Naše ikonky pro Vaše stránky

TV info - Program | Články

Poslední zápasy ve skupině na MS ve fotbale byly odstartovány

Autor: PR Press ČT , e-mail: info@ceskatelevize.cz Přidané: 21.06.2006

V úterý 20. června odstartovala na Mistrovství světa ve fotbale poslední sada zápasů v základních skupinách. Současně se hrála utkání Ekvádor – Německo a Kostarika – Polsko, a poté utkání Švédsko – Anglie a Paraguay - Trinidad a Tobago. Česká televize nabídla svým divákům všechny čtyři zápasy v přímém přenosu, i když z důvodu jejich souběhu byl vždy jeden zápas přenášen na ČT2 a současně druhý na ČT4 SPORT.

Celoplošný kanál ČT2 nabídl divákům od 15 hodin a 45 minut zápas mezi Ekvádorem a hostitelem právě probíhajícího mistrovství světa – Německem. Na oba poločasy se dívalo průměrně 374 000 dospělých diváků, tj. 4,4 %, při výrazném podílu na publiku 31,49 %. Rovněž děti a mládež ve věku 4–14 let vyhledávaly včerejší utkání Ekvádor – Německo, a to v počtu 19 000 dětí, tedy 1,6 %, při podílu 16,62 %.

Zatímco při večerním nástupu ke svému poslednímu utkání v základní části měli fotbalisté Anglie již postup v soutěži zajištěn, jeho soupeř Švédsko o něj stále bojovalo. Po utkání, na jehož oba poločasy se dívalo více než tři čtvrtě milionu diváků, přesně 8,9 % dospělých, při podílu 23,30 %; si oba celky připsaly jeden bod, což týmu Švédska nakonec k postupu stačilo. Komu naši diváci fandili, se z Elektronického měření sledovanosti nedozvíme, ale je zřejmé, že zmíněný zápas zaujal 13,5 % dospělých mužů, při podílu 37,89 %, přičemž samotný druhý poločas sledovalo dokonce 14,7 % mužů, při podílu 46,34 %. Také 4-14letí měli zájem o večerní přímý přenos. Celkem 29 000, tedy 2,6 % děvčat a chlapců ve věku 4–14 let zhlédlo duel Švédsko – Anglie.

Podíl na dětském publiku za oba poločasy byl 21,51 %, přičemž v čase vysílání druhého poločasu preferovalo fotbal před nabídkou ostatních televizních stanic dokonce 68 dětí ze sta, při sledovanosti za děti 4–14 let 2,5 %.

Mezi přímé přenosy zařadila Česká televize na druhý program od 18.00 hod. a později od 23.02 hod. záznamy zápasů, které byly odehrány a v přímém přenosu na ČT4 SPORT odvysílány několik málo hodin předtím. Záznam odpoledního utkání na ČT2 mezi Kostarikou a Polskem si zvolilo 182 000 dospělých, tedy 2,1 %, při podílu 8,69 % a na záznam večerního zápasu Paraguay – Trinidad a Tobago se dívalo 112 00 dospělých, tedy 1,3 %, při podílu 12,84 %.

Z těchto dvou zápasů však nevzešel žádný osmifinalista, zatímco z obou zápasů vysílaných na programu ČT2 tzv. LIVE odešly všechny čtyři zúčastněné týmy do osmifinálové části soutěže.