Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pátek • 20.05.2022 - 12:57:57   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Program | Články
 

Show Jana Krause – 26. 5. 2021

  Autor: TV Prima , e-mail: info@iprima.cz Přidané: 23.05.2021Spisovatelka Martina Formanová, herečky Kristýna a Jenovéfa Bokovy a kaskadér Vladimír Furdík se představí v Show Jana Krause. Premiérový díl Show Jana Krause uvidíte ve středu 26. května ve 21.35 hod. na Primě.


Martina Formanová – spisovatelka a scenáristka. „Umlkly Milošovy oblíbené písničky, které jsme si pouštěli, jako by měl kdykoli vejít a připojit se k nám. Obývákem se nenese kouř jeho doutníků, ani vůně espressa s kapkou Baileys, ani zvuk CNN, ani…, ani…“ píše Martina Formanová v nové knize Nalakuj to narůžovo, v níž se vyrovnává se smrtí manžela Miloše, oscarového režiséra, který odešel před třemi lety. I když ji, jak sama říká, smutek sevřel a cítila se osamělá, byla schopná se vzchopit a zaplnit prázdnotu. Překvapivým řešením se pro ni stal newyorský kurz stand-up comedy, který ji přiměl podívat se na vlastní situaci a na život jako takový skrz humor. „Obecně se jaksi víc a víc snažím lidi hlavně pobavit, protože humor je pro mne absolutně nepostradatelný lék na všechny trable. V tom byl život s Milošem nejlepší, protože on byl vtipný až do konce. A najednou bylo pochopitelně po legraci,“ říká zároveň s laskavostí a ironií sobě vlastní spisovatelka. Do Česka tentokrát přiletí z Ameriky opravdu jen na pár dní. O to větší radost máme, že se novou knihu Martina Formanová rozhodla představit právě v SJK.


Kristýna a Jenovéfa Bokovy – herečky. Kdyby měly sestry Bokovy natočit film o své rodině, shodují se, že by šlo o hodně bláznivou komedii. „Nechyběly by tam hádky ani sprostá slova,“ tvrdí mladší Jenovéfa. „Ale ani usmíření a láska,“ doplňuje ji Kristýna. V této souvislosti vzpomene slavný film Federica Felliniho Amarcord: „Je tam rodinka, kde ten vzteklý tatínek honí kolem stolu děti, nadává a maminka to strašně prožívá, a pak jde do koupelny a tam si namaluje pusu – a je úplně v klidu.“ Jenovéfa přitakává: „To jsme úplně my.“ Dělí je od sebe sice jedenáct let, ale na jejich vztahu to není znát – jen málokdy potkáte sestry, které by byly tak semknuté a sehrané. Co je kromě rodinného zázemí disidenta Johna Boka a jeho ženy Jitky spojuje? Herecká profese, kreativita i v jiných oborech, spontánnost v projevu, neřízený temperament a schopnost naslouchat a pohostit přátele třeba ve dvě ráno.


Vladimír Furdík – filmový kaskadér a herec. Vladimír začínal jako kaskadér ve slovenských projektech, ovšem dnes je globální hvězdou. Může za to kultovní fantasy seriál Hra o trůny, v němž se Vladimír objevil jako velmi důležitá postava, Noční král. K roli se přitom dostal vlastně náhodou. „Musel jsem nahradit herce, který měl nějaké zdravotní problémy. Už v páté sérii jsem si zahrál White Walkera – Bílého chodce, který ve Hře o trůny náročným způsobem bojoval. Líbil jsem se produkci i režisérům, tak se rozhodli dát mi větší roli Nočního krále, kterou měl původně hrát ten jiný, nemocný herec,“ říká. Udělat masku Nočního krále trvalo každý den natáčení přes šest hodin, zdaleka nejvíc ze všech seriálových postav, takže Hra o trůny pro slovenského kaskadéra není pouze vzpomínkou na jedno velké dobrodružství a ohromnou pracovní příležitostí. Často totiž v maskérně seděl už v půl třetí ráno. „Poslouchal jsem muziku, polospánkem jsem dřímal, meditoval a povídal jsem si s lidmi, kteří mě maskovali – svým způsobem to uběhlo celkem rychle. Mezitím byly nějaké přestávky na jídlo, takže to šlo,“ vzpomíná Vladimír.


Premiérový díl Show Jana Krause uvidíte ve středu 26. května ve 21.35 hod. na Primě. Jan Kraus, jak ho znáte, v úspěšné show! Aktuální hosté, témata bez cenzury a ta nejlepší late night show každou středu večer na Primě.

Kraus je COOL. Od května můžete sledovat reprízy oblíbené show také každé úterý ve 21.45 hod. na Prima COOL.


Filip Budák, Externí konzultant odd. Marketingu a PR pro FTV Prima, 21. 5. 2021


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
19.05.2021 • Legendární Zeppelin na Prima ZOOM
18.05.2021 • V televizi, na webu nebo v HbbTV - MS v hokeji startuje v ČT už v pátek
18.05.2021 • Hokejový ošiaľ v rámci Majstrovstiev sveta 2021 vypukne na RTVS už tento piatok
16.05.2021 • Show Jana Krause – 19. 5. 2021
16.05.2021 • Milovníci seriálu Slovania, tešte sa! Vychádza román o Drahe, Vladovi či Radúzovi!
14.05.2021 • Hvězdně obsazená přípravka České televize - Hřebíčková, Trojan, Špalková, Langmajer či Bohdalová se představí v desítkách nových projektů

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist