Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Neděle • 26.05.2024 - 19:16:01   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Program | Články
 

Futbalový šampionát UEFA EURO 2024 sa nezadržateľne blíži - Markíza prinesie divákom veľkolepý športový zážitok

  Autor: TV Markíza , e-mail: info@markiza.sk Přidané: 23.04.2024


Už 14. júna 2024 sa rozohrá na obrazovkách skupiny Markíza mimoriadne atraktívny futbalový turnaj, ktorý každé štyri roky organizuje Európska futbalová únia (UEFA). Potrvá štyri týždne a vyvrcholí finálovým zápasom 14. júla 2024. Dejiskom šampionátu je Nemecko a súboje o víťaznú trofej sa uskutočnia v desiatich mestách.


Atmosférou majstrovstiev už o niekoľko týždňov ožijú štadióny v Berlíne, Dortmunde, Düsseldorfe, Frankfurte nad Mohanom, Gelsenkirchene, Hamburgu, Kolíne nad Rýnom, Lipsku, Mníchove a Stuttgarte. Otvárací zápas domácej reprezentácie odštartuje v Allianz Aréne v Mníchove a korunovácia nového európskeho futbalového šampióna sa uskutoční na Olympijskom štadióne v Berlíne.

Podľa zaužívaného herného systému záverečného turnaja odohrajú najprv tímy zápasy proti všetkým súperom v základnej skupine a dvaja najlepší v každej zo šiestich skupín postúpia do osemfinále, kde ich doplnia štyria najlepší z tretích miest. Nasledovať bude vyraďovací play-off systém, počnúc osemfinále s najlepšími 16 tímami, ďalej štvrťfinále, semifinále a finále.

Reprezentácia Slovenska sa na európskom kontinentálnom šampionáte UEFA EURO 2024 zúčastní po tretíkrát za sebou. Slovensko sa najlepšie umiestnilo pri svojom premiérovom štarte na turnaji v roku 2016, keď sa náš tím prebojoval do osemfinále. Futbalistov Slovenska čaká na tohtoročnom šampionáte prvý zápas majstrovstiev 17. júna 2024 vo Frankfurte nad Mohanom, kde sa predstavia v súboji proti výberu Belgicka.

Markíza žije futbalom a už čoskoro postupne predstaví všetky detaily a prekvapenia, ktoré má pre divákov pri príležitosti šampionátu pripravené. Diváci Markízy, Dajto a Voyo si budú môcť vychutnať všetkých 51 zápasov šampionátu, chýbať nebude ani nové zápasové štúdio s expertmi z radov bývalých slovenských reprezentantov, analýzy či reportáže priamo z dejiska vo viacerých televíznych programoch, ako aj ďalšie exkluzívne programy.

„Prípravy na šampionát sú v Markíze naozaj v plnom prúde. Všetci pracujeme na tom, aby sme divákom priniesli čo najkvalitnejší zážitok, radosť z hry a všetky emócie, ktoré sú s futbalom ako takým spojené. My v Markíze dlhodobo fandíme športu, a preto som nesmierne rád, že sme oficiálnym vysielateľom Majstrovstiev Európy vo futbale - UEFA EURO 2024 a naši diváci budú pri tom už od 14. júna s nami,“ hovorí generálny riaditeľ TV Markíza Peter Gažík.

„Futbalový turnaj UEFA EURO 2024 je jedným z najväčších eventov nášho športového vysielania a teším sa, že diváci nájdu tento skvelý futbalový sviatok práve na našich obrazovkách. Už niekoľko mesiacov robíme maximum pre to, aby sme divákom sprostredkovali tie najlepšie zážitky, a preto veríme, že si naše vysielanie naplno užijú,“ povedal šéfredaktor redakcie športu TV Markíza Martin Lisý.

Už v týchto dňoch môžu diváci televízie Dajto sledovať každú sobotu po 9.00 h reláciu UEFA EURO 2024: Magazín, ktorá prináša informácie, reportáže a zaujímavosti týkajúce sa Majstrovstiev Európy vo futbale. Markíza podporuje futbal a je hrdým partnerom Slovenského futbalového zväzu, napríklad aj v rámci projektu Školský pohár, pri ktorom futbalom žijú nádejné detské talenty, teda žiaci základný škôl. Už v marci sme na televízne obrazovky pre nadšencov futbalu v spolupráci so zväzom priniesli galavečer Futbalista roka.

Markíza podporuje aj projekt Futbal v meste, ktorého organizátorom je Únia ligových klubov. Pre detské nádejné futbalové talenty a návštevníkov podujatí vo ôsmich krajských mestách Slovenska chystá aj Markíza od 27. apríla skvelé prekvapenia a zaujímavé aktivity.

Fanúšikovia futbalu a diváci televízie Markíza majú aj vďaka programom vo vysielaní možnosť zažiť neopakovateľnú atmosféru majstrovstiev priamo v dejisku. Každú nedeľu majú možnosť vyhrať vstupenky na UEFA EURO 2024 hlasujúci v šou Let's Dance, kde sa predstavil aj jeden z našich najlepších futbalistov a bývalý slovenský futbalový reprezentant Ján Ďurica. Od pondelka, 15. apríla 2024, odštartovali súťaže o vstupenky na zápasy slovenskej reprezentácie aj pre divákov rannej relácie televízie Markíza Teleráno a ďalšie súťaže o vstupenky či oficiálny merch UEFA EURO 2024 sú pripravené spolu s množstvom zaujímavostí, noviniek a informácií už čoskoro aj na našich weboch TVNOVINY.sk a Markiza.sk, ako aj na sociálnych sieťach.


Lukáš Kočišek, PR manažér, PR oddelenie skupiny Markíza, 15. 4. 2023

  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
26.04.2024 • Show Jana Krause – 1. 5. 2024
25.04.2024 • Veselá a hravá architektura. To jsou Archouni!
20.04.2024 • Show Jana Krause – 24. 4. 2024
13.04.2024 • Show Jana Krause – 17. 4. 2024
11.04.2024 • Agatha Christie: Mistryně zločinu, záhad a neodolatelného napětí od 15. dubna na Spektrum Home
08.04.2024 • Show Jana Krause – 10. 4. 2024

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist