Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Středa • 24.04.2024 - 17:50:09   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Z domova | Články
 

Svetový úspech slovenského seriálu Ultimátum

  Autor: TV JOJ , e-mail: info@joj.sk Přidané: 01.11.2022


Koprodukčný seriál televízie JOJ a Českej televízie z dielne KFS production v réžii Michala Kollára, ktorý mal premiéru v marci, bude celosvetovo zastúpený prestížnou spoločnosťou BETA FILM Gmbh. a zárove ho čaká uvedenie na renomovanom festivale v Cottbuse v sekcii „HITS“. Je to vôbec prvýkrát, čo sa tak stane pre majoritne slovenský televízny projekt.


Na tohoročnom televíznom a filmovom veľtrhu MIPCOM, ktorý sa pravidelne koná vo francúzskom Cannes, bol v rámci katalógu Beta Film seriál Ultimátum predstavený svetovým televíziám a streamovacím službám. Beta Film je jednou z troch najväčších európskych spoločností zameraných na distribúciu a produkciu televízneho a filmového obsahu. Seriál Ultimátum bol už na jar predaný pre teritórium
Južnej Ameriky.

"TV JOJ sa pravidelne každý rok ako jediná televízia na Slovensku púšťa do produkcie odvážnych námetov našich domácich autorov, aké v podmienkach malého slovenského trhu inak nenachádzajú priestor na realizáciu. JOJka sa takto v ostatných rokoch stala atraktívnym televíznym producentom pre zahraničných partnerov, ktorí si čoraz častejšie všímajú slovenskú tvorbu a kvalitnú prácu našich tvorcov. Vďaka tejto spolupráci máme možnosť zafinancovať viaceré lokálne námety a rozvíjať kvalitu produkčne náročných projektov, ktoré už dnes robia našej krajine mimoriadnu reklamu a dosahujú v pomeroch slovenskej televíznej tvorby historický úspech," uviedol generálny riaditeľ JOJ Group, Marcel Grega.


Seriál Ultimátum čaká po finále Plzeň uvedenie na festivale v Cottbuse, kde bude premietaný v špeciálnej remasterovanej kinoverzii. Pre pôvodnú hranú slovenskú televíznu tvorbu ide o prvenstvo.

„Som rád, že cesta seriálu Ultimátum nekončí domácim odvysielaním v televízii JOJ a Českej televízii, ale pokračuje ďalej, a tak vo svete reprezentuje to najlepšie, čo u nás vzniklo. Teším sa o to viac, že podľa mne dostupných informácií je to jediný majoritný slovenský seriál, ktorý spoločnosť BETA tento rok v Cannes prezentovala,“ povedal režisér seriálu ULTIMÁTUM Michal Kollár.

Slovenský seriál Ultimátum vznikol pod režisérskou taktovkou Michala Kollára (Červený kapitán, SR-ČR-PL, 2016) a je prvá pôvodná koprodukcia, na ktorej spolupracovala slovenská televízia JOJ a verejnoprávna Česka televízia, vznikol za podpory AVF. Odohráva sa v Bratislave a nakrúcal sa počas rokov 2020 – 2021. Pre slovenských divákov je aktuálne dostupný na JOJ PLAY.


O seriáli

Policajný vyjednávač Dano Andrik (Ján Koleník) sa ocitá uprostred rukojemníckej drámy na oddelení kardiochirurgie, kde sa okrem ministra obrany (Sveťo Malachovský) nachádza aj Danova tehotná priateľka Lena (Ester Geislerová). Aby ju Dano spolu s pacientmi a personálom dostal na slobodu, musí čeliť požiadavkám nevyspytateľného únoscu Korňana (Milan Bahul) na jednej strane a tlakom najvyšších politických špičiek na druhej. Čas beží a Dano sa musí rozhodovať rýchlo: či postupovať podľa príkazov z najvyšších miest, alebo - paradoxne - pomôcť únoscovi očistiť jeho meno.


Réžia: Michal Kollár
Producent: Jana Kluková, KFS production s. r. o.
Hrajú: Ján Koleník, Milan Bahúl, Ester Geislerová, Sveťo Malachovský, Dušan Cinkota, Diana Mórová, Zuzana Konečná, Edita Borsová, Gregor Hološka, Juraj Hrčka, Alena Mihulová, Tatiana Kulíšková, Peter Kočiš, Marko Igonda, Miroslav
Etzler a ďalší.


Redakcia TV JOJ, 31. 10. 2022


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
25.10.2022 • Víťazné skladby 38. ročníka Košického zlatého pokladu 2022 sú známe
23.10.2022 • Tisková zpráva z 16. zasedání Rady, konaného dne 18. 10. 2022
13.10.2022 • RTVS a Český rozhlas podpísali Dohodu o spolupráci
11.10.2022 • Úspešná miniséria Iveta pokračuje zlatou érou deväťdesiatych rokov
07.10.2022 • Tisková zpráva z 15. zasedání RRTV, konaného dne 4. 10. 2022
03.10.2022 • Telly spouští podzimní kampaň, na první tři měsíce nabízí největší balíček jen za 250 korun

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist