Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Sobota • 02.07.2022 - 17:22:08   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Stanice a vysílače | Články
 

Canal+ Group získá většinový podíl v SPI International

  Autor: WS Czech , e-mail: info@wszech.cz Přidané: 24.09.2021


CANAL+ získá většinový, 70% podíl ve společnosti SPI International se zachováním současného manažerského týmu a provozní struktury. Celosvětová mediální společnost SPI International, provozovatel 42 televizních programů a digitálních produktů na šesti kontinentech a významný hráč na globálním trhu s distribucí obsahu, spojuje síly se skupinou Canal+ Group.


Canal+ Group je přední světový provozovatel placených televizních služeb a významný hráč na poli bezplatného televizního vysílání ve Francii. Společnost Canal+ má své zastoupení ve 40 zemích v Evropě, subsaharské Africe a Asii. V Evropě má Canal+ zvlášť silnou pozici ve Francii a Polsku; v roce 2019 společnost odkoupila platformu M7 Group. Skupina má na celém světě celkem 22 milionů předplatitelů a v posledních letech zaznamenává její mezinárodní podnikání setrvalý růst. Tato akvizice pomůže společnosti Canal+ rozšířit investice do digitálního obsahu a posílit nabídku na různých trzích, a to díky evropskému lídrovi Studiocanal, polskému Kinu Świat a nově i společnosti SPI International.

Po této akvizici, která oběma společnostem umožní navzájem propojit své know-how, zůstanou na svých aktuálních pozicích zakladatel a generální ředitel Loni Farhi a Berk Uziyel i celý výkonný výbor. Obě strany budou efektivně spolupůsobit tak, aby dál posílily pozici obou skupin na mezinárodních trzích.

Loni Farhi a Berk Uziyel ve společném prohlášení uvedli: „Je to skvělá zpráva, která pro SPI International znamená začátek nové éry. Canal+ a SPI mají společnou vizi neustálého růstu a silné mezinárodní pozice. Mnoho let jsme fungovali jako strategičtí partneři, vybudovali si vzájemnou spolupráci a pomáhali jsme si při naplňování cílů. Dnes máme příležitost spojit síly pod jednou střechou. Společnost SPI a Canal+ díky společnému působení dál urychlí svůj růst. V SPI International máme k dispozici talentovaný tým, který nám v posledním desetiletí zajistil mimořádný rozvoj. Jsme rádi, že se s tímto týmem a jeho nadšením pro věc můžeme připojit k rodině společnosti Canal+. Společně budeme schopni naše stávající produkty ještě dále posílit a rozšířit distribuci našeho obsahu mezi ještě větší počet lidí.“

Maxime Saada, generální ředitel skupiny Canal+ Group, řekl: „Akvizice SPI International je součástí strategie, na které pracujeme už několik let. Canal+ má aktuálně 22 milionů předplatitelů ve více než 40 zemích, včetně 15 evropských. Stanovili jsme si za cíl dosáhnout do roku 2025 minimálně 30 milionů předplatitelů a v plnění tohoto ambiciózního plánu sehraje SPI INTERNATIONAL nepochybně klíčovou roli.“

Jacques du Puy, generální ředitel společnosti Canal+ International, uvedl: „Jsme velmi rádi, že můžeme SPI přivítat v naší skupině. Tato akvizice představuje nový strategický krok pro rozvoj našeho evropského podnikání. Bude to skvělá příležitost najít nové synergie pro naše aktivity, a to zejména na polském trhu a v zemích střední a východní Evropy, kde CANAL+ vystupuje pod značkami skupiny M7.“

Dokončení transakce je samozřejmě podmíněno schválením ze strany příslušných regulačních úřadů jednotlivých zemí (zejména těch dohlížejících na fúze a ochranu hospodářské soutěže).


O skupině CANAL+ Group

CANAL+ Group je přední mediální společnost a provozovatel placených televizních kanálů. Je také předním hráčem mezi provozovateli bezplatného televizního vysílání ve Francii. CANAL+ Group má výrazné mezinárodní zastoupení v Evropě, subsaharské Africe a Asii. CANAL+ Group má na celém světě dohromady 21,8 milionu předplatitelů, z toho 8,7 milionu ve Francii. Díky STUDIOCANAL a KINO ŚWIAT je CANAL+ Group také evropským lídrem ve výrobě, akvizici a distribuci celovečerních filmů a televizních seriálů. Skupina CANAL+ Group je plně vlastněna celosvětovou skupinou pro integrovaný obsah, média a komunikaci Vivendi.


O společnosti SPI International

SPI International je celosvětová mediální společnost, která je jako provozovatel 42 televizních kanálů a celé řady digitálních produktů na šesti kontinentech významným hráčem na globálním trhu s distribucí obsahu a vysílání. Společnost SPI byla založena před 28 lety a má rozsáhlé zkušenosti v televizním a vysílacím průmyslu. Provozuje celou řadu bezplatných i placených televizních kanálů v regionu střední a východní Evropy, západní Evropy, SNS a zemí bývalé Jugoslávie včetně klíčových evropských trhů, jako jsou Polsko, Česko, Rumunsko, Srbsko, Nizozemsko a Rusko. SPI je jedním z předních poskytovatelů filmových služeb v příslušných zemích, z nichž nejdůležitější je FilmBox. Kromě toho skupina SPI vlastní celou řadu starších značek, které jsou ve svých zemích dobře zavedené, jako Film1, Kino Polska, Stopklatka a Dizi a různé tematické kanály a streamovací služby.
Značky SPI oslovují miliony domácností na celém světě prostřednictvím operátorů, partnerských platforem a vlastních digitálních produktů SPI. Ve spolupráci s více než 700 operátory na celém světě využívá SPI nejmodernější technologie, aby umožnila svým abonentům přístup k lineárnímu obsahu i obsahu na vyžádání a službě FilmBox+, která má více než milion předplatitelů. V nedávné době společnost představila novou digitální službu Dizi jako nejmodernější agregátor nejlepších tureckých seriálů pro celý svět. SPI také vlastní a provozuje prémiové filmové služby značky Film1 v Nizozemsku, což zahrnuje čtyři lineární kanály a službu na vyžádání.
Již více než 25 let je SPI International předním dodavatelem hraných filmů a televizních pořadů na mezinárodních trzích. Silná spojenectví společnosti SPI s předními poskytovateli licencí jí umožňují nabízet atraktivní obsah, po kterém je vysoká poptávka.


Marek Němec, Head of Client Services, WS Czech, 22. 9. 2021


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
19.09.2021 • RTVS rozširuje národnostné vysielanie, okrem tradičných relácií pribudnú aj nové formáty
01.09.2021 • Tlačová informácia zo zasadnutia RVR 25. 8. 2021
06.08.2021 • Rebranding, repositioning i úplně nová stanice zaměřená na ženy – to jsou novinky podzimu ve skupině Nova
13.07.2021 • Rozhlasové vysielače v Banskej Bystrici prejdú generálnou obnovou anténnych systémov
29.06.2021 • Do JOJ Group pribudne nová stanica JOJ Šport!
24.06.2021 • ČT si připomíná šedesát let od vzniku brněnského televizního studia

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist