Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Čtvrtek • 25.04.2024 - 13:47:42   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Z domova | Články
 

Placené televizní služby využívá 72 procent Čechů

  Autor: Telly/Dizzy Media , e-mail: info@telly.cz Přidané: 24.03.2023


Většina českých diváků má aktuálně předplacenou nějakou televizní službu, vyplývá z průzkumu, který si u agentury Skála & Šulc nechal vypracovat televizní operátor Telly. Z odpovědí tisícovky respondentů dále vyplývá, že 18 procent diváků nemá o placené televizní služby zájem a nikdy si je nepořídili. Nejčastěji kvůli finanční náročnosti a malému zájmu o televizní vysílání. Desetina tyto služby využívala v minulosti, aktuálně je ale nemá předplacené.


Naopak zbývajících 72 procent českých diváků platí za příjem televizního vysílání u některého z operátorů. Coby nejčastější důvody respondenti uváděli velkou nabídku televizních kanálů, možnost přetáčet si pořady, nahrávat je a sledovat na mobilním telefonu, počítači a dalších zařízeních.

„Diváků, kteří si platí nějakou televizní službu rok od roku přibývá. Podíl 72 procent se v případě českého trhu může zdát vysoký, na západ od našich hranic je tento podíl vždy přes 90 procent,“ říká Jan Schöppel, marketingový ředitel Telly.

Dominantním příjmem televizního signálu je stále pozemní vysílání (34 procent), shodných 16 procent pak připadá na kabelové a IPTV vysílání. Příjem prostřednictvím satelitního zařízení využívá v Česku 12 procent televizních konzumentů. VOD služby pak má v oblibě 22 procent tuzemských diváků.

Většina diváků (62 procent) sleduje televizní pořady a filmy (živě i odloženě) dvě až tři hodiny. Devatenáct procent respondentů se dívá méně než hodinu a naopak pět procent sleduje každý den obrazovku televizoru více než pět hodin. Z průzkumu dále vyplývá, že 73 procent diváků televizi sleduje denně nebo nejméně čtyři dny v týdnu. Každý pátý divák sleduje vysílání nejvýše tři dny v týdnu.


O Telly

Televizní operátor Telly nabízí divákům v ČR služby internetové a satelitní televize. V jejich programové nabídce je kromě řady filmových, seriálových, zábavných i dokumentárních kanálů také atraktivní sportovní obsah na oblíbených kanálech Premier Sport 1 HD a Premier Sport 2 HD a na stanici Nova Sport 3 HD a Nova Sport 4 HD. Ty obsahují například fotbalovou Champions League UEFA, německou Bundesligu, italskou Serii A, španělskou LaLigu, americkou NFL nebo zápasy UFC. Telly je také poskytovatelem pevného internetového připojení. Na českém trhu měli zákazníci možnost využívat služby pod označením DIGI již od roku 2006, značka Telly plynule navazuje na její dobré jméno. Telly je čistě českou společností, patří do skupiny LAMA ENERGY GROUP a všechny daně, včetně daně z příjmu, odvádí v ČR.


Jan Schöppel, marketingový ředitel Telly, 23. 3. 2023


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
24.03.2023 • Tisková zpráva z 5. zasedání RRTV, konaného dne 21. 3. 2023
23.03.2023 • Diváků s placenou televizí je u nás o třetinu méně než na Slovensku
12.03.2023 • Tisková zpráva ze 4. zasedání RRTV, konaného dne 7. 3. 2023
23.02.2023 • Tisková zpráva z 3. zasedání RRTV, konaného dne 21. 2. 2023
16.02.2023 • Nominace na Ceny Anděl Coca-Cola 2022 ovládl Miro Žbirka, dalšími favority jsou 7krát3 nebo Vypsaná Fixa
11.02.2023 • Tisková zpráva z 2. zasedání RRTV, konaného dne 7. 2. 2023

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist