepsal cyklistickou historii. On se do legendární cyklistické historie vrátil. Před 184 km dlouhou 19. etapou Gira d´Italia měl na vedoucího Simona Yatese ztrátu 3:22, téměř 3 minuty ztrácel na druhého Toma Dumoulina.

Pro Chrise Frooma se Giro d´Italia nevyvíjelo dobře od prvního dne v Jeruzalémě, když měl pád již při průzkumné jízdě před úvodní časovkou. Dva týdny se spíše trápil, více a více ztrácel, a až ve 14. etapě na proslulý Zoncolan dokázal být nejlepší. Jenže… hned následující den na Simona Yatese opět hodně ztratil.

Čí to byl nápad? No přece Chrise Frooma! To on navrhl zaútočit v 19. etapě už ve stoupání na Colle delle Finestre nějakých 80 kilometrů před cílem. Právě Chris Froome se sám rozhodl hrát vabank. Všechno, nebo nic. A dokázal to! V náročném horském terénu zvyšoval svůj náskok až na konečné tři minuty před druhým Richardem Carapazem. A dva týdny suverénní Simon Yates? Ten odpadl již na Colle delle Finestre, v cíli měl ztrátu téměř 40 minut.

Je to strhující příběh. Chris Froome po závodě vyprávěl, že bylo zřejmé, že musí dokázat něco šíleného až sebevražedného, aby dokázal otočit vývoj ve svůj prospěch. Rozhodnutí padlo ráno před etapou a tým Sky pod vedením Davea Brailsforda naplánoval vše do nejmenších detailů. Nejen odpárat Simona Yatese už na Colle delle Finestre, ale také – což bylo podstatné – pravidelně zásobovat Chrise Frooma po celou dobu jeho „80kilometrové horské časovky“.

Stoupání na Colle delle Finestre je úchvatné. Přes 18 kilometrů, na závěr přibližně 7 šotolinových kilometrů. Kromě úvodního kilometru jen výjimečně klesne průměr stoupání pod 9 procent. A dále? Než dorazí Chris Froome do cíle, měl před sebou ještě dvě stoupání – Sestrière a Bardonecchia. Eurosport zve diváky do míst, v nichž se cyklistika vrátila do heroických časů. Dávných a legendárních časů cyklistiky. Přezdívku od italského tisku – Froomeyssimo – si britský cyklista stoprocentně zasloužil. Vždyť… v současnosti se grandtour nevyhrávají 80kilometrovou sólovou jízdou v horách.

Podívejme se společně na jedno z nejúžasnějších cyklistických představení v historii. Kdy? V pátek 24. dubna od 16:00. Eurosport vysílá postupně od 14:00 do 19:00 čtyři etapy Gira d´Italia 2018 – 9., 14., 19. a 20.


Eurosport CZ a Vít Rosenbaum, Marketing & PR, Media:List CZ, foto: Eurosport CZ


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
26.04.2020 • Zlé dvojče Pompejí: Zatopené město neřestí na dně Neapolského zálivu
21.04.2020 • Zlato nad zlato
20.04.2020 • Prima ZOOM vám přináší další zábavné poznávání
20.04.2020 • Nakoukněte kuchařským hvězdám pod pokličku i do soukromí
20.04.2020 • Seriál, který jde zabijákům a jejich činům pod kůži
18.04.2020 • Šipky na dálku, ale živě. Stanice Sport1 a Sport2 odvysílají unikátní PDC Home Tour

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist