Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Neděle • 26.05.2024 - 20:10:08   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Ze světa | Články
 

Olympiáda v Paříži začne za 100 dní. Warner Bros. Discovery ujišťuje, že se před hrami ani během nich nudit nebudete

  Autor: Media:list/Warner Bros. Discovery Sports , e-mail: info@media-list.cz Přidané: 17.04.2024


Těšíte se na letní Paříž? Mediální společnost Warner Bros. Discovery (WBD) dnes nabídla první ukázku toho, jak bude vypadat její pokrytí letošních Letních olympijských her v Paříži 2024. Na úvod představila své pařížské studio a slibuje, že díky němu divákům v létě doručí vůbec nejintenzivnější zážitek v olympijské historii.


Toto oznámení přichází v momentě, kdy nás od zahájení Letních olympijských her v Paříži 2024 dělí pouhých sto dní. Nejde o jedinou novinku, kterou při příležitosti významného „100 Days to Go“ milníku WBD oznámila – zároveň se pochlubila hvězdným moderátorem, který bude mít olympijské studio na povel, nastínila plány, jak zužitkovat své portfolio, aby oslovila nová a mladší publika, a v neposlední řadě se také rozhovořila o některých konkrétních produkčních plánech.

Vysílání studií Warner Bros. Discovery House, která budou mít zázemí v luxusním Hotelu Raphael s výhledem na Eiffelovu věž i Vítězný oblouk, bude k dispozici divákům stanic Eurosportu a uživatelům streamovací platformy HBO Max. Ti se mohou těšit jak na originální olympijské programové formáty, tak zevrubné analýzy a spoustu exkluzivních hostů z řad účastnících se sportovců i významných sportovních činitelů.

Warner Bros. Discovery House bude sestávat z celkem čtyř studií – jejich chod budou zajišťovat produkční týmy ze Spojeného království, Švédska, Polska, Itálie a Německa. Na hrách budou dále přítomna tři další stanoviště v terénu. První z nich bude vyhrazeno pro vysílání mezinárodního zpravodajského kanálu CNN, další dvě budou určena pro živé vstupy pro španělský, finský a dánský trh. Díky využití nejmodernějších technologií bude zajištěno spojení s lokálními redakcemi v Evropě i ve Spojených státech, přičemž přípravu originálního obsahu bude mít na starost právě globální WBD.


Jarní ochutnávka olympijského obsahu

První ochutnávka olympijského obsahu dorazí již večer ve středu 17. dubna 2024 při příležitosti zmíněného milníku „100 Days to Go“. Půjde o set čtyř formátů, které budou vysílány na stanicích Eurosportu a k dispozici na platformě Max. První olympijské schéma roku 2024 bude sestávat z následujících pořadů:

• The Power of the Olympics. Pořad bude od 17. dubna vysílán s týdenní pravidelností až do zahájení letních her. Obsahově bude sestávat z rozhovorů se slavnými sportovci, kteří se v Paříži chystají bojovat o olympijské zlato, nejaktuálnějších akcí z celého světa a dalších příběhů, které nějakým způsobem s hrami souvisejí.

• The Olympians. Originální hodinový dokument, kterým provází devítinásobný světový šampion v BMX Matthias Dandois, zmapuje, jak se desítka předních olympioniků různých národů a různých sportovních disciplín po čtyři roky připravovala na letošní olympijské hry. Půjde například o francouzského desetibojaře Kevina Mayera, španělského kajakáře Saula Craviotta, francouzskou surfařku Pauline Ado, britského plavce Adama Peatyho, německého stolního tenistu Timo Bolla a italského skokana do výšky Gianmarca Tamberiho.

• Chasing Glory. Intimní i dramatická sedmidílná dokumentární série, která vznikla v koprodukci s Red Bull Media House a ve které vystupuje šest sportovců připravujících se na největší globální sportovní event, bude vysílána na stanici Eurosport 1 a na platformě HBO Max. V sérii z koprodukce s Red Bull Media vystupují Karsten Warholm (držitel rekordu v běhu na 400 metrů z Norska), Janja Garnbret (slovinská lezkyně), Menno van Gorp (holandský breakdancer), Dina Asher-Smith (britská sprinterka), Peter Sagan (slovenský cyklista) a Vahine Fierro (francouzská surfařka).

• Paris: La Vie Sportive. Originální dokument, ve kterém hraje hlavní roli samotná Paříž. Autoři se v něm zaměřují na barvitou stoletou historii metropole a její vztah ke sportu v čase mezi letošní olympiádou a tou předcházející v roce 1924. Průvodcovské role se ujal legendární fotbalista a vítěz Světového poháru FIFA z roku 1998 i titulu UEFA Euro z roku 2000, Thierry Henry.


WBD na hry nasadí i Bugse Bunnyho

WBD má letos v plánu naplno využít potenciál svého kompletního mediálního portfolia a pokusit se oslovit hlavně nová a mladá publika. Zhruba před měsícem společnost oznámila, že společně s Mezinárodním olympijským výborem připravuje řadu spotřebitelských produktů, jejichž hlavními protagonisty budou postavičky z populárního animovaného světa Looney Tunes. Již během dubna Eurosport začne vysílat sérii epizod Sports Made Simple, ve kterých bude Bugs Bunny vysvětlovat více i méně známé zajímavosti ze světa lehké atletiky, tenisu, volejbalu, gymnastiky i breakdance.

První epizoda Sports Made Simple s Looney Tunes postavami bude mít premiéru právě 17. dubna 2024 a zaměří se na lehkou atletiku. Diváci ji budou moci sledovat na sociálních sítích i digitálních platformách Eurosportu. Její část bude taktéž začleněna do prvního dílu série The Power of the Olympics.

Ve středu 17. dubna bude na webu Eurosport.com spuštěna nová mikro stránka věnovaná Paříži 2024. Jejich záměrem je nabídnout návštěvníkům komplexní a do 12-ti jazyků lokalizovanou olympijskou uživatelskou zkušenost, a to i skrze rozsáhlou nabídku kvalifikačních soutěží, rozhovorů s lokálními sportovci a video highlightů. WBD je považována za digitální „domov olympijských her v Evropě“ a její streamovací platformy, včetně v ČR dostupné Max, budou v létě jediným místem, kde bude možné sledovat opravdu jakýkoliv okamžik olympijských her. V součtu tedy půjde o více než 3 800 hodin sportovních utkání. Eurosport během všech 19 dnů zajistí živé zpravodajství přímo z místa konání.


Rekordní hry, rekordní léto

Letní olympijské hry v Paříži 2024 budou pomyslným zlatým hřebem letošní letní sportovní sezóny na lineárních kanálech i digitálních platformách WBD, která symbolicky startuje přesně sto dní před zahájením letní olympiády. Kromě té se sportovní fanoušci mohou těšit na tenisové grand slamy Roland-Garros a US Open, nebo cyklistické Grand Tours Giro d’Italia, Tour de France a La Vuelta a España. V průběhu léta se také uskuteční WHOOP UCI Mountain Bike World Series, Speedway GP, Tour de France Femmes nebo 24 Hours of Le Mans. Dohromady s Paříží 2024 tak má WBD v záloze více než pět tisíc hodin sportovních přenosů.

„Ode dneška přesně za sto dní odstartuje letní olympiáda v Paříži. My při této příležitosti spouštíme naše letní programové schéma, které je doslova přeplněné významnými sportovními událostmi. Máme naplánovaných více hodin živých přenosů než kdy předtím, stejně tak máme připraveno více originálního obsahu a formátů kombinujících to nejlepší z vyprávění příběhů, televizní zábavy i zpravodajství. V tomhle ohledu budeme v létě spoluutvářet sportovní historii,“ zdůrazňuje Scott Young, seniorní viceprezident pro obsah, produkci a obchodní operace ve Warner Bros. Discovery Sports Europe.

„Letos se vám přihlásíme živě z nejvýznamnějších sportovních dějišť, mezi kterými nebude chybět stadion ve Wembley, odkud jako hostující vysílatel odvysíláme finále Champions League, kurty Roland-Garros a US Open, tratě na všech etapách Tour de France a Tour de France Femmes, ani žádné z osmatřiceti sportovišť olympijské Paříže. Naším cílem je zachytit každý moment, abyste si jej mohli dosyta užít i z domova,“ dodává.

WBD vysílala první olympijské hry v roce 2018. Od té doby se společnosti každé dva roky daří překonávat dosavadní evropské rekordy ve sledovanosti napříč všemi platformami. Důležitou součástí této dlouhodobé strategie je inovativní storytelling, který je přizpůsoben na míru každým nadcházejícím letním i zimním hrám.

Během Zimních olympijských her v Pekingu 2022 se WBD podařilo zdolat hranici jedné miliardy streamovaných minut na platformách discovery+ a Eurosport App. Počet předplatitelů těchto služeb v průběhu Pekingu 2022 vzrostl o více než 50 % oproti předchozím hrám. Letní olympijské hry v Tokiu 2020 zase sledovalo více než 372 milionů diváků na evropských platformách WBD i kanálech 45 partnerů, kterým byla za tímto účelem poskytnuta vysílací podlicence.


• Warner Bros. Discovery zveřejnila první fotografie ze studia, které bude středobodem živého vysílání z Letních olympijských her v Paříži 2024.

• Společnost hodlá využít potenciál svého portfolia televizních stanic a streamovacích platforem na maximum – cílit chce hlavně na nová a mladší publika.

• Sto dní před zahájením letních her startuje na WBD sportovními eventy přeplněné letní schéma – na svých kanálech a platformách společnost odvysílá přes 5 tisíc hodin obsahu.


O Warner Bros. Discovery Sports

Warner Bros. Discovery Sports Europe zastupuje portfolio sportovních značek, kanálů a platforem společnosti WBD v Evropě. Dohromady každý měsíc oslovuje 130 milionů lidí, zapojuje fanoušky a široké publikum na více než 200 trzích a ve více než 20 jazycích na všech platformách, kde spotřebitelé tráví čas – neplacená televize, placená televize, stream, online a sociální sítě. Warner Bros. Discovery Sports Europe zahrnuje spotřebitelsky oblíbené značky Eurosport, Global Cycling Network (GCN), Global Mountain Bike Network (GMBN), Golf Digest a GOLFTV v čele s PGA TOUR, TNT Sports ve Velké Británii a Irsku, jakož i sportovní pořady a obsah na discovery+ a na volně dostupných televizních kanálech Discovery. Spojují diváky s největšími sportovními událostmi na světě. Jsou domovem olympijských her v Evropě, tenisových Grand Slamů, cyklistických Grand Tours, více než 600 cyklistických přenosů ročně a UCI Track Champions League, celoroční PGA TOUR, nejlepší nové i stávající série elektrických závodů s ABB FIA Formula E World Championship a FIA eTouring Car World Cup a všech významných závodů mistrovství světa a světového poháru v zimních sportech. Společnost Warner Bros. Discovery Sports Europe doplňuje kompletní 360° nabídku svou divizí pro správu a propagaci akcí, Discovery Sports Events.


Michaela Celárková, Media:List, 17. 4. 2024


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
04.04.2024 • Úspěšné vypuštění družice Eutelsat 36D
14.03.2024 • Warner Bros. Discovery láká na výživnou cyklistickou sezónu 2024
13.03.2024 • Družice Eutelsat 36D na cestě na Floridu
09.03.2024 • Co přináší přechod na satelitní televizi (nejen) u našich západních sousedů?
04.02.2024 • Eutelsat Group potvrzuje ukončení provozu družice EUTELSAT 113 West A
11.01.2024 • Dlouho očekávané 75. ceny Emmy živě díky AMC na Spektrum Home

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist