Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Sobota • 18.05.2024 - 15:00:18   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Pakety a stanice | Články
 

Feed kanály ze satelitu – zpravodajství z prvního zdroje

  Autor: Petr Miklík , e-mail: Petr.Miklik@seznam.cz Přidané: 26.02.2022O aktuálním dění na celém světě, např. na Ukrajině, lze získat informace z prvního zdroje z tzv. satelitních feed kanálů, které často můžeme mít dříve než jsou odvysílány na oficiálních televizních kanálech.


Např. pro rychlý přesun ke korespondentům přímo na místě mnoho zpravodajských stanic často využívá satelit jako způsob distribuce signálu. V odborném žargonu se tomu říká satellite news gathering, zkráceně SNG.

Ačkoliv feed kanály jsou většinou skryty na transponderech, některé kanály mohou také sledovat domácnosti se satelitním přijímačem. Aby bylo možné odhalit feed kanály, využívají běžní satelitní nadšenci set-top-box, který je vybaven tzv. neviditelnou skenovací funkcí. Když znáte přesné parametry příjmu a máte nasměrovanou parabolickou anténu na orbitální pozici, na které právě vysílá feed kanál, existuje alternativní možnost vyhledat příslušný kanál pomocí manuálního skenování transponderu.

Feed kanály můžeme najít na některých satelitech, např. satelit Eutelsat 10A na orbitální pozici 10° východně často využívají stanice pro přenos signálu nebo na satelitu Astra 4Ana orbitální pozici 5° východně, avšak mnoho z nich vysílá krátkodobě a opakovaně ukončí vysílání. Abychom zachytili feed kanál, proto musíme být občas rychlí. Dobrým výchozím bodem pro hledání aktuálního feed kanálu je trvale aktualizovaná internetová stránka www.satelliweb.com, která dokumentuje dění na orbitálních pozicích pomocí snímku obrazovky (screenshot) a přesných údajích o transponderech.


Dne 24. 2. 2022 redakce serveru INFOSAT přijímala z orbitální pozice 10° východně dva feed kanály z ukrajinského města Kyjeva:

Parametry příjmu kanálu s identifikací 1448-02464: kmitočet: 11,041 GHz, horizontální polarizace, Symbol Rate: 3200 kSymb/s, FEC: 3/5, DVB-S2/8PSK, volné (FTA) vysílání

Parametry příjmu kanálu s identifikací 6Mhz Mpeg 4 HD: kmitočet: 10,982 GHz, vertikální polarizace, Symbol Rate: 4600 kSymb/s, FEC: 5/6, DVB-S2/8PSK, volné (FTA) vysílání.


Dále bylo možné přijímat feed kanál americké zpravodajské stanice CNN Kyiv Path 2 ze satelitu Astra 4A z orbitální pozice 5° východně:

Parametry příjmu: kmitočet: 12,609 GHz, horizontální polarizace, Symbol Rate: 4610 kSymb/s, FEC: 3/4, DVB-S2/8PSK.


S využitím zdroje: Infosat.de, 24. 2. 2022, volně upraveno a zkráceno


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
23.02.2022 • Discovery obnovuje smlouvu pro Tele 5 HD na družici Astra 1L
20.02.2022 • ViacomCBS se mění na Paramount, nových cílů bude dosahovat s evolucí slavné značky
13.02.2022 • Šest nových televizních stanic v platformě Kabelio z družice Hot Bird 13C
27.01.2022 • Eurosport 4K bude vysílat ZOH v UHD na družici Astra 1L
24.01.2022 • AMCNI a T-Mobile TV Czech Republic, Slovak Telekom a Digi Slovakia oznamují dlouhodobé komplexní obnovení distribuční smlouvy
18.01.2022 • Sachsen Eins testuje na družici Astra 1L

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist