Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Čtvrtek • 25.07.2024 - 14:24:03   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Z domova | Články
 

Zasedání Stálé komise pro sdělovací prostředky PS PČR v ČT

  Autor: PR Press ČT , e-mail: info@czech-tv.cz Přidané: 22.04.2005V České televizi ve studiu 3 na Kavčích horách se v pátek 22. dubna 2005 sešla na výjezdním zasedání Stálá komise pro sdělovací prostředky Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Jeho součástí byl seminář o současném stavu a výhledech plnění veřejné služby České televize za účasti jejího managementu.

Zasedání se zúčastnili také zástupci Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, Rady ČT, Rady ČTK, Rady ČRo, Českého rozhlasu a médií.

V úvodu semináře zrekapituloval generální ředitel ČT Jiří Janeček změny v řízení a provozu televize veřejné služby a shrnul její významné aktivity a počiny od 14. listopadu 2003, kdy se konalo poslední výjezdní zasedání komise v České televizi, až do dubna 2005. Vrchní ředitel ČT František Lambert poslance a účastníky zasedání seznámil s ekonomickými změnami v ČT během posledních 17 měsíců a s předběžnými výsledky hospodaření za rok 2004. Oba ředitelé zdůraznili, že „i přes trvale stabilizovanou situaci a vyrovnaný rozpočet je pro ČT nezbytné navýšení televizního poplatku, jehož výše je nejnižší v Evropě“.

České televizi, i když v roce 2004 po čtyřech letech dosáhla kladného hospodaření, citelně chybějí finanční prostředky na výrobu řady pořadů nových, dramatických pořadů, které tvoří pilíř její tvorby. Česká televize musí investovat nejen do rozvoje programového, ale především do rozvoje technického a technologického. A musí se připravit na digitalizaci svého vysílání. Musí se též vypořádat s nedostatečným čerpáním investic v předcházejících letech, řádově ve stovkách milionů korun, kdy byly investice opomíjeny vzhledem k vysokým ztrátám hospodaření.

Předseda komise Jaromír Talíř ocenil transparentní přístup vedení ČT k tomuto setkání. Místopředseda komise Petr Pleva po prezentacích managementu prohlásil, že „je přesvědčen o tom, že Česká televize jde pod vedením současného managementu dobrým směrem, a že vidí důvod ke zvýšení televizního poplatku“.

V druhé části semináře představil generální ředitel ČT Jiří Janeček programové priority ČT s důrazem na dlouhodobé projekty Největší Čech a Česká hlava. Řeč byla také o digitalizaci vysílání – vedoucí projektu Digitalizace ČT Pavel Hanuš seznámil účastníky semináře se současnou situací projektu digitalizace v ČT, se situací na televizním trhu z hlediska digitalizace vysílání, s finanční náročností tohoto procesu a se světovými trendy v této oblasti. Digitalizace vysílání byla i tématem obsáhlé diskuze v závěru semináře.

Ředitel zpravodajství ČT Zdeněk Šámal poslancům představil projekt nového zpravodajského programu ČT24 a oznámil datum zahájení jeho vysílání prostřednictvím satelitního přenosu a on-line vysílání: stane se tak v pondělí 2. května 2005 ve 13 hodin.

Ředitel techniky ČT Rudolf Pop oznámil datum zahájení vysílání České televize ve formátu 16:9. Oba programy ČT budou v tomto formátu vysílat od 1. května 2005.


Martin Krafl, Tiskový mluvčí ČT, 22.4.2005


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
22.04.2005 • ČT24 na startu [ 24 ]
15.04.2005 • Začal veletrh INTEC
08.04.2005 • INTEC 2005 – mezinárodní veletrh informační a komunikační techniky
06.04.2005 • UPC a ASTRA Vás pozývajú na workshop inštalatérov [ 3 ]
02.04.2005 • DVB-T – netradičný príjem v praxi [ 3 ]
01.04.2005 • UPC Slovensko zaraďuje Moooby TV [ 19 ]

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist