Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pondělí • 26.02.2024 - 09:13:01   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Z domova | Články
 

Aplikace Radia.cz je první českou aplikací, kterou pustíme v Android auto a Apple Carplay

  Autor: MMS , e-mail: info@mms.cz Přidané: 13.01.2023


Vývojáři ze společnosti RadiaCZ, která je součástí mediální skupiny Media Bohemia, vydávají nový update aplikace, jejímž hlavním benefitem je poslech rádií přes systém Android Auto a Apple Carplay v autech. Týden od spuštění si nový update aplikace stáhlo více než 15 tisíc uživatelů.


Aplikace Radia.cz je první aplikací v ČR, kterou lze poslouchat v autě přes systémy Android Auto a Carplay. Aktuální update aplikace, který je k dispozici ke stažení zdarma, si za týden fungování stáhlo více než 15 000 lidí. Posluchači tak mohou své oblíbené rádio poslat při cestě autem i v místech mimo dosah jeho vysílání. Navíc pokud si jeho vysílání v aplikaci přepnou do HD, poslechnou si jej i ve vyšší kvalitě než při poslechu z autorádia. Samozřejmě je nutné mít přiměřený mobilní datový tarif a alespoň dostupný 3G signál. Systémy Android Auto a Carplay jsou součástí mobilních telefonu, musí je ale samozřejmě podporovat i dané auto.

Aplikace Radia.cz má v současné chvíli již mnoho vychytávek. „Poslech probíhá ve formátu aac, což šetří uživatelům objem přenosu dat, mohou si přidat aplikaci do Widgetů, poslouchat přes Chromecast či Airplay, používat Večerku, která sama vypne poslech. Nově si pak mohou posluchači přidat do seznamu rádií i stream jejich oblíbeného rádia, které není v naší nabídce,“ říká Jakub Šmejkal, projektový manažer společnosti RádiaCZ a dodává: „V budoucnu se chystáme přidat podporu i pro hlasové asistenty Siri, Alexa a další.“


Pokud mají posluchači v systému Android a iOS aplikaci na své ploše a užívají ji, tak se jim již automaticky aktualizuje.

Radia.cz dnes nabízí na sto různých rádií, do kterých se mohou uživatele zaposlouchat, ať už jsou kdekoliv. Důkazem jsou i statistiky poslechovosti. „U všech rádií v MMS je to vesměs stejné, posluchače začneme nabírat kolem šesté ráno, vrchol je kolem deváté hodiny, to vydrží zhruba do oběda, a pak to pomalu začne klesat. Opakem je ale třeba Rádio Humor, které má největší čísla večer a v noci. Průměrná doba poslechu je na každém rádiu jiná, mladší posluchači obvykle neposlouchají tak dlouho a rychle mění rádia,“ přibližuje více detailů Šmejkal.

Mediální skupina Media Bohemia je jednou z nejvýznamnějších českých mediálních skupin. Jejími vlastníky a zároveň zakladateli jsou Daniel Sedláček a Jan Neuman. Díky rozsáhlým akvizičním aktivitám se Media Bohemia stala největší tuzemskou rozhlasovou skupinou. Součástí skupiny jsou čtyři rozhlasové programové sítě obsahující 40 stanic, 2 rozhlasová a 1 internetové mediální zastupitelství s celkovým zásahem více než 5 milionu lidí, obsahové weby, e-shopy a nahrávací a dabingové studio.


Mgr. Zuzana Nevoralová, MBA, Manažerka komunikace, MEDIA MARKETING SERVICES, 10. 1. 2023


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
23.12.2022 • Stanovisko RTVS k informácii o prípadnom rušení koncesionárskych poplatkov
23.12.2022 • Tisková zpráva z 20. zasedání RRTV, konaného dne 20. 12. 2022
09.12.2022 • Tisková zpráva z 19. zasedání RRTV, konaného dne 6. 12. 2022
25.11.2022 • Tisková zpráva z 18. zasedání Rady, konaného dne 22. 11. 2022
12.11.2022 • Telly k titulovému zápasu Jiřího Procházky spouští soutěž o jeho merch
11.11.2022 • Asociace komerčních televizí uzavřela přelomovou dohodu o spolupráci s provozovatelem úložišť Hellshare a Hellspy

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist