Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Čtvrtek • 25.02.2021 - 12:37:18   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Program | Články
 

Nahlédněte do útrob vůdcových skrýší v desetidílné sérii na Discovery Channel

  Autor: Media:list/Discovery , e-mail: info@media-list.cz Přidané: 06.09.2020


Orlí hnízdo, vlak Amerika nebo zámek Książ ̶ jak vypadají vůdcovy hlavní stany dnes? Unikátní dokumentární historická série Hitlerův hlavní stan (Hitler´s Headquarters) zkoumá tajemství vůdcových úkrytů a skrýší, nacházejících se zejména v Německu a Polsku, a přináší zlověstnou pravdu o velitelství, v němž Adolf Hitler učinil klíčová rozhodnutí týkající se Polska, a poté celého světa, během druhé světové války.


Přes jednotlivé lokality tvůrci odkrývají také detaily vůdcova soukromého života – milostné vztahy, nemoci, oblíbené knihy a filmy nebo zákulisí nejdůležitějších rozhodnutí, k nimž v jednotlivých lokalitách došlo. První díl desetidílné série Hitlerův hlavní stan uvede Discovery Channel v neděli 6. září ve 20:00 hod.


Orlí hnízdo (Shutterstock), Hitlerova nejluxusnější skrýš nacházející se v salzburských Alpách

V jednotlivých pětačtyřicetiminutových epizodách se moderátor Łukasz Kazek setkává s těmi, kdo byli svědky událostí spojených s politikou vůdce, a projde dobové památné předměty, jakými jsou knihy a fotografie nebo archivní záběry. Pomocí dramatických rekonstrukcí seriál také zobrazuje Adolfa Hitlera jako nedoceněného architekta, jehož ambice ovlivnily tvar, interiér, architekturu a lokalitu každého sídla. Důležité pro něj bylo jak strategické umístění velitelství, tak to, aby se interiéry daly použít pro jeho politickou manipulaci.

Dokumentaristé navštívili deset velitelských stanovišť z celkových čtrnácti, které byly do konce války dokončeny. Pořad tak diváky zavede například na sever Polska do Vlčího doupěte, což je komplex bunkrů, který svým vybavením připomínal autonomní město. Hitler zde strávil více než 900 dní v období operace Barbarossa a k dispozici mu tu bylo vlastní kino, kasino nebo přistávací dráha.

Čtyři sta metrů dlouhý tunel Anlage Süd vybudovalo na území jižního Polska společnými silami tisíce lidí. V tunelu se ukrýval vlak Amerika, v němž se Hitler setkal ve dnech 27. a 28. srpna 1941 s Mussolinim.

Na první pohled idylické stavení s květinami na oknech a se skloněnou střechou. Ve skutečnosti se v tomto komplexu s názvem Maybach s rozsáhlými podzemními chodbami nacházelo během druhé světové války vrchní velitelství německé branné moci.

Berlínský bunkr je místem, kde strávil Adolf Hitler s Evou Braunovou poslední týdny svého života na sklonku války. Jeho pracovna tu byla vybavena velice skromně: malý psací stůl, pohovka a konferenční stůl, který doplňovala tři křesla.

Moderátor pořadu Łukasz Kazek se ohlédne za minulostí těchto budov a vrátí se také do daného velitelství, aby ukázal, jak vypadá v dnešní době, tedy osmdesát let po vypuknutí druhé světové války.


Nahlédněte do útrob vůdcových skrýší v desetidílné sérii, kterou uvede Discovery Channel:

• Dosud nepublikované archivní materiály pocházející ze soukromých sbírek
• Rozhovory se svědky historických událostí v každé z epizod
• Rekonstrukce klíčových okamžiků vázaných na konkrétní lokality


Kompletní seznam epizod:

1) Vlčí doupě (Kętrzyn)
2) Felsenesst (poblíž francouzské hranice)
3) Berghof (salzburské Alpy)
4) Vlak Amerika (mobilní úkryt)
5) Anlage Süd (tunel v jižním Polsku)
6) Zámek Książ (Wałbrzych)
7) Maybach a Maybach II (v okolí Berlína)
8) Podzemní město Osówka (Polsko)
9) Orlí hnízdo (salzburské Alpy)
10) Berlínský bunkr


O společnosti Discovery

Discovery, Inc. (Nasdaq: DISCA, DISCB, DISCK) je globální lídr v zábavě inspirované reálným životem, který poskytuje služby zájmově orientovaným divákům po celém světě a nabízí jim obsah, který inspiruje, informuje a baví. Discovery dodává každý rok více než 8 000 hodin originálního programu a vede v kategorii velice oblíbených obsahových žánrů ve světě. Discovery je dostupný ve 220 zemích a teritoriích a téměř v 50 jazycích, je inovátorem platforem a k divákům se dostává na všech typech obrazovek, včetně produktů TV Everywhere, jako je např. portfolio aplikací GO; direct-to-consumer streamovací služby, např. Eurosport Player a MotorTrend OnDemand; digital-first a společenský obsah od Group Nine Media a strategická aliance s PGA TOUR pro vytvoření mezinárodního domova pro golf. Portfolio prémiových značek společnosti Discovery zahrnuje Discovery Channel, HGTV, Food Network, TLC, Investigation Discovery, Travel Channel, MotorTrend, Animal Planet a Science Channel a patří k nim i OWN: Oprah Winfrey Network v USA, Discovery Kids v Latinské Americe a Eurosport, přední poskytovatel kvalitních, lokálně oblíbených sportů a Home of the Olympic Games across Europe.


Michaela Celárková, Media:list


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
07.09.2020 • Americký futbal sa sťahuje na PREMIER SPORT v ponuke DIGI TV a MAGIO TV
06.09.2020 • Prima ZOOM – široká nabídka zábavy i poznání
03.09.2020 • Nová sezóna KHL se řítí na Sport1 a Sport2 i s Čechy a Slováky v akci
30.08.2020 • Velké výpravy za poznáním na Prima ZOOM
29.08.2020 • Karel Hanika v barvách týmu Yart na 24 hodin Le Mans
28.08.2020 • Tour de France 2020: Na startu Hirt, Kreuziger, Štybar a Sagan

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist