Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Sobota • 18.05.2024 - 16:51:37   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Pakety a stanice | Články
 

RTL UHD z nového transponderu družice Astra

  Autor: Petr Miklík , e-mail: Petr.Miklik@seznam.cz Přidané: 20.07.2022


Stanice RTL UHD zahájila vysílání na novém transponderu č. 97 družice Astra 1M na orbitální pozici 19,2° východně. Pro příjem programu na nové frekvenci je třeba nové (manuální) naladění satelitního receiveru. Mluvčí společnosti SES Astra uvedl pro server Digital Fernsehen, že souběžný provoz na nové a původní frekvenci bude trvat do 31. 10. 2022 a pak bude vysílat program výhradně na novém kmitočtu.


RTL UHD lze přijímat v platformě HD+. Předpokladem pro to je satelitní receiver a televizor, popř. receiver UHD. Dále je třeba modul HD+ nebo klíč HD+ TVKey s aktivní nabídkou stanic HD+. RTL UHD v platformě HD+ si lze objednat i prostřednictvím placené televize Sky. Pro příjem stanice v platformě Telekom MagentaTV je třeba aktuální mediální receiver 4K, televize UHD a Magenta Tarif s až 100 MBit/s (download). Další možností příjmu RTL UHD je kabelová síť operátorů Wilhelm.tel, Willy.tel a PŸUR. Předpokladem je opět televize UHD, CI+ modul Wilhelm.tel nebo PŸUR s aktivním nabídkou programů HD.

Pokud televizor UHD pro RTL UHD podporuje systém vysokého dynamického rozsahu HDR (High Dynamic Range) s názvem HLG (Hybrid Log Gamma - hybridní funkce přenosu log gamma), je možné sledovat určité pořady s větším rozsahem barev a vyšším rozsahem kontrastu. RTL UHD nabízí vybrané pořady, např. utkání v kopané, živé show a seriály ve velmi vysokém rozlišení (UHD HDR) – čtyřnásobně vyšším rozlišení než je vysoké rozlišení (HD). Jaké pořady jsou vysílány v UHD, zjistíme v programovém průvodci EPG nebo na internetové stránce stanice. Internet: www.rtl-uhd.de.


Nové parametry příjmu RTL UHD: Astra 1M, transponder: č. 97, kmitočet: 12,344 GHz, horizontální polarizace, Symbol Rate: 30000 kSymb/s, FEC: 2/3, norma: DVB-S2/8PSK; HEVC/UHD, kód: Marlin, Nagravision, TVkey, Viaccess a Videoguard.

Souběžné (dosavadní) parametry příjmu RTL UHD do 31. 10. 2022: Astra 1KR, transponder: č. 13, kmitočet: 11,391 GHz, horizontální polarizace, Symbol Rate: 22000 kSymb/s, FEC: 5/6, norma: DVB-S/QPSK; HEVC/UHD, kód: Marlin, Nagravision, TVkey, Viaccess a Videoguard.


S využitím zdrojů: Infosat.de, materiály RTL a André Beyer, Digitalfernsehen.de, 19. 7. 2022, volně upraveno a doplněno.


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
05.07.2022 • Televize Telly nasazuje další světoznámou značku, kanál HGTV určený pro milovníky renovací a úžasných proměn bydlení
30.06.2022 • CANAL+ Sport: představení týmu, chystané pořady i charitativní spolupráce [ 2 ]
16.06.2022 • Premier League od 1. srpna na novém programu CANAL+ Sport v platformě Skylink
30.05.2022 • Čtyři programy v červnu pro všechny zákazníky Skylinku
19.05.2022 • Další hudební stanice zmizí z družice Astra 1: gotv
12.05.2022 • M7 Group zahájí vysílání americké zpravodajské stanice NEWSMAX na družici Astra 3B

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist