Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Úterý • 26.10.2021 - 22:53:58   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Z domova | Články
 

Průzkum: Pandemie v roce 2020 zvýšila oblíbenost televize

  Autor: Kašpar PR/Lepší.TV , e-mail: info@lepsi.tv Přidané: 25.01.2021


Z dat televize přes internet Lepší.TV vyplývá, že vlivem pandemie a uzavření kin stoupla oblíbenost sledování televize. Rostoucím trendem je sledování televize prostřednictvím jiných zařízení než klasické televize. Diváci se naučili ke sledování pořadů využívat počítač, přes který si televizi zapíná celkem 23,14 % lidí. Poté následují mobilní zařízení (17,4 %). Pro 53,37 % Čechů je stále nejpreferovanějším zařízením klasická TV. Mezi tři nejčastěji sledované televizní stanice dle dat patří stanice Nova (19,21 %), Prima (8,44 %) a Nova Cinema (6,15 %).


Televize přes internet Lepší.TV poskytla svá listopadová data z letošního roku 2020, ta ukazují, které moderní technologie ke sledování její uživatelé nejčastěji využívají. Smart TV v dnešní době využívá 53,37 % diváků. Televize jako taková si své prvenství se značným náskokem i nadále udržuje. Nicméně oblíbené je i sledování televize prostřednictvím počítače či notebooku. Právě tato zařízení využívá přesně 23,14 % uživatelů.

V dnešní moderní době není překvapením, že ke sledování televize nepotřebujeme samotný televizor – dnešní Smart TV. Filmy, oblíbené seriály a další televizní pořady můžeme sledovat skrze počítač, tablet i telefon. A využívání právě těchto zařízení se rok od roku stává stále oblíbenější. „Z naší statistiky vyplývá, že oblíbenost sledování přes zařízení, které s sebou můžeme nosit, roste a tak tomu bude i do budoucna,“ říká Pavel Górecki, poskytovatel služby Lepší.TV. Mobil totiž ke sledování televizních pořadů využívá 17,4 % uživatelů.

„Zkrátka, diváci už nechtějí být připoutaní ke svým sedačkám v obývacím pokoji. Během sledování filmů a seriálů chtějí dělat i jiné – další věci. Například vařit nebo ležet na lehátku u bazénu. A to jim právě tablety a telefony umožňují,” doplňuje Pavel Górecki. Navíc v případě IPTV se mohou uživatelé dívat na své oblíbené pořady i zpětně. Nebo si je mohou neomezeně nahrávat a podívat se na ně až ve vhodnější chvíli. Uživatelé se tak mohou dívat na co chtějí a v době, kterou sami upřednostňují. A to všechno z místa, kde se zrovna nachází. Z obýváku, vlaku či autobusu. Anebo třeba i ze zahraničí.


Češi milují filmy a seriály

Dle údajů televize přes internet Lepší.TV dále vyplývá, že český národ je milovníkem filmů. „Filmy společně se seriály jsou mezi diváky velmi oblíbené,“ potvrzuje ředitel společnosti poskytující televizi přes internet Lepší.TV, www.lepsi.tv. Sledováním filmů se věnuje 32,63 % uživatelů. (V uvedených datech nejsou zahrnuty předplatitelé balíčku HBO). Ihned po filmech jsou oblíbené seriály. U těch tráví čas 27,91 % uživatelů.


Oblíbenost televizních stanic

Každý máme své oblíbené a méně oblíbené televizní stanice. Z analýzy poskytovatele přes internet Lepší.TV vyplývá, že nejvíce jejich uživatelů nejraději tráví svůj čas sledováním televizní stanice Nova. Činí tak 19,21 % diváků. Na konkurenční stanici Prima se dívá 8,44 % uživatelů. Ve sledovanosti těchto konkurenčních stanic tak vzniká poměrně značný procentuální rozdíl. Třetí nejoblíbenější stanicí je Nova Cinema, kterou sleduje 6,15 % uživatelů. Jen s nepatrným procentuálním rozdílem po stanici Nova Cinema následuje stanice ČT1. U té tráví svůj volný čas 5,94 % uživatelů internetové televize Lepší.TV. Poměrně těsně následuje stanice Prima Cool (5,31 %) a Prima MAX (4,45 %).


Moderní doba a nová řešení

Jen velmi málo lidí se v dnešní době na televizi nedívá. Pro některé je doba strávená u televize časem, během kterého mohou takzvaně vypnout a relaxovat. Pro jiné je to zas doba, kterou tráví společně se svou rodinou. Mnoho z diváků také už ani nepotřebuje samotnou televizi. Technologie jdou neustále dopředu a nabízí další a další varianty, které ke sledování televize můžeme využít. Jak již bylo zmíněno výše, každý máme své oblíbené televizní stanice, v rámci kterých jsou nám neustále nabízené nové možnosti jejich sledování. Důležité je, že moderní doba a nové technologie nám umožňují se pohybovat téměř po celém světě a uskutečňovat věci, které nás baví. A to víceméně bez výrazných omezení.


O Lepší.TV:

Televize přes internet Lepší.TV vznikla v roce 2017 v Ostravě a byla založena Pavlem Góreckim, který se oblastí internetu, televizí a TV programem zabýval již několik let před založením Lepší.TV. Samotná Lepší.TV vznikla především z důvodu prostoru na trhu, kdy v roce 2017 na českém internetu neexistovala žádná dobrá a vyhovující televize přes internet. Cílem Lepší.TV bylo od počátku nabízet ty nejkvalitnější služby v oblasti internetových televizí, tak, aby si divák mohl užít zaslouženou a odpovídající kvalitu a služby za co nejmenší náklady. Lepší.TV od svého vzniku každý rok roste. Služba nabízí časově neomezené nahrávání pořadů i nejdelší zpětné zhlédnutí, které činí 30 dní, divácké profily, funguje na jakémkoliv internetu, zařízení, v celé EU. V ceně jsou TV i rádio stanice a filmy. Více informací na www.Lepší.Tv.


Mgr. Pavel Kašpar, PR konzultant, Kašpar PR, 21. 1. 2021


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
25.01.2021 • RTVS zrekonštruovala vysielacie rozhlasové pracovisko v banskobystrickom štúdiu
21.01.2021 • Tlačová informácia zo zasadnutia RVR 13. 1. 2021
19.01.2021 • Česká televize opanovala nominace na České lvy
16.01.2021 • Tisková zpráva z 1. zasedání RRTV, konaného dne 12. 1. 2021
12.01.2021 • ANTIK Telecom uzavřel dlouhodobou dohodu se skupinou Discovery [ 1 ]
25.12.2020 • Tisková zpráva z 21. zasedání RRTV, konaného dne 22. 12. 2020

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist