Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Sobota • 20.07.2024 - 11:55:35   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Ze světa | Články
 

Studenti pomáhají s propagací České republiky i o prázdninách

  Autor: Team Czech-American TV , e-mail: teamcatvusa@gmail.com Přidané: 02.07.2024


Již 21 let vytváří nekomerční televizní společnost Czech-American TV pro své diváky řadu poutavých pořadů o České republice, které přispívají k šíření jejího dobrého jména a kulturního povědomí. Společnost spolupracuje kromě českých regionů a měst také s institucemi v oblasti školství.


Studenti univerzit pomáhají v rámci semestrálních, bakalářských a diplomových prací. Spolupracuje s ČVUT v Praze, Západočeskou univerzitou v Plzni, Univerzitou Hradec Králové, Slezskou univerzitou v Opavě, Univerzitou Palackého v Olomouci, Masarykovou univerzitou v Brně a HCC univerzitou v Texasu. Jejich studenti se nyní o prázdninách věnují inovaci projektů na webovém portálu televize.

„Zapojení se do tohoto mezinárodního projektu mi dalo možnost využít své znalosti ze školy v praxi, a navíc pro dobrou věc. Mimo jiné pracuji na projektech, které mi dávají smysl a jejich výstupy oslovují širokou veřejnost. Být součástí takovéto propagace mojí vlasti v zahraničí ve mně vzbuzuje národní hrdost,“ říká Jakub Steiner, student cestovního ruchu na univerzitě UHK.

Pořady jsou pravidelně přenášeny na kabelových televizích ve Spojených státech a globálně prostřednictvím webového portálu. Vysílání tvoří vzdělávací videodokumenty, které jsou k dispozici pouze v angličtině. Dosahují více než 6 milionů domácností.

„Od roku 2003 již vzniklo a bylo odvysíláno přes 1 500 epizod. Na webu je k dispozici více než 2 000 stran v angličtině o České republice a její kultuře. Společně se studenty pracujeme na dalších projektech. Jsem rád, že se někteří z nich dobrovolně angažují i mimo akademický rok,“ řekl John Honner, americký producent a český krajan.

Na konci školního roku se studentům podařilo vytvořit například nové prezentační video, které si přidali do svého portfolia. V něm vystupuje kreslený maskot Český Honza. Pětiminutové video lze přehrát v jeho české verzi na tomto odkazu: www.catvusa.com/prom

Pořady o České republice lákají diváky na amerických obrazovkách přes dvě dekády. Toto unikátní kabelové vysílání v angličtině dosahuje k více než 6 milionům amerických domácností. Czech-American TV je nekomerční televizní společnost se sídlem v USA. Ta se od roku 2003 zaměřuje na propagaci České republiky a její kultury v zahraničí.

Již řadu let na svých neziskových vzdělávacích projektech úspěšně spolupracuje mimo jiné zejména s českými a americkými univerzitami. Jejich studenti nyní o prázdninách pomáhají inovovat projekty na portálu televize atvusa.com, který obsahuje přes 2 000 unikátních stránek o ČR v angličtině.


Jan Plachý, PR Manager, Czech-American TV, 1. 7. 2024


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
14.02.2024 • DAB+ ve Velké Británii: BBC plánuje spustit tři nová rádia
14.04.2023 • M7 Group koupila zbývající akcie společnosti SPI INTERNATIONAL
16.02.2023 • Televizní sledovanost v ČR se loni vrátila na hodnoty před pandemií
21.11.2022 • Televize na celém světě oslavují sílu pozornosti
27.09.2022 • Nejlepším seriálem střední a východní Evropy je Pět let
10.02.2022 • Emirates představuje nejoblíbenější filmy a seriály v oblacích

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist