Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Čtvrtek • 25.07.2024 - 15:04:45   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Program | Články
 

Peter Bebjak točí novou minisérii České televize Vedlejší produkt

  Autor: Česká televize , e-mail: info@ceskatelevize.cz Přidané: 23.11.2023


Může být s pomocí nelegálních metod odhalený vrah stíhán? A jsme si před spravedlností skutečně všichni rovni? Odpovědět se snaží napínavé psychologické drama Vedlejší produkt, které natáčí štáb režiséra Petera Bebjaka v Ostravě a Praze. Do hlavních rolí tvůrci obsadili Tomáše Maštalíra, Martina Hofmanna, Zuzanu Stivínovou, Pavlu Beretovou, Alberta Čubu, Johanu Matouškovou, Magdalenu Borovou, Jana Vondráčka a další.


„Po odvysílání tří dílné Českým lvem oceněné minisérie Spravedlnost, což byla má první spolupráce s Peterem Bebjakem, jsme dlouho hledali látku, kterou bychom mohli volně navázat na téma zločinu a trestu, spravedlnosti a osobní zodpovědnosti. Podařilo se nám to až s námětem Jakuba Režného a kriminalisty Aleše Preise. Vedlejší produkt není klasickou kriminálkou, i když se v něm paralelně řeší rovnou dva případy, ale je spíše psychologickým dramatem, ve kterém jsou hlavní postavy vystaveny zkouškám, jenž do děje vnášejí větší napětí než samotná detektivka,“ říká kreativní producentka Kateřina Ondřejková.

„Mám rád pohádky. Dobro totiž vždy zvítězí nad zlem. Život bohužel není pohádka. Ale i trpké konce nesou v sobě cosi pozitivního. Přinejmenším snahu v nás zamezit opakování nespravedlnosti. Vedlejší produkt je inspirovaný skutečným příběhem. Přál bych si, abychom dokázali u diváků vytvořit představu, že se dívají na realitu, která se odehrává přímo před jejich očima. Aby se při sledování strachovali o jeho postavy, i když občas nerozumí tomu, co dělají, a ne vždy s nimi souzní, ale v konečném důsledku jim rozumí a chápou je,“ vysvětluje režisér Peter Bebjak.

Hlavní postavou je detektiv Josef (Tomáš Maštalír) z ostravského oddělení vražd, který je za použití nelegálních metod při dopadení brutálního vraha potrestán každoroční rutinní prověrkou nevyřešených vražd. Díky tomu objeví případ osmnáctileté Evy. Tu před dvaceti lety někdo uškrtil v jejím bytě. Do promlčení vraždy zbývá šestnáct dnů a Josef se je rozhodne využít. Jeho touha najít vraha mu nebrání použít metody, které jsou opět na hraně zákona.

„Josef je férový chlap, správný policajt, kterého vytáčí jakákoliv nespravedlnost. Je kritický i vůči kolegům,“ říká o své roli Tomáš Maštalír. S režisérem Peterem Bebjakem už spolupracoval například na filmu Čára nebo seriálu Za sklem. „Líbí se mi, jak Peter vypráví příběhy, jak pracuje s napětím a atmosférou, jakými prostředky udržuje pozornost diváků,“ dodává Tomáš Maštalír.


Vedlejší produkt

scénář: Jakub Režný, Aleš Preis
režie: Peter Bebjak
kamera: Martin Žiaran
dramaturgie: Kateřina Ondřejková
producent: DNA Production (Rasťo Šesták, Peter Bebjak)
výkonná producentka ČT: Jarmila Hoznauerová
kreativní producentka ČT: Kateřina Ondřejková
hrají: Tomáš Maštalír, Martin Hofmann, Zuzana Stivínová, Pavla Beretová, Albert Čuba, Johana Matoušková, Magdalena Borová, Jan Vondráček, Miroslav Etzler, Miroslav Rataj, Anna Cónová a další.


Vendula Krejčová, Tisková mluvčí, divize Korporátní služby, Tiskové oddělení České televize, 22. 11. 2024


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
24.11.2023 • ČT sport odvysílá 58 závodů Světového poháru i domácí MS z Nového Města na Moravě
24.11.2023 • Vánoční program TV Nova: Pohádky, speciální díl Na lovu i Láska nebeská
22.11.2023 • Už osm let měníme na Prima MAX filmová přání ve skutečnost
22.11.2023 • Dakar 2024 na Nova Action a Voyo se blíží
22.11.2023 • Adventní koncerty České televize vstupují do třiatřicátého ročníku. Jedna z nejstarších sbírek u nás dosud rozdělila přes 276 milionů korun
21.11.2023 • Vrazi mafie s Colinem McLarenem na Viasat Explore

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist