Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Čtvrtek • 25.02.2021 - 12:24:43   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Program | Články
 

Prima ZOOM – široká nabídka zábavy i poznání

  Autor: TV Prima/satCentrum , e-mail: info@iprima.cz Přidané: 06.09.2020


Vydejte se na cestu za poznáním, plnou dobrodružství, po naší planetě, ve vzdáleném vesmíru i fascinující historií. Poznejte neuvěřitelné krásy přírody díky Prima ZOOM. Dokumentární skvosty pro vás: čeká vás Sisi: Atentát na císařovnu; zažijete úchvatný Ledový svět Antarktidy; zaujme velmi oceňovaný seriál Krásy divokých And; dozvíte se Tak vznikl Izrael a ještě více unikátních snímků na Prima ZOOM.


Prima ZOOM – svět ještě více zblízka!

7. 9., 22.00 hod, – Vesmír: Místo pro život (Lovci planet)

Od úsvitu věků lidstvo zvědavě sleduje noční oblohu. Čím více se díváme, tím dále vidíme. Během posledních 50 let se nám podařilo zlomit pouta gravitace a poprvé dosáhnout hranice sluneční soustavy. Tento přelomový moment v dějinách lidstva byl jako zjevení. Nyní stojíme před dosud největší překážkou. Největší géniové začali pracovat na vesmírných lodích a teleskopech, které nás dostanou ven ze sluneční soustavy a hlouběji do vesmíru. Nikdo neví, co tam najdeme. Ale všichni víme, co hledáme: důkaz o existenci života v jakékoli bizarní mimozemské podobě. Toto je největší úkol lidstva. Najít společnost ve vesmíru, který se prozatím zdá prázdný a osamělý. Protože mnoho z našich teorií a spekulací o nejrůznějších formách života na jiných planetách vychází z právě zjištěných nových poznatků o Zemi, tento seriál se zabývá nejen tím, co neznáme, ale i tím, o čem si myslíme, že už známe více než dobře. Díky skvělým digitálním trikům si vychutnáme dechberoucí krajinu v nejodlehlejších koutech Země a také na planetách, se kterými se teprve seznamujeme. Nenechte si ujít vizuální odyseu, jež vychází z nejnovějších vědeckých poznatků a dává prostor předním expertům z oblastí průzkumu vesmíru, planetárních věd nebo astrobiologie.


8. 9., 21.00 hod. – Sisi: Atentát na císařovnu

10. září to bude 122 let od atentátu na císařovnu Sisi. Anarchismus vyznává život bez státních celků, hranic a peněz, založený na ideálech svobody, rozumu a rovnosti. Vyznavači této doktríny se v minulosti snažili dosáhnout svých cílů vraždami vládců, státníků a vládních představitelů. Tento historický dokumentární film zachycuje antimonarchistické, antistátní a antiautoritářské prostředí. Vypráví, jak se slavná rakouská císařovna Alžběta Bavorská zvaná Sisi stala obětí atentátu, prozrazuje, kdo byl její vrah italský anarchista Luigi Lucheni, a představuje nové poznatky o této tragické historické události. Snímek vychází z archivních dokumentů, protokolů ze soudního přelíčení, historických fotografií, manifestů, novinových zpráv, pamětí a písemných prohlášení, mezi kterými nechybí ani osobní deník císařovny, Lucheniho vlastní poznámky, korespondence mezi Alžbětou a císařem Františkem Josefem před rokem 1898 nebo paměti poslední dvorní dámy. Nenechte si ujít jedinečnou příležitost nahlédnout za oponu významné historické události, jež navždy poznamenala celou Evropu.


9. 9., 21.00 hod. – Čínský kamenný les

Díky exkluzivnímu přístupu na jedno z nejkrásnějších míst celé Asie vznikl přírodovědný film o čínském kamenném lese, který posloužil jako jedna z inspirací pro veleúspěšný hollywoodský film Avatar. Tento dokumentární film, natočený v nejvyšším rozlišení, zachycuje nevídanou krásu a odhaluje přírodovědnou minulost dvě stě metrů vysokých kamenných pilířů i kouzlo izolovaného místa zapsaného na seznam světového dědictví UNESCO. Podívejte se, kde se vzala inspirace k legendárnímu filmu Avatar.


11. 9., 20.00 hod. – Ledový svět Antarktidy

Vášeň pro objevování neznámého a chuť odhalit to, co ještě nikdo neviděl, svedly dohromady tři potápěče, kteří se rozhodli vyrazit společně na výpravu za svým Svatým grálem: zaplavat si s velrybami a dalšími největšími savci jižního Tichého oceánu. Trojice špičkově trénovaných sportovců zamířila na druhý konec světa, aby si užila zdejší krátké léto ve společnosti tučňáků, různých druhů tuleňů i oněch zmíněných velryb. Během plavby na polární jachtě podél pobřeží Antarktického poloostrova musejí den po dni překonávat zuřivé bouře. Noří se stále hlouběji do mrazivého oceánu. Díky nadšení a bohatým zkušenostem s životem v podmořském světě se před nimi otevírají brány tajuplné říše. Svádějí těžké souboje s všudypřítomným ledem i mrazem a podaří se jim odhalit tajemství nebezpečných ledovců. Ale extrémní podmínky tohoto nebezpečného prostředí nemilosrdně zkoušejí hranice jejich vlastních možností. Na výpravě do zamrzlých zálivů si sáhnou na dno svých sil. Jaké je ponořit se do vody, která má teplotu takřka bodu mrazu, nepoddat se všudypřítomnému chladu a nakonec najít to, pro co si sem přišli? Takové ledové potápění jen tak nezažijete!


11. 9., 21.00 hod. – Lovec rybích obrů II (Prehistorická monstra)

Představte si rybího obra, který váží více než 200 kilogramů a je vyzbrojený ostrou dvaceticentimetrovou dýkou s jedním z nejprudších zvířecích jedů. Přesně tak vypadá příšera, kvůli které se neohrožený rybář a dobrodruh Cyril Chauquet vypravil do východní Asie. Trnucha thajská je zřejmě největší sladkovodní rybou světa. Cyrila si zavolal na pomoc vědecký tým, který potřebuje, aby nasbíral její jed. Jinak nebude možné proti jedu vyvinout účinnou vakcínu. Jenže to znamená dostat se nebezpečně blízko hrozivého trnu. Tak dramaticky začíná pokračování adrenalinového přírodovědného seriálu, ve kterém se setkáváme s největšími a nejhrozivějšími exotickými rybími obludami. Na Cyrila tentokrát čekají ještě hejna smrtících žraloků u pobřeží Jižní Afriky, gigantičtí hroši a draví nilští krokodýli nebo „upíří ryba” z hlubin Amazonie.


12. 9., 20.00 hod. – Krásy divokých And (Život v mlžných oblacích)

Vroucí gejzíry, vysušená země a sněhem pokryté vulkány jsou dějištěm dramatického příběhu novorozeného mláděte vikuní a celé kolonie plameňáků. Tento dechberoucí přírodovědný film přibližuje, jakým způsobem se zvířata přizpůsobila životu v divokých Andách, v ohňové zemi sopek, řídkého vzduchu a neuhasitelné žízně. Přesvědčte se o tom, že i na místě, kde lze na každém kroku narazit na připomínky bouřlivé geologické minulosti i současnosti, si život našel cestu. Zdejší vyprahlé planiny jsou posety jezery. Slaná voda v nich je jako žíravina, přesto se v ní vyskytuje druh krevet, který má stejně důležitou roli jako kril v oceánech. Mezi jezery totiž migrují tři různé druhy plameňáků – včetně vzácného druhu plameňáka Jamesova – a hledají potravu pro sebe i své mladé. A na jejich březích rostou řasy, které občas uždibují vikuně. Nejmenší zástupci velbloudových dorůstají do výšky ani ne jednoho metru, ale dokážou dosáhnout rychlosti 47 km/h v takových nadmořských výškách, v jakých by lidé jenom zoufale lapali po dechu. Divoké Andy jsou plné krás. Prohlédněte si je na vlastní oči ve velmi oceňovaném snímku. Tento seriál získal spoustu cen nejen za celkový počin, ale také za kameru, hudbu, scénář, režii.


12. 9., 21.00 hod. – Podzim: Svět barev

Podzim je jediné roční období, ve kterém se setkává život se smrtí. Je to období loučení s teplým počasím a příprav na příchod zimy. Naposledy v roce se příroda obléká do pestrobarevných tónů a nabízí sladkou odměnu. Hojnost potravy je nejen vítaná, ale také potřebná – teď víc než kdy dřív. Krutá a nemilosrdná zima už číhá za rohem, a tak začíná závod s časem. Dokument Podzim: Svět barev je plný nádherně výrazných barev a neobvyklých příběhů o tom, jak zvířata bojují o přežití. Podívejte se, jak se příroda vyrovnává s obdobím dramatických překážek, proměn a nebezpečí.


12. 9., 22.00 hod. – Tak vznikl Izrael

Historický film líčí vznik státu Izrael, přibližuje dějiny sionismu od roku 1896 do roku 1948 a odhaluje vliv západního světa. Mezinárodně uznávání odborníci v kombinaci s fascinujícími archivními záběry prozrazují, že za podporou vzniku samostatného sionistického státu stály především vlastní zájmy Velké Británie i dalších západních mocností. Západ je tím pádem zodpovědný nejen za osud Židů žijících v tehdejší Evropě, ale i za osud dnešních obyvatel Palestiny.


Poznávejte svět s Prima ZOOM!


www.prima-zoom.cz – unikátní on-line magazín: základní info, program, aktuality, fotografie, zajímavé články a ještě něco navíc.


Premiérové bloky: 20.00–22.00 22.00–24.00

Pondělí Cestovatelé a dobrodruzi Tajemství Země a vesmíru
Úterý Po stopách historie Zvířata a my
Středa Fascinující příroda Drsný svět
Čtvrtek Zaostřeno na války Volání divočiny
Pátek Úžasné oceány Záhady a konspirace
Sobota Úchvatná říše zvířat Příběhy civilizací
Neděle Život naostro Zázraky vědy a techniky


Celý týden:

0:00 Historie a poznání
02.00 Příroda a dobrodružství
04:00 Historie a poznání
06:00 Příroda a dobrodružství
08:00 Historie a poznání
10:00 Příroda a dobrodružství
12:00 Historie a poznání
14:00 Příroda a dobrodružství
16:00 Historie a poznání
18:00 Příroda a dobrodružství


S využitím zdroje: Mgr. Filip Budák, Externí konzultant odd. Marketingu a PR pro FTV Prima, 6. 9. 2020


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
06.09.2020 • Nahlédněte do útrob vůdcových skrýší v desetidílné sérii na Discovery Channel
03.09.2020 • Nová sezóna KHL se řítí na Sport1 a Sport2 i s Čechy a Slováky v akci
30.08.2020 • Velké výpravy za poznáním na Prima ZOOM
29.08.2020 • Karel Hanika v barvách týmu Yart na 24 hodin Le Mans
28.08.2020 • Tour de France 2020: Na startu Hirt, Kreuziger, Štybar a Sagan
27.08.2020 • Deset let přímých přenosů Tour de France v České televizi: nový ročník startuje již tuto sobotu

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist