Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Sobota • 16.01.2021 - 16:26:20   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Internet a IPTV | Články
 

Slovak Telekom predáva dcérsku spoločnosť Zoznam

  Autor: Slovak Telekom , e-mail: info@telekom.sk Přidané: 13.06.2020


Skupina Slovak Telekom sa v najbližších týždňoch zmení a jej štruktúru opustí dcérska spoločnosť Zoznam. Slovak Telekom odpredá celých 100% podielu spoločnosti. Táto zmena nebude mať žiadny dopad na podiely či fungovanie ostatných dcérskych spoločností v Skupine (DIGI Slovakia a PosAm). Spoločnosť Zoznam so 100% podielom odkupuje priamo jej CEO Martin Mác.


Zmena po 15 rokoch. Slovak Telekom odkúpil spoločnosť Zoznam v roku 2005 v čase postupného rozmachu on-line obsahu. Zoznam bol prvou dcérskou firmou Skupiny Slovak Telekom v období rozbiehajúceho sa širokopásmového internetu (ADSL) a Skupina mala ambíciu poskytnúť silnú podporu lokálnemu obsahu.

Zoznam.sk bol v tom čase jednotkou na slovenskom internete a atakoval hranicu milión unikátnych návštevníkov mesačne. Hneď v prvom roku boli odštartované viaceré nové projekty ako magazín T-Station či viaceré on demand služby.
Tím spoločnosti Zoznam je pomerne stabilný a mnohí kľúčoví zamestnanci pôsobia vo firme už viac ako 10 rokov. Stoja za rozbehom viacerých projektov a Zoznam stále patrí medzi kľúčových hráčov slovenského internetu.

„Zoznam bol naša prvá úspešná akvizícia v histórii Skupiny a priniesla mnohé pozitívne momenty. V tom čase sme ako poskytovateľ internetu hľadali silnú firmu zameranú na profesionálny lokálny obsah i jeho ďalšiu expanziu. Sme radi, že sme boli súčasťou viacerých úspešných projektov a počet unikátnych návštevníkov Zoznamu sa za 15 rokov viac ako zdvojnásobil. Doba sa zmenila a množstvo obsahu na internete sa dramaticky zvýšilo. V súčasnosti sa skladba biznisu našej Skupiny čiastočne mení a sústredíme sa na viaceré nové technologické výzvy ako masívnu výstavbu optiky či ďalšiu generáciu mobilných sietí. Zoznam vnímame naďalej ako významného hráča na slovenskom internete a osobne želám jeho lídrovi Martinovi Mácovi ďalšie úspešné ťaženie i veľa úspechov,“ uviedol pri príležitosti odpredaja Dušan Švalek, výkonný riaditeľ pre Slovensko spoločnosti Slovak Telekom.

„Rád by som sa poďakoval Slovak Telekomu za poskytnutú šancu i dlhoročné partnerstvo. Máme za sebou jeden a pol dekády úspešnej spolupráce, kedy sme odštartovali množstvo nových obsahových služieb i nových projektov. Do budúcna budeme pokračovať v nastavenej stratégii. Našim používateľom chceme prinášať užitočné služby a vždy aktuálne a objektívne informácie,“ skonštatoval Martin Mác, CEO spoločnosti Zoznam.


O spoločnosti Slovak Telekom

Slovak Telekom je najväčší slovenský multimediálny operátor s dlhoročnými skúsenosťami a zodpovedným prístupom k podnikaniu. Svoje produkty a služby ponúka pod značkou Telekom jednotlivcom, domácnostiam i firemným zákazníkom prostredníctvom pevnej i mobilnej siete. Na trh prináša medzinárodné poznatky, inovatívne riešenia a najnovšie technologické trendy.

Slovak Telekom je súčasťou nadnárodnej skupiny firiem Deutsche Telekom Group. Jej majoritným akcionárom je spoločnosť Deutsche Telekom Europe B.V. s 100% podielom akcií.


Bratislava, 11. jún 2020, Michal Korec, Hovorca pre služby a financie, Slovak Telekom


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
13.06.2020 • HUSTE.tv odvysiela naživo všetky zápasy slovenského ligového futbalu
13.06.2020 • Internetová televize Telly přepnula další dvě stanice do HD
12.06.2020 • Nejlepší české tenistky v ostrém souboji před kamerami O2 TV Sport
10.06.2020 • 3.díl sKORO NA mizině je online - Petr Kolečko, Langoš, Suchoš a Laďka Něrgešová
06.06.2020 • Media Club měl v květnu rekordní share - web CNNPrima.cz v květnu dosáhl 1,1 mil. reálných uživatelů
31.05.2020 • Firmy i státní instituce se potýkají s tisícovkami škodlivých emailových zpráv denně

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist