Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Sobota • 18.05.2024 - 22:45:42   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Technika | Články
 

Družice SES-17 v plném provozu

  Autor: Petr Miklík , e-mail: Petr.Miklik@seznam.cz Přidané: 17.06.2022


SES-17, nejnovější orbitální aktivum satelitního operátora, byl prohlášen za plně funkční. SES-17 je družice, která v pásmu Ka pokrývá signálem americký kontinent, Karibské moře a Atlantský oceán z orbitální pozice 67,1° západně. Satelit s plně elektrickým pohonem dosáhl oběžné dráhy podle plánu po měsících vyzdvižení na oběžné dráze a úspěšném testování na oběžné dráze.


Skupina SES uvedla, že tento velmi výkonný satelit SES-17, dodaný firmou Thales Alenia Space, je připraven poskytovat služby konektivity (propojení) pro klienty napříč leteckými, námořními, firemními a vládními trhy, ať už na pevnině, na moři nebo na nebi. Stabilní partner SES-17, firma Thales InFlyt Experience, plánuje využití satelitu SES-17 pro FlytLive, řešení letecké konektivity příští generace zlepšující síť Wi-Fi na palubách komerčních letadel nad americkým kontinentem a Karibským mořem. Mimoto klíčoví firemní klienti v Brazílii, Argentině, Kolumbii, Mexiku, Kanadě, včetně poskytovatele služeb SSi Canada a COMNET, plánují nyní rozšíření pokrytí a kapacity svých širokopásmových sítí do vzdálenějších oblastí.

“S plně digitálním užitečným zatížením poháněným nejvýkonnějším digitálním transponderovým procesorem na oběžné dráze, bezkonkurenční flexibilitou a téměř dvěma sty uživatelskými svazky, satelit SES-17 znamená nejen významný vývoj v satelitní technologii, ale také je prvním krokem v integraci vícenásobné sítě skupiny SES na oběžné dráze. Digitální užitečné zatížení satelitu, podporované softwarem ARC (Adaptive Resource Control - Přizpůsobivé zdrojové řízení), umožňuje spolupracovat se satelitním komunikačním systémem skupiny SES druhé generace, O3b mPOWER, na střední oběžné dráze země (MEO), který bude spuštěn v nadcházejících měsících,” uvedla skupina SES v tiskové zprávě.

“Jsme nadšeni tím, že velmi očekávaný satelit SES-17 začne poskytovat služby, když nově definuje a transformuje digitální prostředí pro mnoho různých aplikací napříč americkým kontinentem a hlavně přináší vysokorychlostní konektivitu lidem, ať už jsou kdekoliv,” řekl Ruy Pinto, technický ředitel skupiny SES. “Ve společnosti SES jsme velmi vděčni našim partnerům ve firmách Thales Alenia Space a Arianespace, že sdíleli naši vizi na každém kroku na cestě satelitu SES-17 na oběžnou dráhu.”

Satelit SES-17 byl úspěšně vynesen do kosmu na palubě nosné rakety Ariane 5 provozované firmou Arianespace z kosmodromu v Kourou ve Francouzské Guyaně dne 23. 10. 2021 v 23:10 hodin místního času (02:10 UTC). SES-17 je třicátým sedmým satelitem, vypuštěným za přispění společnosti Arianespace a třicátým satelitem dodaným firmou Thales Alenia Space, který se připojil ke stávající flotile sedmdesáti družic skupiny SES.


S využitím zdroje: Chris Forrester, Advanced-television.com, 16. 6. 2022, volně upraveno a zkráceno


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
29.04.2022 • 10 let od ukončení analogového vysílání: satelitní příjem žádanější než kdy jindy
26.04.2022 • Spojenie odrazom od mesiaca alebo od stôp meteoritov? Nič nie je nemožné!
29.03.2022 • SES si objednává nový satelit u Thales Alenia Space pro orbitální pozici 57° východně
25.11.2021 • Vítězem nezávislého čtenářského „slepého testu“ OLED televizorů se stal Philips
19.11.2021 • Úzký svazek plánovaný na orbitální pozici 19,2° východně: konec celoevropské satelitní televize?
20.01.2021 • České Radiokomunikace spouštějí certifikaci pro digitální rozhlasové přijímače „DAB+ ověřeno CRA“

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist