Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Úterý • 18.06.2024 - 01:58:29   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Stanice a vysílače | Články
 

Rada vyhlásila výberové konanie, voľných je devätnásť rozhlasových frekvencií

  Autor: RVR , e-mail: info@rvr.sk Přidané: 06.07.2022


Rada pre vysielanie a retransmisiu vyhlásila 6. júla 2022 druhé tohtoročné výberové konanie na obsadenie voľných rozhlasových frekvencií pre terestriálne vysielanie. Výberové konanie vyhlásila podľa zákona na úradnej tabuli vo svojom sídle a na webovej stránke. Uchádzači o jednotlivé frekvencie musia svoju žiadosť podať do 14. hodiny dňa 19. augusta 2022, a to osobne alebo písomne na adrese sídla Rady pre vysielanie a retransmisiu (Palisády 36, 811 06 Bratislava).

Súčasťou výberového konania bude ako zvyčajne verejné vypočutie žiadateľov o nové rozhlasové licencie či súčasných vysielateľov, ktorí chcú svoje pokrytie rozšíriť. Verejné vypočutie záujemcov o frekvencie je naplánované na 20. september 2022. Rovnako ako rozhodovanie Rady o prideľovaní frekvencií bude prístupné verejnosti.

Vo výberovom konaní je zaradených devätnásť rozhlasových frekvencií, tri z nich z dôvodu ich uvoľnenia odňatím na žiadosť vysielateľa (93,0 MHz Brezno a 92,7 MHz Žarnovica – D.EXPRES, k.s.) alebo blížiacim sa koncom platnosti licencie (104,5 MHz Košice – KISS rádio s.r.o.); zvyšné frekvencie sa do aktuálneho výberového konania preniesli z predošlých, v ktorých neboli pridelené žiadnemu subjektu.

Patria medzi ne aj atraktívne frekvencie, ktoré boli v tohtoročnom jarnom výberovom konaní zaradené ako trojice s podmienkou spoločnej prideliteľnosti. Tú stanovil Regulačný úrad ako technický správca frekvenčného spektra, viacerí uchádzači sa však o niektoré z frekvencií prihlásili samostatne, preto Rada požiadala Regulačný úrad o zaujatie stanoviska k tejto spornej skutočnosti. Keďže z jeho obsahu nebolo možné jednoznačne odčítať, či je možné prideliť tieto kmitočty aj samostatne, Rada konania týkajúce sa pridelenia frekvencií z trojíc Banská Bystrica - Bratislava (Devínska) – Trnava a Martin – Žilina – Ružomberok zastavila a iniciovala stretnutie s Regulačným úradom s cieľom odstrániť akékoľvek nejasnosti a pochybnosti v týchto konaniach a nastaviť mechanizmy pre účelnejšiu súčinnosť pri prideľovaní frekvencií v nadchádzajúcich konaniach. Výsledkom stretnutia je okrem iného dohoda na účasti zástupcu Regulačného úradu na každom ústnom vypočutí žiadateľov, aby mohol promptne reagovať na prípadne nezrovnalosti a vzniknuté otázky a tým prispieť k čo najefektívnejšiemu využívaniu frekvenčného spektra.

Podmienku spoločnej prideliteľnosti Regulačný úrad zachoval len pri dvojici 98,7 MHz Martin a 98,7 MHz Žilina; frekvenciu Trnava 97,6 MHz z druhej spomenutej trojice podľa úradu nie je možné opakovane zaradiť do výberového konania. Spoločne bude vzhľadom na ich technické parametre Rada prideľovať aj frekvencie 104,1 MHz Prešov a 104,2 MHz Domaša.

V aktuálnom výberovom konaní sú zaradené všetky momentálne voľné rozhlasové frekvencie, ktorých prideľovaniu nebránia technické kolízie alebo právne skutočnosti; žiadna z nich nie je novo skoordinovaná. Ich kompletný zoznam je uvedený v nasledujúcej tabuľke.


Mgr. Lucia Michelčíková, PhD., hovorkyňa, Rada pre vysielanie a retransmisiu, 6. 7. 2022

  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
07.07.2022 • Televízia WAU mení svoju staničnú grafiku!
20.06.2022 • Televize Prima dnes slaví 29 let. Letos se stala poprvé komerční jedničkou také v CS 15-69 let
03.06.2022 • RTVS od 10. júna opäť ponúkne divákom televízny okruh Trojka
02.06.2022 • Signál Rádio nově spouští digitální vysílání DAB+
31.05.2022 • Novú televíziu Markíza KRIMI bude šíriť drvivá väčšina najvýznamnejších operátorov
30.05.2022 • Programové změny ve Skylinku od 14. 6. 2022

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist