Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Úterý • 28.05.2024 - 12:55:33   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Z domova | Články
 

Technická stránka vysílání a příjmu televize Galaxie sport – 2.část

  Autor: Redakce , e-mail: redakce@satcentrum.com Přidané: 24.08.2002


Tematický sportovní kanál Galaxie Sport se stal od svého spuštění v první březnový den letošního roku častým námětem diskusí, otázek a úvah v řadě médií, náš web z toho nevyjímaje. V předchozí části jsme se zabývali distribucí satelitního signálu, dnes se podíváme na individuální příjem.

S potěšením můžeme konstatovat, že lze již od 15.8. individuálně abonovat příjem Galaxie sport přes satelit. Signál je vysílán přes satelit Eutelsat W1, který je umístěný na pozici 10,0 stupňů východně a pokrývá spolehlivě celé území Evropy. Podle vyzařovací charakteristiky je intenzita signálu v našich zemích, EIRP 48 dBW, k příjmu je tedy vhodná parabola o velikosti od cca 90 cm.

Galaxie Sport vysílá z transponderu F5, frekvence 12,702 GHz, vertikální polarizace, datový tok SR 2963 a chybová opravné korekce FEC 3/4.

Vysílání je zakódované v systému Irdeto 1. Pro o individuální satelitní příjem nabízí společnost Galaxie sport, s.r.o. možnost uzavírání individuálních smluv přes formulář, umístěný na svém webu www.galaxie-sport.cz. Konečná cena přístupové (dekódovací) karty Irdeto 1 činí 2.650 Kč na 1 rok, včetně DPH 5%. Přístupovou kartu lze používat v satelitním přijímači, vybaveném vestavěným dekodérem (CA) systému Irdeto (na našem trhu jsou dostupné např. receivery Hyundai HSS 1000 IR, Humax 5400 či Humax 5900). Anebo lze kartu vložit do modulu podmíněného přístupu (CAM, externí dekodér) Irdeto a ten pak zasunout do slotu (CI) libovolného digitálního přijímače, vybaveného tímto univerzálním rozhraním.

Pro ty jedince, nebo firmy, kteří zatím nevlastní uvedené nutné technické vybavení, přináší nyní firma RELINK, která zajišťuje pro společnost Galaxie sport technický servis, nabídku na dotovanou telekomunikační službu, spojenou s distribucí programu ke koncovým zákazníkům. V ceně služby je zahrnuto poskytnutí přijímacího zařízení Technosat IR 7000, vybaveného dekódovacím zařízením Irdeto. Služba nezahrnuje poskytnutí anténního systému, kabeláže, technologické místnosti pro umístění zařízení IR 7000 a dohled zařízení za provozu. Zařízení je testováno již cca 3 měsíce v kabelové síti Elsat České Budějovice a kabelové síti TES Media Praha bez připomínek. Pro případné zájemce uvádíme cenu, která činí 5 000 Kč za prvních 12 měsíců a dále 250 Kč za každý další započatý měsíc. Další informace vám jistě rád zodpoví pan Balada, který má e-mail balada@cmail.cz.

Přijímač Technosat IR 7000 je výrobek známé dubajské firmy, zabývající se už řadu let výrobou analogových a digitálních satelitních receiverů. V současné době pokrývá např. potřeby paketu placené televize ADD, který je šířen na transponderech družic Arabsat.


Základní technické parametry přijímače Technosat IR 7000:

- Vestavěný dekodér (CA - Conditional Access) Irdeto s verzí 3.2
- Plná podpora formátu MPEG-2 / DVB- QPSK demodulátor, příjem v C i Ku pásmu, SCPC i MCPC kanálů
- Oddělené paměti pro TV, rádia a favoritní kanály
- Paměť na 3 000 kanálů
- Dynamic Hi-Fi stereo sound system
- Automatické i manuální zadávání hodnot FEC a PIDů
- Podpora DiSEqC 1.0 a 22 kHz signálu pro přepínání konvertorů
- Uživatelsky přívětivé OSD menu s helpem ve 256 barvách
- Ochrana LNB proti zkratu - Rodičovský zámek (Parental lock code function)
- Jednoduchá editace předvoleb (třídění, přejmenování, vyjmutí, přesun, mazání, zamčení a označení kanálů jako favoritní)
- Vyhledávání sítí providerů
- Podpora mechanického polarizéru (používá se zejména na C pásmo)
- 4 místný sedmisegmentový displej
- Široký rozsah napájecího napětí (95V~260V)
- Automatické přepínání obrazové normy PAL-NTSC
- Podporuje programového průvodce (Electric Program Guide - EPG)
- Podpora teletextu
- Datová zásuvka RS-232C pro upgrade (115,200 bps)
- Download software ze satelitu

Tolik k přijímači a na závěr se nezapomeneme zeptat jednatele společnosti Galaxie sport, s.r.o., ing. Jiřího Hojgra na poslední situaci v jednáních s kabelovými providery o možnosti vysílání této sportovní televize v kabelových sítích. V poslední době se totiž hovoří o obnovených jednáních UPC s Galaxií sport, na některých diskusních fórech se dokonce objevují „zaručené” informace o zařazení Galaxie sport do nabídky kabelovek i UPC Direct.

satCentrum: „Mohl byste napsat, jaký je tedy poslední stav jednání? A zda je už nějaký předběžný termín zařazení do nabídky? Neztroskotaly nakonec dosavadní „námluvy” na holandské centrále UPC?“

ing.Hojgr: „Po prázdninovém období, kdy jednání s UPC stagnovala, se situace v tomto týdnu změnila. Zřejmě v souvislosti s ověřováním a ověřením některých skutečností jsme se s UPC Česká republika, a.s. dohodli na pokračování v jednáních o podmínkách smlouvy, na základě které by byl program Galaxie sport zařazen do programové nabídky této společnosti. K některým spekulativním tvrzením – „zaručeným informacím” považuji za zbytečné se vyjadřovat, i proto, abych nezadal podnět k dalším spekulacím.

Mohu říci, že jsme se společně dohodli na termínu a obsahu schůzky, která proběhne začátkem příštího týdne. Podle průběhu a výsledků jednání se zřejmě dospěje k určení některých termínů spojených s nutnými aktivitami spojenými se zařazením programu Galaxie sport. Proto k dnešnímu dni není žádný předběžný termín určen.

V průběhu července a srpna také pokračovala jednání s druhou největší společností - Intercable CZ. Nyní jsme ve stadiu jednání o podmínkách smlouvy, a také zde není zatím stanoven žádný předběžný termín zařazení programu Galaxie sport. Nicméně jednání směřují k možné dohodě.“

Tolik odpovědi ing.Hojgra na naše otázky, za které děkujeme. Nyní nám nezbývá, než doufat, že se uvedená jednání dovedou do zdárného konce a budeme moci sledovat toto zajímavou tematickou televizi v paketu UPC Direct a ve většině našich sítí kabelové televize. Už dnes je však možný individuální příjem Galaxie sport na přístupovou kartu, kterou si lze objednat přes webové stránky společnosti.


(Za poskytnutí informací k přípravě tohoto článku děkujeme jednateli Galaxie Sport – ing.Jiřímu Hojgrovi, informace o receiveru poskytla společnost RELINK)


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
01.09.2002 • V „Slovlinku“ už vysílají také televize [ 7 ]
18.08.2002 • Skončilo dočasné volné vysílání ČT 1 přes satelit [ 2 ]
13.08.2002 • Na pomoc postiženým povodněmi [ 3 ]
13.08.2002 • Satelitní vysílání v českém a slovenském jazyce
08.08.2002 • Stanice O už testuje v CzechLinku (aktualizované) [ 13 ]
08.08.2002 • Je rozdíl v signálu mezi českou a slovenskou polovinou transponderu na Eurobirdu? [ 2 ]

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist