Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Úterý • 26.10.2021 - 23:59:50   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Z domova | Články
 

RTVS zrekonštruovala vysielacie rozhlasové pracovisko v banskobystrickom štúdiu

  Autor: RTVS , e-mail: info@rtvs.sk Přidané: 25.01.2021V banskobystrickom štúdiu RTVS sa v tomto týždni po prvýkrát vysielal program Rádia Regina Stred zo zrekonštruovaného vysielacieho pracoviska. Prvou reláciou odvysielanou zo štúdia boli regionálne správy zo stredného Slovenska, nasledované magazínom Štvorlístok.


Rozhlasové štúdio prešlo kompletnou technologickou modernizáciou. Po pätnástich rokoch neustálej prevádzky došlo k výmene vysielacieho pultu a prepojovača, ktorý výrazne rozšíril a zjednodušil prácu vysielacích technikov aj moderátorov. Vďaka dispozičným zmenám vzniklo spoločné vysielacie štúdio s réžiou a paralelné diskusné štúdio. Práce na rekonštrukcii negatívne ovplyvnila pandémia COVID - 19, ktorá sa podpísala na omeškaní dodávky technologického zariadenia, ako aj akustického obloženia kvôli komplikáciám pri medzinárodnej preprave tovarov. Rekonštrukciu realizovali odborné útvary RTVS, predovšetkým Odbor techniky SRo Bratislava, v úzkej spolupráci s banskobystrickými rozhlasovými technikmi.

Zrekonštruované vysielacie pracovisko bude primárne slúžiť autonómnemu vysielaniu Rádia Regina Stred, vo výnimočných prípadoch poslúži štúdio aj na zabezpečenie vysielania ostatných rozhlasových programových služieb RTVS, ako je Rádio Slovensko či Rádio Devín.

„Zrekonštruované pracovisko ponúka všetky technologické možnosti moderného rozhlasového vysielania. Je to pre nás vzpruha do ďalšej práce a prichádza v najlepšom možnom čase. Ani rozhlasoví tvorcovia totiž nerezignovali na svoje úlohy smerom k poslucháčom a vyrábajú pestré a hodnotné programy z regiónu stredného Slovenska aj za súčasných náročných podmienok," hovorí riaditeľ štúdia RTVS Banská Bystrica Miroslav Debnár.

V programe Rádia Regina Stred dominujú spravodajské a publicistické relácie z aktuálneho diania v Žilinskom a Banskobystrickom kraji. V nemalej miere sa banskobystrické štúdio venuje aj príprave a vysielaniu hudobných, hudobno-slovných a umeleckých programov s akcentom na využitie kreatívneho potenciálu stredného Slovenska. Rádio Regina Stred v súčasnosti ponúka spravidla 12 hodín autonómneho vysielania v pracovných dňoch. Počas víkendov je rozsah autonómneho vysielania približne osem hodín denne. Vo večerných a nočných hodinách vysiela Rádio Regina spoločný program, zostavený z ponuky všetkých troch štúdií v Bratislave, Banskej Bystrici a Košiciach.


Bratislava 22. 1. 2021, Rozhlas a televízia Slovenska


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
25.01.2021 • Průzkum: Pandemie v roce 2020 zvýšila oblíbenost televize
21.01.2021 • Tlačová informácia zo zasadnutia RVR 13. 1. 2021
19.01.2021 • Česká televize opanovala nominace na České lvy
16.01.2021 • Tisková zpráva z 1. zasedání RRTV, konaného dne 12. 1. 2021
12.01.2021 • ANTIK Telecom uzavřel dlouhodobou dohodu se skupinou Discovery [ 1 ]
25.12.2020 • Tisková zpráva z 21. zasedání RRTV, konaného dne 22. 12. 2020

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist