Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Úterý • 21.05.2024 - 08:48:47   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Technika | Články
 

Koniec existencie univerzálnych modulov

  Autor: Redakcia , e-mail: redakcia@satcentrum.com Přidané: 04.08.2002


Tak ako spoločnosti Viaccess SA a Irdeto Access, tak dnes už aj ďalší autor kódovacieho systému spoločnosť Conax SA, dáva najavo svoje znepokojenie nad existenciou univerzálnych CI modulov. Uvedené 3 spoločnosti spoločne pripravujú podklady za pomoci ktorých chcú docieliť zákaz existencie univerzálnych modulov.

Je isté, že postupne sa k aktivite týchto troch spoločností pridajú aj ďalšie, pod ktoré spadá autorstvo kódovacích systémov. Spoločnostiam je jasné, že nemajú žiadnu možnosť donútiť terajších majiteľov univerzálnych modulov, aby ich prestali používať resp. aby si do nich nahrali firmware podporujúci iba jeden CAS systém. Riešenie prichádza jedine v smere k výrobcom týchto univerzálnych modulov a k pretrvaniu výroby univerzálnych modulov do budúcnosti. Buď sa výrobcovia prispôsobia podmienkam a vyrábané moduly upravia, alebo výrobu kompletne zastavia. Za súčasného stavu, pokiaľ aj výrobca univerzálneho CAMu vlastnil licenciu na použitie niektorého CAS a bola mu odobratá, neexistujú žiadne právne kroky, ktoré by ho donútili výrobu univerzálnych modulov zastaviť. Jednoducho on vyrába naďalej ”iba” hardvér a čo do modulu predávajúci nahrá, to už je mimo neho a výroba veselo pokračuje ďalej.

Výrobcovia oficiálnych modulov (spoločnosti SCM Microsystems, Mascom, ... ) dostali povinnosť doladiť vyrábané moduly tak, aby ich nebolo možné prepaľovať z používania z jedného systému na iný alebo rozširovať ich na spracovanie viacerých systémov naraz.

Jediným oficiálnym výrobcom modulov pre spoločnosť Conax AS sa stáva SCM Microsystems. Moduly pochádzajúce od iných výrobcov s ktorými sa dajú rozkódovať stanica kódované v Conaxe sú neoficiálne a používaním prístupových kariet v nich sa užívateľ vzdáva minimálne práva na záruku na prístupovú kartu.


Cieľom vynaloženého úsilia spoločnosťami sa má stať koniec výroby univerzálnych modulov (Universal CAM, Global CAM, Magic CAM, ...) ako aj zákaz začatia výroby iného univerzálneho modulu a to za pomoci legislatívnych krokov, ktoré sú práve právnikmi spoločností vypracovávané. Pri súčasnom tempe predaja modulov v Európe sa môže ľahko stať, že trh sa nimi (hlavne obľúbeným Magic CAMom) zasýti ešte skôr, než dôjde k naplneniu právnych krokov spoločností.


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
02.08.2002 • Novinka na váš kancelářský stůl
LCD monitor s digitálním satelitním receiverem!
[ 2 ]
22.07.2002 • EXCIS - nový univerzálny CAM
19.07.2002 • Satelitní přijímače pro rok 2002 - 3.část
08.07.2002 • Více karet v receiverech Humax [ 5 ]
13.06.2002 • Satelitní technika tentokrát v americkém provedení
27.05.2002 • Univerzálne moduly - Universal CAM a Global CAM [ 2 ]

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist