Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Středa • 12.06.2024 - 21:38:51   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Z domova | Články
 

UPC odpovídá – 18. část - dokončení

  Autor: PR Press UPC ČR, a.s. , e-mail: zakaznicke.centrum@upc.cz Přidané: 23.06.2003


Dnes dokončíme osmnáctou část odpovědí na dotazy, směřujícímu ke kabelové společnosti UPC a její satelitní službě UPC Direct. Zbývá nám zodpovědět ještě jedenáct otázek. Také dnes se nebudeme vyhýbat ani programovým dotazům.


Kolik máte vlastně zákazníků? V novinách si často přečtu různé odhady, nikdy ne však přesné údaje. Mohl byste je zveřejnit?
Naše společnost, stejně jako jiné firmy se zahraniční účastí, musí respektovat i řadu mezinárodních pravidel. Mezi ně už více než rok patří zásada, že mezinárodní firmy by neměly průběžně zveřejňovat dílčí údaje za konkrétní zemi – dochází tak k možnému zvýhodnění tamějších akcionářů, např. českých akcionářů UPC, před akcionáři např. ze Španělska či Maďarska a naopak. Tyto údaje jsou proto sdělovány pouze ústředím, vždy za celou firmu a vždy v pevně stanoveném termínu (u nás je to jedenkrát za čtvrtletí v Amsterodamu). Domácí pobočky – jsou-li akciovými společnostmi – pak zveřejňují údaje za uplynulý rok ve své výroční zprávě. Ta je dostupná u příslušného rejstříkového soudu.

Zařadíte TV JOJ?
Museli bychom k tomu mít souhlas druhé strany. Ten chybí.

MTV kupuje kanál Game One, neobjeví se pak tento herní kanál mezi programy UPC?
O tomto kanálu nevím nic bližšího a proto jsem Váš dotaz zaslal zástupcům MTV v ČR. Věřím, že v jednom z příštích bloků Vám budu moci podat bližší odpověď – zda bude vůbec do nabídky pro střední Evropu nabídnut.

Většina kabelovek v Evropě nabízí stejné programy. Avšak v Holandsku, Belgii, Francii ani v Německu jsem se nesetkal se svým oblíbeným Spektrem. Jde o český kanál?
Jde o mezinárodní dokumentární kanál pro střední Evropu, který diváci v České republice a na Slovensku znali do března 2001 pod názvem MAX 1. V současné době Spektrum vysílá i v Maďarsku. Plánuje se zahájení vysílání v Polsku, Bulharsku a Rumunsku. Jeho programovou skladbu připravuje středoevropská centrála HBO, která sídlí v Budapešti. Program je shodný pro všechny výše uvedené země..

Věnuje se Reality TV i katastrofám na moři?
Hledal jsem pro vás v programu skutečně zajímavý dokument a našel alespoň jeden. Jde o speciál věnovaný jachtingu a katastrofě, která se odehrála v červnu 1994 po cyklónové bouři. Bude vysílán v pondělí 28. července pod názvem Záchrana v Pacifiku. Záchranná operace se týkala 10 lodí a přežije 21 osob.

Rád sleduji na TV5 čtyřiadvacetihodinové pořady o světových městech: Nyní jsem zjistil, že mi 28. června unikl Alžír. Nevíte, kdy a které bude příští město?
Pořad 24 hodin v….Alžíru byl tentokrát kromě obvyklých rozhovorů (s prezidentem republiky, ministrem kultury, dirigentem alžírské filharmonie, restaurátorkou nebo karikaturistkou), reportáží, přímých vstupů a hraných filmů věnován především ničivému zemětřesení v Alžírsku a solidaritě s jeho oběťmi. TV5, oficiální partner Roku Alžírska ve Francii se při této příležitosti spojila s mezinárodní federací Červeného kříže a Červeného půlměsíce (www.ifrc.org) a během programu vysílala výzvy k divákům, kteří by byli ochotni přispět do fondu obnovy a podpory postižených oblastí a obyvatel.
Dalším městem, které TV5 navštíví bude na podzim Madrid a koncem roku Bombaj.

Budete na některém ze sportovních kanálů přenášet mistrovství světa v plavání z Barcelony?
Ano, na stanici Eurosport mezi 13. a 27. červencem. Jako milovníka vodních sportů vás jistě potěší i přenosy synchronizovaného plavání, potápění či vodního póla.

Na MTV párty v Praze jsem zahlédl novou pěknou moderátorku MTV. Myslím, že se jmenuje Becky. Nezjistil byste o ní něco více?
Pětadvacetiletá Becky Griffin je novou tváří MTV a pořadu MTV Dance Floor Chart, který se nedávno natáčel také v Praze, v klubu Duplex. Za svůj exotický vzhled vděčí izraelským a americkým předkům. Vyhrála konkurz mezi stovkami uchazečů o roli moderátora/rky na této stanici. Více se o ní dočtete na stránkách MTVE.com

Bude něco nového na stanici VH1. Mají prý chystat nové pořady...
Na stanici VH1 je nového hodně. Spustila nový vzhled své webové stránky vh1e.com a také připravila nové pořady. Jeden z nich se věnuje devadesátým létům a VH1 ho bude uvádět pod názvem Smells like the 90’s každý den v 19 hodin. Pro ty, kterým se líbily “horečky sobotní noci” a diskotéky, je připravena diskotéka – Viva la Disco, každou sobotu od 23 hodin. A na závěr: staří známí Beavis & Butthead z MTV, sesterské stanice VH1 se objeví i na VH1 každou páteční noc od 1:30.

Zdá se mi, že příliš preferujete získávání nových zákazníků (různé slevy apod) a na staré zapomínáte. Často si říkám, že se odhlásím a pak přihlásím znova, abych získala všechny sezónní úlevy…
Nejsem si jist, zda byste na tom opravdu vydělala. Ti, kteří by chtěli toto cestou dlouhodobě využívat slevy ,jsou takzvaně odblokováváni instalačními poplatky. Navíc byste se připravila o řadu výhod, které nabízíme právě dlouhodobým zákazníkům – např. současná vědomostní soutěž, kupónové slevy a podobně.

Jak to bylo s uvedením českého filmu Rok ďábla na HBO, ČT vás prý bude žalovat? Bude HBO dávat více premiér původních českých a slovenských filmů?
Ze stanoviska HBO k této otázce vyjímám: „Rok ďábla nám byl nabídnut k odkoupení vysílacích práv p. Strnadem ze společnosti Negativ s.r.o. jakožto vlastníkem práv. Učinili jsme Negativu nabídku a ta byla akceptována. O tom, že ČT chce HBO ČR žalovat nám není nic známo a není nám ani známo o jaký základ by se mohla žaloba opřít… HBO ČR má samozřejmě zájem uvádět více premiér českých a slovenských filmů, ale tyto možnosti jsou limitovány jejich množstvím a v neposlední řadě i finančními a dalšími svazujícími podmínkami... Pro příklad uvádíme, že za film, již uvedený na ČT, Telexport požaduje částku, za kterou HBO ČR nakupuje zahraniční mega hity a to jako první televizní premiéru v ČR.“

František Malina
Public Relations Director
UPC Česká republika, a. s.Doplnění redakce:

Přečetli jste si další, již osmnácté pokračování odpovědí tiskového mluvčího UPC ČR, a.s., dr.Františka Maliny, které exkluzivně poskytuje čtenářům serveru satCentrum a týdeníku Satelit-Parabola. Kromě otázek, které jsme mu zaslali na základě vašich reakcí v diskusi pod minulým pokračováním na našem webu, odpovídal dnes také na otázky čtenářů týdeníku Satelit/Parabola a na dotazy zaslané na Zákaznické centrum UPC. Děkujeme za odpovědi. Oceňujeme, že je UPC ochotno takto každý měsíc komunikovat se čtenáři našeho webu, z nichž mnozí ani nejsou abonenty služby UPC Direct.

Ještě krátce k programovým otázkám. Někteří z vás píší, že je nezajímají a že by se vůbec neměly v odpovědích vyskytovat. S tím se dá polemizovat, protože naopak zase někteří právě takové příspěvky vyhledávají. Web satCentrum je informačním, nikoliv pouze technickým webem, snažíme se být centrem SAT a TV příjmu. Tedy aby návštěvník u nás našel vše, co ho zajímá – zpravodajství, přehledy družic, aktuální TV program domácích i satelitních stanic, burzu i diskusi. Nebudeme se tedy vyhýbat ani programovým otázkám, proč by je nemohl čtenář najít i u nás? Pokud vás taková témata nezajímají, můžete je ve čtení přeskočit.

Také názor, že by měl náš seriál UPC odpovídá už skončit by se řadě lidí, co takřka celý první rok po spuštění UPC Direct marně volali po komunikaci, asi nelíbil. Podívejte se na reakce slovenských čtenářů, kteří poukazují na to, že „jejich“ UPC nereaguje. Ale i zde už se situace lepší, neboť jsme již dostali kladnou odpověď od slovenského UPC na naši nabídku poskytnout mu prostor k zodpovězení dotazů slovenských satelitních a kabelových diváků. Protože jsme společný česko-slovenský satelitní web, jsme tomu upřímně rádi.

V příštím pokračování může být i odpověď na váš dotaz – stačí se zeptat, třeba hned teď, v diskusi pod tímto článkem. Všechny vaše otázky předáme jak do Prahy, tak i nově do Bratislavy.

A ještě na úplný závěr: Zajímá vás, jaký je program kabelových televizí HBO, Spektrum a SuperMax na tento měsíc? A co budou dávat příští měsíc? Dozvědět se to můžete již dnes, pokud si na našem webu v sekci TV program stáhnete přehled pořadů uvedených stanic na měsíc červen a červenec. Na stejném místě také pro vás přinášíme týdenní podrobné vysílací přehledy televizí Galaxie sport a metropolitní TV Praha a Hradec Králové.


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 27   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
20.06.2003 • UPC odpovídá – 18. část [ 15 ]
14.06.2003 • Grand Prix – Plochá dráha na Galaxii sport
13.06.2003 • WIMBLEDON 2003 na Galaxii sport [ 2 ]
10.06.2003 • Máte problémy s příjmem televize?
Město vám připlatí na satelit!
[ 6 ]
06.06.2003 • Červenec na HBO [ 1 ]
17.05.2003 • Červen na HBO [ 1 ]

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.


za obsah níže uvedených komentářů satCentrum nezodpovídá!
[ nejnovější komentáře jsou nahoře ]
1 / 2

  číslo 

25.02.2008 18:26 • neregistrovaný
potřeboval bych prosím vás poslat číslo na zákaznickou linku, stěhuji se z bytu v Pelhřimově do baráku a potřeboval bych změnit z kabelovky na satelit smlouvu, prosím o zaslání na číslo 728/148777.
 
 
  romantica 

20.07.2003 11:08 • X
UPC - když se tedy bude měnit programový formát Romantica TV,zařadíte jej na UPC DIRECT ?? Jak jsem se odčetl,měl by být program již atraktivnější...
 
 
  @filip 

07.07.2003 16:47 • dxmichael
Tobe jeden PG nestaci ? :-))
 
 
  porno 

07.07.2003 16:16 • filip
dalsia otazka na upc v sr, kedy bude na vyber z viac pornokanalov ako len private gold? bude aj do upc sr zaradeny kanal BBC prime? diky moc.
 
 
  Môj príspevok 

07.07.2003 10:50 • anonym
Protože jsi k.........a ničemu nerozumíš
 
 
  Môj príspevok 

06.07.2003 16:19 • anonym
ZAKODOVALI OPET UPC A HRAJE MI JEN HBO A PG CO VAM NADSENCI SATU
 
 
  Můj příspěvek 

06.07.2003 10:23 • anonym
A CO SE ZAKODOVALO?
 
 
  Môj príspevok 

06.07.2003 06:33 • anonym
ZAKODOVALI TO
 
 
  @divak 

02.07.2003 16:11 • dxmichael
Je mi jasny ze ne KAZDY film ( predevsim ty starsi) vysila ve stereu , nebo DS. Ale z tech novejsich, ktery vysilaji ve stereu ( tom normalnim,pravym, ne pseudo ), vysilaji i v DS.

Ameriku neznam.Ale napr. Terminator byl taky delan jen v mono! I kdyz minuly rok vysla DVD s, genialnim, DD 5.1 (!!), tak v TV se vysila nadale v mono.@Fuc..r : Je mi te taky lito. Nerozumis mediim a jejich politice.A slusnemu vyjadrovani v diskuzi Te taky nenaucili...
 
 
  Jak je to s Dolby? 

02.07.2003 14:56 • divák
@DXmichael: Nemáš pravdu, že Dolby suround (DS) je všude, kde je STEREO. To je pak jen pseudo - to jako bylo pseudoquadro apod. Informace DS už musí přidat do filmu v7robce. Jinak kde nic nen9, ani smrt nebere :-] A ještě na dokreslení - při přípravě DVD s filmem Amerika s hudbou Lucie se teprve zjistilo, že neexistuje žádná kopie se stereemm (natož DS) a v televizi se stále vysílá jen mono verze, takže pokud bude HBO vysílat Ameriku a uvede, že film je vysílán stereo, půjde do repráku pseudostereo (2 x mono) a žádný Dolby z toho nikdy neuděláš. A to je Amerika celkem nový film... Takže nezdílím optimismus, že každý film, co se vysílá je v DS!!!
 
 
  reakce na fu.kera 

02.07.2003 14:23 • J.I.R.
Je mi tě líto, člověče...
 
 
  JE MALINA OVOCE NEBO ZELENINA 

02.07.2003 13:06 • FUCKER
Už mi to strašně sere,žádný nový česky nebo slovensky mluvený kanál.Jen ptákoviny jako BBC prime (no ale aspoň ty titulky).Všechny ostatní byývalý socialistický státy mají více kanálů,protože pakety společností je (ty kanály)mají všechny na jednou - né jako u nás UPC,Czechlink nebo slovak-link,Telenor SVK -je to tu pěkně vymaštěný - vždyť v satelitním éteru je přece již dost kanálů - kdyby to UPC dalo vše dohromady,tak by jen na tom vydělali!!!

Jsem zvědavej jak to dopadne s East box digital,už jste o tom dlouho nemluvili.Já osobně,jak začne tento paket vysílat,končím s UPC direct a doufám,že mnozí z nynějších abonentů také.

fu.k TO UPC Czech rep.and Slovak rep. GO TO HELL !!
 
 
  @Patrik 

27.06.2003 08:48 • dxmichael
Patriku, Dolby Surround se da vysilat VSUDE kde je STEREO zvuk !!Takze terrestrialne, po kabelovce, nebo prez sat ( analog i digital ) ! Tudiz pracovnik na lince UPC o tom nema ani paru...Ale to je pohoda, Malina taky ne!!! :-)

Kdyby bylo mysleno Dolby Digital , tak to je zas jiny kafe. Ten frci dnes jen na DVD nebo na vybranych satelitnich programech v digitalu( Premiere,Pro7, ORF a dokonce i u TVN na HotBirdu)! HBO tento zvukovy format asi jeste dlouho nebude mit... DD je lepsi, poskytuje 6 na sobe nezavislych kanlu, kdezto DS,pokud vim,vlastne jen 2,protoze matrix vyfiltruje ze stereo signalu ostatni 3 kanaly pro center a oba surround (mono)a subwoofer. A DD ma samozdrejmne lepsi dynamiku, nez DS !

Vsechny nejasnosti odstraneny :-) ?
 
 
  Jak to je s DOLBY? 

26.06.2003 21:00 • Patrik
Dnes jsem volal na zákaznickou linku UPC, zaměstnanec mi na můj dotaz zda-li HBO vysíla některé pořady v DOLBY, odpověděl, že tuto informaci nemá a kdyz jsem ho upozornil, že sema stanice HBO uvádí titulek před pořadem vysílaný v DOLBY, tak odpověděl ”společnost UPC zvuk DOLBY ani po kabelu a ani po satelitu nešíří, zřejmě tak činí jiná kabelová společnost.” Nevím co si mam myslet nejsem sice znalec, ale já si myslím, že na sat. se v DOLBY dá vysílat. Mě by to zajímalo jak to ve skutečnosti je a zda-li v budoucnu lze tento zvuk příjmat i po kabelu??
 
 
  @Mattway 

26.06.2003 08:31 • dxmichael
U me se nic nepredbiha. Mam stridave Humax 5600 a 5400 s Crypto modulem a bezi to ok...co se synchronosti tyce... :-)


 
 
  Zvuk u HBO 

26.06.2003 08:05 • Mattway
Ked sa tu uz bavite o zvuku na HBO ci je alebo nieje DS, nevsimli ste si nahodou, ze im ten zvuk predbieha trocha obraz? Chel by som sa dozvediet ci je to uz na strane HBO, alebo UPC Direct alebo je to prijimacom Philips?
 
 
  UPC SK 

25.06.2003 09:41 • Vlado
Dúfam, že v slovenskej UPC sa naozaj rozhýbu a začnú odpovedať aspoň na nejaké otázky. Ja mám pre nich tiež jednu (na e-maily mi neodpovedajú): Zaradíte Stanicu O, príp. Discovery Channel niekedy do rozšíreného balíka UPC? A čo takto SuperMax, na ktorý sa pýtajú aj ľudia v ČR? Podľa ohlasov na tomto webe je to veľmi žiadaná stanica, tak prečo ju nezaradíte NASPÄŤ?!
 
 
  Malino 

23.06.2003 22:09 • juzek
Už jsem se lekl že bude chybět reklama na TV5 ! Malino ty si na ní zatíženej.Jinak za ty vtipy,ti Malino díky - stále bavíš.

Jo chtěl jsem zrušit kabelovku,ale rozmyslel jsem si to. Nechtěl bych přijít o kupóny na slevy! :-)))))
 
 
  @divak v CR 

23.06.2003 22:06 • dxmichael
Mas pravdu s tim Dolby surround!! Vsechny filmy ktery se vysilaji ve stereu sou i v Dolby Surround. Podle me uz to tak je dnes u kazdeho filmu na HBO.UPC objevila novy zpusob nalakani divaku, tak vykladaji jaky maji ,najednou, Dolby Surround...

Kdo to nezna a nema prehled...uveri...
 
 
  Re: Dolby surround už dávno 

23.06.2003 14:08 • Dolby
Já bych si tak jistej jako divák v ČR tím 99%ním Dolby surroundem nebyl. Nezapomeňte, že i kvalitní originál v DD 5.1 či dokonce DTS dá českým narychlo odbitým dabingem pěkně zmršit a nakonec jsme rádi, že se nám z repráků line cosi jako náznak sterea. Tedy to co je v titulcích filmů nemusí ještě být slyšet... To by i ty Esmeraldy, Emanuely či jak se ty Hříšné lásky na Nově všechny volají (já to vím jen z doslechu, když si to baby u nás zapínají a já mizím z dosahu televize) musely jet v Dolby Surround.
 
 
Celkový počet komentářů: 27 / zobrazují se: 1 ... 20

|<«12»>|


zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist