Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Čtvrtek • 18.04.2024 - 12:03:52   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Program | Články
 

DOMINA předběhla svou dobu o mnoho století

  Autor: CHILLICOM/Epic Drama , e-mail: info@epicdrama.cz Přidané: 15.02.2024Neuvěřitelný skutečný příběh Livie Drusilly, manželky císaře Augusta, ožívá tento měsíc na kanálu Epic Drama. Historický seriál o silném, skutečném příběhu ženy, která si v těžkých dobách dokázala vybudovat respekt i postavení, začíná v pondělí 19.2. ve 21:00 hod.


DOMINA nabízí divákům poutavý pohled na starověký Řím, konkrétně na období kolem roku 27 př. n. l. Seriál v podání režiséra Davida Evanse je však založen na příbězích žen, které stály v pozadí tehdejších mocných mužů. Hlavní postavou je Livia Drusilla, kterou hraje charismatická Kasia Smutniak.

Livia však není jen obyčejnou ženou své doby, je to mocná a vlivná postava, která přepisuje dějiny a roli žen ve společnosti. Smutniak, která je hrdá na feministický podtext seriálu, v rozhovoru pro Yahoo News řekla: „V seriálu se objevuje mnoho feministických témat: Je to velmi silný příběh o emancipaci žen v době, kdy to bylo téměř nemožné." Díky tomuto aspektu je seriál Domina zajímavý nejen z historického hlediska, ale také jako inspirace pro současné generace žen, které bojují o své místo ve společnosti.

Seriál je jedinečný také tím, že zkoumá životy žen ve starověkém Římě z různých úhlů pohledu a odhaluje jejich sílu, zranitelnost a vliv, který mohly mít na události v římské říši. Smutniak zdůraznila, že Domina ukazuje, jak ženy využívaly svou inteligenci a dovednosti v oblasti diplomacie a manipulace, aby přežily a prosperovaly ve světě ovládaném muži.

Seriál vtáhne diváky do děje díky unikátní rekonstrukci starověkého Říma, která jim umožní ponořit se do autentického prostředí té doby. Tvůrci seriálu věnovali velkou pozornost také kostýmům, aby co nejvěrněji ztvárnili módu starověkého Říma.

Seriál Domina si získal pozornost a uznání na různých filmových festivalech, čímž si vydobyl místo mezi seriály, které díky svému jedinečnému přístupu k historickému zobrazení žen, zajímavým detailům natáčení a silnému odkazu nesmí chybět v repertoáru žádného milovníka historie a silných ženských postav.

Seriál Domina přinese exkluzivně na české obrazovky již 19.2. ve 21:00 hod. televizní stanice Epic Drama. Nenechte si ujít historické drama o silném, skutečném příběhu ženy, která si v těžkých dobách dokázala vybudovat respekt i postavení.

Trailer: https://youtu.be/cYTRX3_6i2s?si=7aqnETeRsNTXY-SF


Karel Kapinus, Managing Director, CHILLICOM, 14. 2. 2024


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
09.02.2024 • Finále Afrického poháru "Supereagles" vs "The Elephants" uvidíte na Sport1
05.02.2024 • Dva týdny dokumentárních novinek na Prima ZOOM
04.02.2024 • Záhadné lodní katastrofy: Moře vydají svá svědectví na Spektrum
02.02.2024 • MS v cyklokrosu v Táboře opět na Eurosportu, živě nabídneme závody žen a mužů kategorie Elite.
01.02.2024 • Eurosport hlásí rekordní zájem evropských diváků o Australian Open. V Itálii se sledovanost mužského finále vyšplhala na historické maximum
01.02.2024 • Utajený šéf na Spektrum Home

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist