Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Sobota • 19.06.2021 - 16:54:21   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Program | Články
 

Malí záchranáři se v letní hře Déčka doposud vydali na více než 80 tisíc výletů

  Autor: Česká televize , e-mail: info@ceskatelevize.cz Přidané: 21.08.2020


Za první měsíc prázdnin zaregistrovali malí záchranáři na webu a v aplikaci letní soutěže Déčka 81 860 hesel. Už 15 tisíc cestovatelů se svými rodinami nasbíralo během křižování Českou republikou všechna tři hesla a splnilo tak podmínky pro postup do soutěže o ceny. Ukryté schránky s výzvami počkají na své objevitele jen do posledního srpnového dne.


Letní rodinná hra Zachraň trosečníky si za první měsíc prázdnin získala 15 tisíc finalistů. Všichni účastníci soutěže zadali v červenci na webu zachrantrosecniky.cz či v mobilní aplikaci Léto s Déčkem téměř 82 tisíc soutěžních hesel. Na dobrodružných výpravách hráči nejen hledají hesla, ale také plní výzvy. Každá splněná výzva zažehne plamínek ve vyhaslé sopce na ostrově, kde ztroskotaly postavičky ČT :D, například Duháček, ovečky, mimozemšťan, drak, inženýr Vrtulka, špunti a princezna Prga, a přiblíží je tak záchraně. Na konci července v sopce planulo už téměř 200 tisíc plamínků.

Aby byla záchranná mise úspěšná, musí soutěžící nasbírat tři různá hesla, přinejmenším jedno musí být z červeného a jedno ze zeleného stanoviště. Zelená stanoviště – tedy schránky s úkoly – jsou ukryta na téměř 130 místech po celé České republice. Nejnavštěvovanějšími schránkami jsou letos prozatím ty ve Slatiňanech a ve Žďáru nad Sázavou. Červená stanoviště zase hráči najdou u pokladen různých pamětihodností či v Turistických informačních centrech se speciální samolepkou, kde mohou požádat o leták s heslem.

Hráči zachraňují postavičky známé z televizní obrazovky ČT :D, které ztroskotaly na začátku léta na tajuplném ostrově. Malí diváci cestují, objevují s rodiči a prarodiči zajímavá místa po celé ČR a ledasco se při tom dozvědí – třeba jak se pohybovat a chovat v přírodě tak, aby to bylo bezpečné pro ni i její návštěvníky. Právě plněním výzev získávají hráči schopnosti badatele, stopaře, umělce, průzkumníka a strážce. Ti, kteří nasbírají alespoň tři hesla, se mohou po jejich zadání na webu či v aplikaci zúčastnit soutěže o ceny a zároveň získají přístup k odměnové on-line hře Ostrov Kostrov.

Letní hru pořádá Česká televize ve spolupráci s Asociací turistických informačních center, Skautem a významnými přírodními a historickými památkami. Potrvá do konce prázdnin a své výherce najde 7. záři.


Praha 20. srpna 2020, Tiskové oddělení České televize


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
20.08.2020 • Pestrá jeseň v televíznom a rozhlasovom vysielaní RTVS
19.08.2020 • TV JOJ je lídrom trhu
18.08.2020 • TV Markíza prinesie v priamom prenose finále Ligy majstrov v Lisabone
17.08.2020 • Pokračuje seriál Slunečná - Predrag za scénou
15.08.2020 • Seriál Ulice bude zkraje sezóny dějově „našlapaný“
15.08.2020 • Noční můra arachnofobů je tady!

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist