Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Úterý • 21.05.2024 - 08:44:43   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Z domova | Články
 

Štúdio RTVS Banská Bystrica pripravilo pre divákov a poslucháčov Deň otvorených dverí

  Autor: RTVS , e-mail: info@rtvs.sk Přidané: 09.07.2022


Štúdio RTVS Banská Bystrica opäť otvorí svoje brány pre verejnosť. Už v sobotu 16. júla od 9.00 h do 17.00 h je pre divákov a poslucháčov pripravený bohatý sprievodný program, hudobné vystúpenia aj živé rozhlasové i televízne vysielanie obľúbeného magazínu Farmárska revue.


Od 9.00 h do 12.00 h sa z areálu RTVS v Banskej Bystrici poslucháčom naživo prihovoria moderátori Rádia Regina Stred. Návštevníkov čaká množstvo hostí, sprievodných podujatí i koncerty. Vystúpi známy slovenský herec, hudobník a moderátor šou Pečie celé Slovensko Juraj Bača, vynikajúca skupina Balkansambel a nebudú chýbať ani zástupcovia folklóru. Z Horehronia príde Ján Ambróz a vystúpi aj Vladimír Homola za sprievodu Podjavorskej muziky.

Návštevníci areálu RTVS budú mať počas celého dňa možnosť nahliadnuť aj do zákulisia rozhlasu i televízie, vyskúšajú si prácu za kamerou či mixážnym rozhlasovým pultom, v strižni a tí najodvážnejší aj náročnú prácu moderátorov. „Špecifikom Dňa otvorených dverí je to, že dvere otvárame aj na pracoviskách, ktoré sú bežne pre návštevníkov nedostupné. Naši diváci a poslucháči sa môžu osobne stretnút so svojimi obľúbenými tvárami z obrazovky či hlasmi z éteru. Zároveň môžu byť pri tom, ako sa realizuje napríklad rozhlasová hra alebo ako vyrábame dabing“ prezrádza riaditeľ Štúdia RTVS Banská Bystrica Miroslav Debnár.

V tento deň sa divákom počas živého prenosu z areálu RTVS v Banskej Bystrici prihovorí aj moderátor relácie Farmárska revue Ján Škorňa. S návštevníkmi oslávi už 15. výročie vzniku tejto obľúbenej relácie. Počas živého prenosu môžu diváci nahliadnuť do zákulisia výroby relácie a spoznať tvorcov a redaktorov tohto mimoriadne úspešného programu. „V špeciálnej relácii naživo privítame ovocinárskeho experta Ľudovíta Vašša a nebude chýbať ani najznámejší slovenský pomológ, profesor Ivan Hričovský. Zároveň si návštevníci pozrú a vyskúšajú aj poľnohospodársku techniku či jazdu na minitraktore,“ povedal moderátor Farmárskej revue Ján Škorňa. Reláciu Farmárska revue ŠPECIÁL uvidia diváci na obrazovkách RTVS v sobotu 16. júla o 13.00 h na Dvojke. Celodenný program je pre návštevníkov pripravený od 9.00 h do 17.00 h.

Bohatý program je pripravený aj pre najmenších návštevníkov. Čaká ich vystúpenie sokoliarov zo Štiavnických Baní, divadelné predstavenie Divadla pod balkónom či celodenná aktivita v lesnej pedagogike, ktorú štúdio pripravilo v spolupráci so štátnym podnikom Lesy SR.

Svoj prezentačný stánok počas dňa pripraví tiež Kreatívne centrum RTVS, ale aj vydavateľstvo RTVS so svojimi produktmi, známymi z e-shopu RTVS.


Bratislava, 8. júl 2022, Rozhlas a televízia Slovenska


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
10.07.2022 • BLUE STYLE PRIMA FEST vypukne už za pět dní za účasti nejoblíbenějších a nejzajímavějších tváří televizní obrazovky
01.07.2022 • Fortuna liga zostane exkluzívne na VOYO, s vybranými priamymi prenosmi na TV Dajto a Nova Sport
30.06.2022 • Tisková zpráva z 10. zasedání RRTV, konaného dne 28. 6. 2022
27.06.2022 • Tisková zpráva RRTV o sankcích Evropské unie proti aktivitám Ruské Federace v oblasti dezinformací a manipulace s informacemi
22.06.2022 • Tlačová informácia zo zasadnutia RVR 22. 6. 2022
16.06.2022 • ZOO tour míří v sobotu 18. 6. do OC HANÁ

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist