Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Sobota • 13.07.2024 - 20:33:28   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Program | Články
 

Odstartujte prázdniny s Prima ZOOM

  Autor: TV Prima/satCentrum , e-mail: info@iprima.cz Přidané: 30.06.2024


Poznávejte svět s Prima ZOOM ve 27. týdnu. Dokumentární skvosty pro vás: odhalíme Největší záhady vědy; navštívíme zemi plnou zajímavostí – Čína: Tisíciletá historie; čekají nás Velké útěky s Morganem Freemanem; poznáte Velkolepý Yellowstone a ještě více unikátních snímků.


Prima ZOOM – svět ještě více zblízka!

1. 7., 22.00 hod. – Kam sahá nekonečno (Všechno, nebo nic)

Tato strhující a fascinující mini série zkoumá některé z nejvýznamnějších nezodpovězených otázek naší doby. Existuje nekonečno? Co se skrývá za hranicemi vesmíru? Může skutečně existovat nic? A jak to všechno začalo? Ve třech epizodách se postupně zaměříme na nevídané možnosti různých dimenzí a nekonečných vesmírů, které se nacházejí v našem dosahu. A zjistíme, co bychom ještě mohli odhalit na základě teorie velkého třesku. Nečekaně zajímavé rozhovory s předními vědci v tomto oboru prozrazují nejnovější poznatky vědeckého výzkumu. Kam sahá nekonečno? A má věda nějaké hranice?


1. 7., 23.00 hod. – Největší záhady vědy (Odvrácená strana Měsíce)

Strhující a fascinující dokumentární seriál z produkce BBC se zaměřuje na největší hádanky, záhady a neznámé, se kterými se musí dnešní vědci potýkat. Podaří se nám konečně odhalit největší tajemství vědy? Může nám věda poskytnout odpovědi na všechny naše otázky? Zdá se, že čím více toho odhalíme a objevíme, tím více nových otazníků se nám postaví do cesty. Jaké je přesné stáří vesmíru? Proč jsou odvrácené strany Měsíce tak rozdílné? Jak se železo z kosmu dostalo na tělo staroegyptského faraona Tutanchamona? Jaký je vůbec smysl naší existence? Tato šestidílná minisérie se noří hluboko do jádra pudla a snaží se rozluštit některé z největších vědeckých záhad současnosti.


2. 7., 20.00 hod. – Čína: Tisíciletá historie

Čína je domovem téměř pětiny všech lidí na této planetě, kteří jsou součástí jedné z nejrychleji rostoucích ekonomik na světě. Podívejte se na její bohatou a fascinující historii v celovečerním snímku.


2. 7., 22.00 hod. – Velké útěky s Morganem Freemanem (Věznice Alcatraz)

Proslulé útěky z vězení se často mění v lidové legendy, protože o tom, jak se odehrály ve skutečnosti, se většinou nemluví. Nový vzrušující dokumentární seriál se ohlíží za nejslavnějšími z nich, a přitom nevynechává ani nejmenší detaily. Útěk z věznice Alcatraz se znovu odehraje přímo před vašima očima díky dramatickým rekonstrukcím, dynamickému ději a špičkovým vizuálním efektům. Každá epizoda rozebírá krok za krokem pečlivý plán prchajících trestanců, jejich únikovou cestu, ale i napjaté pronásledování, které nevyhnutelně a okamžitě následovalo. Pořadem provází Oscarem oceněný herec Morgan Freeman, který zazářil v legendárním filmu Vykoupení z věznice Shawshank.


3. 7., 20.00 hod. – Mravenčí džungle

Neuvěřitelná kolektivní inteligence mravenců je něčím, co nás odjakživa fascinovalo. Sledujte strhující záběry z nitra hluboké džungle ve francouzské Guyaně a ponořte se hluboko do mravenčího mikro světa, kde odhalíme tajemství jejich zvláštního společenského uspořádání. Přírodovědný film Mravenčí džungle zachycuje podmanivý příběh o vzájemném soužití i nesmiřitelné konfrontaci čtyř různých vedle sebe žijících druhů.


4. 7., 22.00 hod. – Nespoutané Švýcarsko (Engadin)

Je divoká a krásná, je malá, a přesto neuvěřitelně rozmanitá. Země uprostřed Evropy, která je známá charakteristickými pohořími, řekami, jezery i hvozdy, nabízí návštěvníkům úchvatně rozmanitou krajinu: téměř 1500 jezer, více než 80 čtyřtisícových vrcholů, 150 ledovců a k tomu téměř třetinu území pokrytou lesy. Navíc tady stále existují místa s panenskou nezkaženou přírodou. Na mírných kopcích i drsných skalách, tajemných vřesovištích a v mohutných řvoucích vodopádech našli útočiště plaší kamzíci, voňavé alpské růže, divocí pstruzi nebo vzácné druhy orchidejí. A teď nastal ten pravý čas je objevit, prozkoumat i obdivovat! Přírodovědný film Nespoutané Švýcarsko nás zve na vzrušující a okouzlující výpravu do překrásného světa přírodních rezervací, volně žijících zvířat a kvetoucích rostlin. Ale to není všechno. Odhalíme také pozoruhodné mýty a legendy každého z místních regionů.


6. 7., 20.00 hod. – David Attenborough: Písně přírody

Sir David Attenborough představuje své oblíbené nahrávky z říše zvířat, díky kterým se naprosto změnil způsob, jakým chápeme jejich zpěv. Každá z nich – od písně největšího lemura až po zpěv gigantického keporkaka – byla pořízena během jeho dlouhé a bohaté kariéry světově proslulého přírodovědce. V době, kdy se sir David Attenborough narodil, už prošly přírodovědecké teorie o zvířecím zpěvu mnohými změnami. Legendární Charles Darwin to formuloval jasně: zpívat je pro zvířata žijící ve volné divoké přírodě nebezpečné, protože tak mohou prozradit dravcům, kde se ukrývají. Ale v rámci pohlavního výběru představuje zpěv obrovskou výhodu. Umožňuje samci nalákat samici a předat své geny další generaci. A proto samci zpívají, ale samice ne. Jenže díky dalšímu bádání a nově získaným poznatkům dnešní vědy se tyto dlouho zažité představy a předpoklady postupně mění. Vědci zjistili, že ve skutečnosti zpívají samice většiny zpěvavých ptáků a teprve teď je můžeme opravdu dobře slyšet. Díky tomuto i dalším zjištěním můžeme konečně lépe porozumět zvířecímu zpěvu. A také odhalit báječné strategie přežití, které se u různých zvířecích druhů postupně vyvinuly.


6. 7., 21.00 hod. – Velkolepý Yellowstone (Oheň a led)

Jedno místo v Severní Americe okouzluje celý svět už několik staletí tak jako žádné jiné. Jmenuje se Yellowstone. Myslíte si, že ho znáte? První přírodní park světa se nyní představuje v dosud neznámé podobě. Čtyřdílná mini série Velkolepý Yellowstone, natočená v ultra-vysokém rozlišení, vznikala celé dva roky a přináší epické drama, v němž hlavní roli sehrály záplavy, mráz, požáry i hlad.


6. 7., 22.00 hod. – Pevnosti hodné génia

V samém srdci střední Evropy stojí některé z nejnedobytnějších vojenských pevností světa. Francouzské hranice dodnes lemuje 160 velkých pevností, dokonce i tři sta let poté, co byly vystavěny. Jsou stejně bytelné jako tenkrát. Ale jak se jim podařilo odolat jednomu útoku za druhým? Skrývá se odpověď na tuto otázku v použitém typu materiálu? V jejich tvaru? Za jejich odolnost je ve skutečnosti zodpovědný jistý muž jménem Sébastien le Prestre de Vauban. Byl to inženýr a stavitel, vojenský architekt, urbanista i autor několika esejí, jehož talent neměl obdoby. Jeho pevnosti v charakteristickém tvaru hvězdy jsou hodny génia.


6. 7., 23.00 hod. – Tajemství oceánů IV (Ztracená říše Benátek)

Seriál z produkce National Geographic odhaluje strašidelné útvary ukryté pod vlnami oceánů. Vychutnejte si je v plné kráse. Sledujte, jak se díky nejnovějším vědeckým poznatkům a špičkovým digitálním animacím podařilo „vysušit” oceány. Nenechte si ujít fascinující příběhy o běžně nevídaných přírodních skvostech a pozůstatcích katastrof způsobených člověkem. Sledujte, jak vrak parníku z 19. století prozradí nečekanou pravdu o Divokém západě. Navštivte dlouho ztracenou americkou základnu pohřbenou pod arktickým ledem i potopenou sovětskou ponorku. Zjistěte, jakou roli sehrála loď amerického námořnictva z první světové války ve slavném Hollywoodu. A nejen to!


Poznávejte svět s Prima ZOOM!


www.prima-zoom.cz – unikátní on-line magazín: základní info, program, aktuality, fotografie, zajímavé články, a ještě něco navíc.


Filip Budák, Marketingový a PR konzultant, SOLOOTIONS powered by FTV Prima, 29. 6. 2024

  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
01.07.2024 • Zpátky do akce s partou z Heartlake City: Nová kapitola LEGO Friends je tu!
25.06.2024 • Cyklistická sezóna jako žádná jiná. Ještě před olympiádou se na Eurosportu rozjede mužská i ženská Tour de France
23.06.2024 • Pojďte poznávat svět prostřednictvím Prima ZOOM
21.06.2024 • ME v šermu na Eurosportu
21.06.2024 • léto na E! začíná E!-Lympiádou
17.06.2024 • HBO natočí třetí řadu Rodu draka

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist