Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pondělí • 22.04.2024 - 14:49:27   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Z domova | Články
 

Série DTM na Galaxii sport

  Autor: PR Press Galaxie sport , e-mail: galaxie-sport@galaxie-sport.cz Přidané: 24.07.2003


Atraktivní programovou částí bohaté motoristické nabídky Galaxie-sport je prestižní německé mistrovství cestovních vozů DTM. V letošním roce se můžete těšit na celou sérií přímých přenosů DTM, které patří v současné době mezi divácky nejsledovanější sportovní podniky v Evropě.

Série DTM pokračuje v neděli 27.7. od 12.45h. závodem v Donington Parku ve Velké Británii.

Svá nejlepší léta DTM prožívalo v polovině devadesátých let minulého století, kdy nebylo na planetě podobného šampionátu, který by se mohl pochlubit tolika hvězdami. Za volanty vozů Mercedes-Benz C, Alfa Romeo 155 a Opel Calibra se objevovala velká jména ze závodů F1 jako Bernd Schneider, Keke Rosberg nebo Nicola Larini. Jiní právě zde odstartovali svou úspěšnou kariéru, za všechny jmenujme Giancarla Fisichellu nebo Daria Franchittiho.

V té době však už enormní finanční nároky unesly pouze tovární týmy a DTM zmizelo z kalendáře sportovních podniků, aby se v roce 2000 objevilo znovu ve zcela jiné podobě. Speciály s karbonovými karosériemi sériových vozů pohání vidlicové osmiválce o objemu 4,0 litru a o výkonu zhruba 470 koní. Ve startovním poli objevíte Mercedes-Benzy CLK, Audi TT-R a Opely Astra Coupé. Loňským šampiónem DTM je Francouz Laurent Aiello s Audi TT-R, dva předchozí tituly získal Bernd Schneider s Mercedsem-Benz CLK. Ve startovním poli jsou pak další ikony závodnického nebe známé především z nejrůznějších sérií cestovních vozů. Jména jako Joachim Winkelhock, Alan Menu, Christian Abt, Manuel Reuter, Uwe Alzen atd. táhnou do ochozů desetitisíce fanoušků.

Pro letošní rok byl zvolen nový systém kvalifikace i samotného závodu. Kvalifikace se skládá ze dvou částí, přičemž v té první má každý jezdec k dispozici pouze 9 okruhů pro zajetí svého nejlepšího času. Do druhé části postupuje pouze deset nejrychlejších z prvního dílu a pořadí od 10. do 1. místa vyrážejí jednotlivě na trať na jedno jediné měřené kolo, tzv. superpole. Samotný závod se nově neskládá ze dvou samostatných jízd, ale je pouze jedna jízda na 160 km. Každý jezdec musí během závodu minimálně dvakrát do boxů a přezouvat pneumatiky. Vzhledem k tomu, že objem nádrže 70 litrů nemůže stačit na celou délku závodu, jsou k vidění i různé taktické finty s množstvím paliva a podobně.

Marek Kindernay, program director Galaxie sport, s.r.o. CZE


Poznámka redakce:

Sportovní kanál Galaxie sport vysílá v kabelových sítích v ČR a SR a na dvou satelitech:

V paketu UPC Direct na satelitu Astra 1G, 19,2 st. východně na tr. 12,382 H, SR 27500, FEC 3/4, v kódu CryptoWorks, pro občany v ČR a SR je možnost abonence základního paketu Rodina (v ČR v ceně 555,- Kč měsíčně)

V paketu Czechlink na satelitu Eurobird 1, 28,5 st. východně na tr. 12,607 H, SR 27500, FEC 3/4, V-PID 164, A-PID 96, SID 5, v kódu CryptoWorks, pro občany v ČR a SR je možnost uzavřít individuální smlouvu na abonenci za 2650 Kč na rok. Nově nabízí Galaxie sport také 3 měsíční předplatné za cenu 695,-Kč (v případě individuální smlouvy musí mít sportovní fanoušek aktivovanou dekódovací kartu Czechlink).

Úplné týdenní vysílací přehledy televizí Galaxie sport (a také metropolitní TV Praha a Hradec Králové) si můžete stáhnout na našem webu v sekci TV program.


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
09.07.2003 • Letná kampaň UPC Direct SR [ 2 ]
01.07.2003 • Aktuální letní nabídka pro nové zákazníky UPC Direct [ 5 ]
23.06.2003 • UPC odpovídá – 18. část - dokončení [ 27 ]
20.06.2003 • UPC odpovídá – 18. část [ 15 ]
14.06.2003 • Grand Prix – Plochá dráha na Galaxii sport
13.06.2003 • WIMBLEDON 2003 na Galaxii sport [ 2 ]

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist