Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Úterý • 19.01.2021 - 21:49:19   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Program | Články
 

Nechte se uhranout zajímavostmi na Prima ZOOM

  Autor: TV Prima/satCentrum , e-mail: info@iprima.cz Přidané: 12.07.2020


Prima ZOOM vás vtáhne do různorodých příběhů dějin, přírody i tajuplných záhad. Dokumentární skvosty pro vás: podíváme se na Skotsko z výšky; čeká nás příběh tajemné Dívky z Egtvedu; nepřestávají fascinovat Žraloci mezi námi; podíváme se na Tajný život sovích mláďat a ještě více unikátních snímků na Prima ZOOM.


Prima ZOOM – svět ještě více zblízka!

13. 7., 20.00 hod. – Skotsko z výšky (1. díl)

Připravte se na vzrušující kombinaci dobrodružství ve vzduchu a historické detektivní práce. Moderátor James Crawford nás vezme do oblak, abychom společně s ním prozkoumali skotská města, pobřeží i venkov z výšky. Díky vzácným archivním záběrům i dechberoucím animacím znovu ožívají místa, která dnes existují už jenom na fotografiích. Tyto výjimečné záběry jsou jedinečným záznamem o tom, jak během posledního století Skotsko prošlo obrovskými změnami. Ukazují, jak moc se změnily životy Skotů během posledního století. A vyprávějí příběhy o zrodu moderního národa.


14. 7., 21.00 hod. – Dívka z Egtvedu

Nacházíme se v dánském Egtvedu u těla mladé ženy. Je pohřbená společně s dítětem v dubové rakvi. A má na sobě hodně zvláštní oblečení: takřka průsvitnou sukni a krátký top. Na její hrob náhodou narazil jeden farmář v roce 1921. Jeho nález dobře dokumentují tehdejší fotografie. Vědci vyzvedli tělo z hrobu a začínají bádat. Objev z doby bronzové zůstává velkou archeologickou záhadou. Co je to za dívku? Proč byla pohřbena takto odhalená? Její případ připomíná kriminální vyšetřování. Vědci odhalují nové poznatky a důkazy. V poháru bylo původně nalito pivo a oblečení bylo kupodivu vyrobeno z vlny, která nepochází z Dánska. To by naznačovalo, že lidé doby bronzové mezi sebou čile obchodovali. Nové stopy vyvolávají ve vědcích ještě větší zvědavost. Proto se rozhodli poprvé vystopovat cestu prehistorického člověka – záhadné Dívky z Egtvedu.


17. 7., 20.00 hod. – Žraloci mezi námi

Mořský biolog dr. Craig O’Connell je vědec, který má důležitý úkol. V roce 2015 byl zaznamenán rekordní počet případů útoku žraloka na člověka a O’Connell se rozhodl stát se zachráncem životů. Jenže v současnosti neexistuje možnost předejít útoku na člověka, aniž by přitom nebylo nutné žraloka zabít. Ve speciálních sítích po celém světě každoročně zahynou nejen tisíce žraloků, ale i velké množství dalších živočichů. Proto dr. O’Connell vynalezl speciální „protižraločí“ bariéru. Aby dokázal, že funguje, musí podniknout sérii zevrubných a nebezpečných testů. Dr. O’Connell riskuje vlastní život ve třech různých zemích světa tváří v tvář čtyřem různým druhům, aby zachránil životy jiných… Lidí i žraloků.


18. 7., 20.00 hod. – Tajný život sovích mláďat 1/2

Mají velké oči a jejich houkání je nepřeslechnutelné. Sovy jsou doslova ikonickým zvířetem. Ale kolik toho o tomto nočním dravci opravdu víme? To se dozvíme při pohledu na to, jak se soví mláďata rodí, rostou a jak se učí létat. Ohromující přírodovědný dvoudílný snímek sleduje jejich životní cestu od vejce a odhaluje rodinná dramata, nebezpečné hrozby a problémy, se kterými se musí vyrovnávat, ale i neuvěřitelný způsob, jakým si sovy dokázaly podmanit nebesa. Vítejte v magickém světě sovích mláďat. Začneme seznámením s jejich rodiči a staneme se svědky jejich delikátního rituálu páření. Budeme sledovat, jak si samci i samice hledají svou družku a svého druha. Jak kladou a zahřívají vejce, dokud se z nich nevylíhnou pečlivě opatrovaná mláďata. Nebudeme chybět ani u prvních dobrodružství těchto nadmíru roztomilých novorozeňat. Zdržíme se, dokud neopustí rodné hnízdo. I když ne všechna soví mláďata dokážou uspět.


18. 7., 23.00 hod. a 23.30 hod. – Utajené příběhy českých dějin (K čemu potřebovalo gestapo českého mága?; Tajemný Smolíček – léčivé poselství tradičních pohádek)

Tento díl se věnuje osobnosti okultisty a kontroverzního intelektuála Jiřího Arvéda Smíchovského, jehož služeb za druhé světové války využívalo pražské gestapo. Nejprve se diváci seznámí s původem, zázemím a charakteristikou Smíchovského a také s kvetoucí esoterickou scénou v tehdejším Československu. Pak následuje líčení změny atmosféry v souvislosti s nástupem nacismu a okupací českých zemí, dále zmínky o esotericích zapojených do protinacistického odboje a popis politického a okultního vývoje Smíchovského směrem k černé magii. Potom se dozvíme o působení Smíchovského ve službách gestapa, zejména jako rešeršéra hebrejských mystických spisů, ale také jako informátora o esoterní scéně. Následuje líčení konce války a Smíchovského zatčení. Poslední část pořadu bude věnována Smíchovského podivné smrti, spojené se zčernáním obličeje, jak na ni vzpomínal její svědek, tehdejší Smíchovského spoluvězeň, dominikánský kněz A. Zemek.

Dále se podíváme na historický, symbolický, okultní a psychologický význam tří klasických pohádkových námětů: O Smolíčkovi, O rytíři, který bojoval s drakem, a O Popelce. Na příkladech těchto tří všeobecně známých pohádkových látek ukážeme různé kulturní a náboženské vlivy, které se podílely na vzniku a podobě jednotlivých námětů a motivů. Hosté seznamují diváky s problematikou žánru klasických pohádek obecně a s jeho zákonitostmi, s křesťanskou i alchymistickou symbolikou, jež se v pohádkách odráží, historickými vzory, jimiž se některé pohádkové syžety inspirovaly, a s přítomností archetypálních postav a dějů, jak je rozpoznává hlubinná psychologie C. G. Junga. Poselstvím je sdělení, že ačkoli se pohádky odehrávají v neskutečných reáliích, vypráví o skutečných mravních principech a vzorcích lidského jednání.


19. 7., 21.00 hod. – Miroslav Zikmund: Cesta stoletím (1953–1972)

Naskočte do fascinujícího příběhu v druhém dílu (první si najdete na obrazovce v repríze). Ojedinělá minisérie Petra Horkého přináší ucelený pohled na život jednoho z největších Čechů, a zároveň odhaluje mnohá tajemství. Většina lidí zná dvojici slavných cestovatelů Zikmunda a Hanzelku. Téměř nikdo však neví, jaký skutečně žili život. Jejich zážitky z cest znají miliony lidí na celém světě. Legendární dvojici spojuje 111 tisíc najetých kilometrů, na nichž strávili celkem 9 let. Na svém kontě mají 6,5 milionu prodaných knih v 11 světových jazycích, 4 celovečerní filmy a 147 dokumentárních a televizních filmů. Seriál představí obdivované cestovatele v nových souvislostech – prostřednictvím velkého chlapského přátelství, které rozhodně neskončilo smrtí jednoho z nich, pohledem do soukromých až intimních sfér obou mužů, pohledem na jejich rodiny, přátele a nepřátele i pohledem na jejich chyby, omyly a poučení, které jim posléze umožnily odolat největším politickým tlakům a pronásledování. Příběh o dvojici Zikmund a Hanzelka odkryje dosud nezveřejněné skutečnosti.

Poznávejte svět s Prima ZOOM!


www.prima-zoom.cz – unikátní on-line magazín: základní info, program, aktuality, fotografie, zajímavé články a ještě něco navíc.


Premiérové bloky: 20.00–22.00 22.00–24.00

Pondělí Cestovatelé a dobrodruzi Tajemství Země a vesmíru
Úterý Po stopách historie Zvířata a my
Středa Fascinující příroda Drsný svět
Čtvrtek Zaostřeno na války Volání divočiny
Pátek Úžasné oceány Záhady a konspirace
Sobota Úchvatná říše zvířat Příběhy civilizací
Neděle Život naostro Zázraky vědy a techniky


Celý týden:

0:00 Historie a poznání
02.00 Příroda a dobrodružství
04:00 Historie a poznání
06:00 Příroda a dobrodružství
08:00 Historie a poznání
10:00 Příroda a dobrodružství
12:00 Historie a poznání
14:00 Příroda a dobrodružství
16:00 Historie a poznání
18:00 Příroda a dobrodružství


S využitím zdroje: Mgr. Filip Budák, Externí konzultant odd. Marketingu a PR pro FTV Prima, 12. 7. 2020


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
14.07.2020 • F1 oznamuje dva nové závody. Uvidíte na Sport1 a Sport2
12.07.2020 • Podaří se někdy vysvětlit všechny záhady Egypta?
12.07.2020 • Tenisový comeback pokračuje na Eurosportu prvním letošním turnajem na travnatém dvorci
11.07.2020 • Slavná Vídeňská krev není jen opereta, ale i skvělý seriál!
10.07.2020 • O víkendu vrcholí Ultimate Tennis Showdown a Thiem‘s 7 Tournament
10.07.2020 • Závody WTCR živě: Sport1 přináší akční podívanou

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist