Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Sobota • 06.03.2021 - 12:48:37   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Z domova | Články
 

Zemřel Otakar Černý, dlouholetý šéfredaktor sportu ČT a zakladatel ČT sport

  Autor: Česká televize , e-mail: info@ceskatelevize.cz Přidané: 16.02.2021


Ve věku 77 let zemřel respektovaný redaktor, moderátor, dlouholetý šéfredaktor sportu a zakladatel programu ČT sport Otakar Černý. S Českou, respektive Československou, televizí spolupracoval od roku 1969. Proslul neotřelostí svých reportáží i schopností formulovat otázky hostům v politických debatách.


V rámci uctění vzpomínky na legendu nejen sportovní žurnalistiky uvede Česká televize dnes, v úterý 16. února, od 21 hodin na prvním programu 13. komnatu Otakara Černého a následně pořad Krásný ztráty, ve kterém byl hostem.

„Vzpomínat na Otu se dá jedině s úsměvem, protože jeho vtípky byly stejně legendární, jako hromový křik, jenž se nesl chodbami, když někdo něco pokazil. Asi největší profesionální poklonou, kterou Ota mohl někomu složit, bylo: Blbý jako dycky! Rád říkal, že správný otec hladí své děti pouze ve spánku. Nesnášel slovo nejde, pokaždé citoval jednoho z komunistických prezidentů: Říkám-li nejde, myslím tím neumím,“ vzpomíná současný šéfredaktor redakce sportu ČT Michal Dusík a dodává: „Ale také je fakt, že nebýt Oty Černého, tak jsme v minulých dnech neslavili patnáct let programu ČT sport, nebýt Oty Černého, tak by tento program nezískal několik ocenění pro nejlepší sportovní program v Evropě, nebýt Oty Černého, tak by sportovní vysílání České televize nebylo takzvaným vysíláním v motýlku, což bylo přirovnání, které rád používal. Vždy totiž trval na tom, že sportovní vysílání České televize musí mít svou vysokou úroveň. Takže se, Oto, budeme snažit, abychom i nadále vysílali v motýlku a aby to bylo blbý jako dycky.“

Původně vystudovaný pedagog nastoupil do tehdejší redakce sportu Československé televize na konci šedesátých let. V té, vinou tehdejšího režimu, pracoval nejprve dvacet let externě. Do všeobecného povědomí se dostal až po převratu, a to zásluhou politických diskuzí. Od roku 1990 vedl pořad Co týden dal, později se ujal moderace relace Debata, a to až do roku 1998.

Z televize nakrátko odešel po odvolání Iva Mathého z pozice generálního ředitele ČT v roce 1998. Následně se věnoval komentování v denním tisku a pracoval na pozici tiskového mluvčí ministra zdravotnictví. Do televize se vrátil v roce 2002 jako šéfredaktor sportovní redakce. Před patnácti lety založil a začal budovat program ČT sport. Do důchodu odešel v roce 2013, televizi však pomáhal dál.

Diváci si legendu sportovní žurnalistiky a uznávaného novináře mohou připomenout dnes, 16. února, na programu ČT1 od 21 hodin v pořadu 13. komnata Otakara Černého a následně v relaci Krásný ztráty.


Karolína Blinková, tisková mluvčí České televize, 16. 2. 2021


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
16.02.2021 • Rádio_FM zverejnilo nominácie 13. ročníka Radio_Head Awards
12.02.2021 • Tisková zpráva z 3. zasedání RRTV, konaného dne 9. 2. 2021
11.02.2021 • Tlačová informácia zo zasadnutia RVR 10. 2. 2021
11.02.2021 • Vyriešite logické hádanky či úlohy na počkanie? Prihláste sa do novej gameshow RTVS Fenomén21
10.02.2021 • V lednu rostla sledovanost tematických kanálů o 1,17 p. b., web CNNPrima.cz přesáhl hranici 3 mil. reálných uživatelů
07.02.2021 • Daniel Stach získal Cenu Ferdinanda Peroutky

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist