TV info - Program | Články

Zájem diváků o olympijský hokej

Autor: PR PRess ČT , e-mail: info@ceskatelevize.cz Přidané: 16.02.2006

Poprvé hokej a hned třikrát v přímých přenosech nabídlo vysílání České televize z Turína, hlavního dějiště XX. her zimní Olympiády, ve středu 15. února 2006.

Funkci zahřívacího kola sehrál krátce popoledni přenos zápasu, v němž se střetli domácí Italové s Kanaďany. Střetnutí, v němž cokoliv jiného než vítězství Kanady nikdo aspoň trochu znalý hokeje neočekával, získalo 408 tisíc, tj. 4,8 % dospělých při podílu na publiku 33 %.

Večerní utkání Rusů se Slováky si nenechalo ujít 934 tisíce, tzn. 10,9 % dospělých při podílu na publiku 24 %.

Podvečerní utkání ČR a Německa zaujalo pochopitelně diváků nejvíc: jeho zprostředkování sledovalo 1 905 000, tj. 22,3 % dospělých a 133 tisíce, tzn. 11,7 % dětí ve věku 4 až 14 let. Představovalo to v případě dospělých 56 z každé stovky a v případě dětí 52 z každé stovky diváků v době od 17.00 do 18.45 hod. u televizních obrazovek. Tento přenos se tak po přenosu slavnostního zahájení olympiády (sledovanost dospělých 23,3 %) stal z dosavadní turínské nabídky druhým nejvyhledávanějším.

Jak to při přenosech všech her o více částech takřka zákonitě bývá, zájem diváků o utkání Česko – Německo rostl s každou třetinou zápasu: první třetinu sledovalo 20,3 % dospělých, 2. třetinu 22,6 % dospělých a 3. třetina na sebe soustředila pozornost 24,3 % dospělých.

V publiku přenosu utkání Česko - Německo měli výraznou převahu muži (sledovanost celého přenosu 31,5 % při podílu na publiku 72 %) nad ženami (sledovanost 13,6 % při podílu na publiku 38 %).

Z hlediska věku přenos zápasu Česko – Německo relativně nejvíce sledovali diváci ve věku 35-44 let (25,5 % při podílu na publiku 72 % - což je u věkových skupin maximální hodnota) a diváci ve věku 55-64 let (25,3 % při podílu na publiku 52 %). Podle vzdělání přenos olympijského zápasu Česko – Německo relativně nejvíc sledovali diváci s vysokoškolským diplomem – 24,0 % při podílu na publiku 67 %, dále vyučení bez maturity – 23,4 % při podílu na publiku 56 %. Lepší, 60procentní podíl na publiku zaznamenali diváci s úplným středním vzděláním, i když vykázali sledovanost 23,0 %.