Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Neděle • 14.07.2024 - 12:17:11   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Program | Články
 

Eurosport hlásí rekordní zájem evropských diváků o Australian Open. V Itálii se sledovanost mužského finále vyšplhala na historické maximum

  Autor: Media:list/Eurosport , e-mail: info@media-list.cz Přidané: 01.02.2024


Mediální společnost Warner Bros. Discovery (WBD) Sports Europe zveřejnila data o sledovanosti letošního Australian Open. Sledovanost televizního vysílání na stanicích Eurosportu meziročně narostla ve všech zemích Evropy. To je zejména překvapivé v době, kdy je trh spíše ovládán trendem poklesu popularity tradiční lineární konzumace obsahu. Eurosport 1 a Eurosport 2 si nicméně během dvou týdnů letošního turnaje naladilo v průměru o 24 % více diváků než v minulém roce.


Zápas Barbory Krejčíkové a Aryny Sabalenkové byl minulý týden sedmým nejsledovanějším zápasem v síti Eurosport, který sledovalo 992 100 diváků v celé Evropě.

Mediální společnost Warner Bros. Discovery (WBD) Sports Europe v minulých dnech zveřejnila data o sledovanosti letošního Australian Open. První grand slam sezóny dospěl do finále v neděli večer, který svým výkonem opanoval italský tenista Jannik Sinner poté, co po pěti setech porazil Daniila Medveděva. WBD se v návaznosti na to pochlubila tím, že její letošní speciální programové schéma trhalo rekordy.

Zveřejněná data naznačují, že sledovanost televizního vysílání na stanicích Eurosportu meziročně narostla ve všech zemích Evropy. To je zejména překvapivé v době, kdy je trh spíše ovládán trendem poklesu popularity tradiční lineární konzumace obsahu. Eurosport 1 a Eurosport 2 si nicméně během dvou týdnů letošního turnaje naladilo v průměru o 24 % více diváků než v minulém roce.

Neméně se dařilo i digitálním streamovacím platformám z portfolia WBD. Prostřednictvím Eurosport App a discovery+ se fanoušci mohli dostat k exkluzivnímu (nejen) zákulisnímu obsahu, což přispělo k tomu, že tento způsob sledování Australian Open zvolilo napříč Evropou o 30 % unikátních uživatelů více oproti roku 2023. Jednotlivé lokální mutace internetových stránek Eurosport.com zaznamenaly v meziročním srovnání nárůst návštěvnosti o 61 %.

Jako velmi specifický trh se v tomto ohledu projevila Itálie – domácí země letošního šampiona Jannika Sinnera. Nárůst zájmu o první letošní grand slam zde byl enormní. Finále singlu mužů dokonce upoutalo pozornost největšího televizního publika jakéhokoliv sportu za více než třicetiletou historii italského Eurosportu. Přímý přenos zaujal 17% podíl v rámci celkové sledovanosti a zaznamenal meziroční nárůst počtu diváků o 313 %. Na streamovací platformy se přihlásilo o 89 % předplatitelů více, zatímco italská mutace Eurosport.com zaznamenala zvýšení počtu návštěv o 247 %, což odpovídá několika milionům.

WBD o pozitivním vývoji sledovanosti informovala již v polovině turnaje. Jedním z lákadel letošního schématu byl i Nick Kyrgios, vítěz deblu na Australian Open 2022, který se připojil k expertnímu týmu a v průběhu turnaje komentoval jednotlivé zápasy, včetně očekávaného mužského finále. Doplnil tak tradiční hvězdnou sestavu, do které patří tenisové legendy jako John McEnroe, Boris Becker, Mats Wilander, Justine Henin, Tim Henman, Laura Robson nebo Alex Corretja. Ti všichni byli pravidelnými hosty v interaktivním studiu Cube, které měla poprvé na povel moderátorka Rachel Stringer.

Eurosport je celosvětově považován za „domov tenisu“ a dá se tedy očekávat, že potenciál zvýšeného zájmu zužitkuje na maximum ještě před startem dalšího letošního grand slamu. Tím bude květnový Roland-Garros.


O Warner Bros. Discovery Sports

Warner Bros. Discovery Sports Europe zastupuje portfolio sportovních značek, kanálů a platforem společnosti WBD v Evropě. Dohromady každý měsíc oslovuje 130 milionů lidí, zapojuje fanoušky a široké publikum na více než 200 trzích a ve více než 20 jazycích na všech platformách, kde spotřebitelé tráví čas – neplacená televize, placená televize, stream, online a sociální sítě. Warner Bros. Discovery Sports Europe zahrnuje spotřebitelsky oblíbené značky Eurosport, Global Cycling Network (GCN), Global Mountain Bike Network (GMBN), Golf Digest a GOLFTV v čele s PGA TOUR, TNT Sports ve Velké Británii a Irsku, jakož i sportovní pořady a obsah na discovery+ a na volně dostupných televizních kanálech Discovery. Spojují diváky s největšími sportovními událostmi na světě. Jsou domovem olympijských her v Evropě, tenisových Grand Slamů, cyklistických Grand Tours, více než 600 cyklistických přenosů ročně a UCI Track Champions League, celoroční PGA TOUR, nejlepší nové i stávající série elektrických závodů s ABB FIA Formula E World Championship a FIA eTouring Car World Cup a všech významných závodů mistrovství světa a světového poháru v zimních sportech. Společnost Warner Bros. Discovery Sports Europe doplňuje kompletní 360° nabídku svou divizí pro správu a propagaci akcí, Discovery Sports Events.


Michaela Celárková, Media:list, 1. 2. 2024


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
02.02.2024 • MS v cyklokrosu v Táboře opět na Eurosportu, živě nabídneme závody žen a mužů kategorie Elite.
01.02.2024 • Utajený šéf na Spektrum Home
28.01.2024 • 11. narozeniny Prima ZOOM přinášejí spoustu zajímavostí
23.01.2024 • Přímý přenos nové inscenace slavné Carmen z Metropolitní opery v sobotu 27. ledna
22.01.2024 • Warner Bros. Discovery láká na Paříž 2024. V novém dokumentu zmapuje olympijské přípravy šesti světových sportovních hvězd
21.01.2024 • Prima ZOOM vás baví

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist