Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pátek • 22.09.2023 - 06:53:42   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Program | Články
 

Deset let zábavy, vzdělávání i dobrodružství. Déčko slaví kulatiny

  Autor: Česká televize , e-mail: info@ceskatelevize.cz Přidané: 01.09.2023


Jedinečný program pro nejmladší diváky. Každý den od šesté hodiny ranní až do večerní osmé hodiny. To je Déčko, stanice, která na konci srpna oslaví deset let vysílání. Celou dekádu děti nejen baví, ale i vzdělává, motivuje ke sportu nebo třeba učí vařit. Nejinak tomu bude nadcházející podzim, na který si ČT :D tradičně přichystalo bohatou nabídku premiér.


„Když jsem před dvanácti lety psal do svého kandidátského projektu na místo generálního ředitele České televize první myšlenku na založení programu věnovanému zábavě a vzdělávání dětí, nedovolil jsem si doufat, že se nám za pár let podaří vytvořit tak vyhledávaný, respektovaný a bezpečný prostor pro nejmenší diváky,“ bilancuje generální ředitel České televize Petr Dvořák a pokračuje: „Déčko denně oslovuje bezmála dvě stě tisíc dětí. A daří se mu i v mezinárodním srovnání. Hned po spuštění se zařadil mezi top tři nejvyhledávanější dětské veřejnoprávní programy v Evropě a za celých deset let existence z této trojky nevypadl.“

Oslavy desetiletého jubilea na obrazovkách vypuknou poslední srpnový den. Kromě speciálu Studia Kamarád, či animované adaptaci Malého prince se děti mohou těšit také na AZ kvíz junior. „V narozeninové epizodě se představí cukrář Josef Maršálek, olympionik Aleš Valenta i herečky Magda Reifová a Naomi Adachi. Kromě speciálních hostů jsme připravili i zajímavé otázky. Zkrátka je na co se těšit,“ říká moderátor Jan Adámek.


Premiérové epizody oblíbených večerníčků

V pravidelném podvečerním čase popřeje Déčku v závěru letních prázdnin také Večerníček, a to prvním dílem nejnovější animované série Žížaláci. Ta se mimochodem, s celkem dvaapadesáti díly, stane nejdelším původním animovaným večerníčkem od roku 1989. Novými epizodami bude pokračovat i loutkový seriál Zahrádka pod hvězdami o malém Ježíškovi, jeho rodičích Marii a Josefovi a kamarádech Tomášovi a Petrovi.


Nové seriály i celoroční soutěž

Na podzim si Déčko pro své diváky připravilo celou řadu původních pořadů. Hned první zářijové pondělí bude třináctidílný animovaný cyklus vyprávět Co všechno umí počasí. „V prvních dílech vysvětlíme, co počasí je, jak ovlivňuje život na Zemi a proč se mění roční období. V těch dalších se budeme meteorologickým jevům věnovat podrobně, probereme například mraky, mlhu nebo duhu. A zaměříme se i na to, jak se počasí vlastně měří,“ říká režisérka, scenáristka a animátorka pořadu Maria Procházková.

A následně v říjnu přenese děti za deseti různými druhy umění kouzelný Múzohled v seriálu Múzárium aneb Všechny múzy světa: „Scénáře jsem psala pro Báru Vaculíkovou a Coco Rafajovou, dceru a vnučku Petry Černocké. Kromě nich se v seriálu objeví také Vanda Hybnerová v epizodě o pantomimě nebo třeba Ondra Studénka v dílu o folklóru. Dětem přiblížíme i činohru, poezii a písňové texty, malířství, voiceband a rap, loutkářství, film nebo balet s primabalerínou Terezou Podařilovou,“ představuje cyklus jeho scenáristka Zora Jandová.

V patnácti dílech série o záchranářských profesích Zachraň se, kdo můžeš bude trojice průvodců čelit nečekaným krizovým situacím vyžadujícím zásah některé ze složek Integrovaného záchranného systému. Děti tak populárně naučnou formou zjistí, co dělat, když jde o život. Již podruhé se vypraví také do Datové Lhoty – v nových příbězích se dozví, jak funguje počítačová myš, k čemu slouží restart, co znamená chytrý spotřebič nebo na co si dát pozor při instalaci aplikace. A v pořadí již třetí řady se dočká Zvěd, v němž průvodci Vojtěch Klinger a jeho fenka Maggie odhalí zajímavá fakta o vzduchu. Chybět nebude ani tradiční celoroční soutěž Déčka. Ta chce letos s názvem Úžasné umění tříbit umělecký vkus, estetické cítění i vnímání detailu. „S otevřenýma očima a všemi smysly budeme vnímat svět kolem nás v celé jeho kráse. S kouzelnými brýlemi i bez nich projdeme světem hudby, tance, divadla, literatury i filmu,“ doplňuje vedoucí projektu Monika Mrázová.


Karolína Blinková, vedoucí externí a interní komunikace, tisková mluvčí, Česká televize, 30. 8. 2023


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
02.09.2023 • Show Jana Krause – 6. 9. 2023
31.08.2023 • RTVS odštartuje september novinkami aj premiérovými epizódami obľúbených relácií
30.08.2023 • ČT art vstupuje do druhé dekády vysílání, novou sezonu zahájí oblíbeným Týdnem dárků
29.08.2023 • Česko Slovensko má talent přináší světové talenty už po jedenácté
28.08.2023 • RTVS si v televíznom aj rozhlasovom vysielaní pripomenie 79. výročie začiatku SNP aj Deň Ústavy SR
28.08.2023 • Pojďte do toho naplno s Prima ZOOM!

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist