Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Neděle • 21.07.2024 - 18:31:40   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Z domova | Články
 

Strom života - víťazný film z Cannes je od štvrtka v našich kinách

  Autor: PR Press Film Europe/MARCUS PR , e-mail: info@filmeurope.eu Přidané: 07.11.2011


V slovenských kinách mal vo štvrtok premiéru film Strom života, ovenčený Zlatou palmou z filmového festivalu v Cannes, distribuovaný mediálnou spoločnosťou Film Europe Media Company. Film s hviezdnym obsadením v hlavných úlohách s Bradom Pittom, Seanom Pennom a Jessicou Chastain bude uvedený aj v sekcii Panoráma na 13. Medzinárodnom filmovom festivale Bratislava. Okrem neho je v ponuke festivalového programu ďalších 9 filmových lahôdok od spoločnosti Film Europe.


Na 13.ročníku MFF Bratislava sa okrem epického príbehu TREE OF LIFE /STROM ŽIVOTA režiséra Terrenca Malicka v programovej sekcii Panoráma premietnu aj ďalšie filmové snímky distribuované spoločnosťou Film Europe. Diváci sa môžu tešiť na víťazný film 68. ročníka filmového festivalu v Benátkach FAUST od Alexandra Sokurova s Johannesom Zeilerom v hlavnej úlohe, ďalej bude na festivale uvedená snímka THIS MUST BE THE PLACE / TOTO JE TO MIESTO od Paola Sorrentina so Seanom Pennom, PERFECT SENSE / DOKONALÝ SÚLAD v réžii Davida Mackenzieho /Ewan McGregor, Eva Green/, IF NOT US, WHO / KTO, AK NIE MY od Andresa Veiela / August Diehl, Lena Lauzemis/, MR. NICE v réžii Bernarda Rose v hlavných úlohách s Rhysom Ifansom a Chloë Sevigny, ktorý bude mať premiéru v slovenských kinách 10. novembra. V sekcii Proti prúdu bude uvedená snímka AMERICAN TRANSLATION Pascala Arnolda / Lizzie Brocheré, Pierre Perrier/, v sekcii Príbehy ALL THAT I LOVE /VŠETKO, ČO MILUJEM poľského režiséra Jaceka Borcucha /Mateusz Kosciukiewicz, Andrzej Chyra/ a slovenský film MARHUĽOVÝ OSTROV v réžii Petra Bebjaka v hlavných úlohách so Szidi Tobias a Attilom Mokosom bol zaradený do sekcie Made in Slovakia.

Celovečerný debut švédskeho režiséra Simona Kaijsera STOCKHOLM EAST bol vybraný do Medzinárodnej súťaže prvých a druhých hraných filmov.

„Film Europe distribuuje hlavne najlepšie európske filmy. Strom života je síce film americký, ale jeho kvalita a posolstvo podporuje koncept a stratégiu našej spoločnosti. Jeho globálny rozmer podčiarkuje Zlatá Palma z Cannes, ale aj výnimočná mystická obraznosť a univerzálna protoreligiozita a duchovnosť. Tento film preto nie je o Amerike, alebo Európe, ale o vzťahových mužsko-ženských, ľudských a kozmických archetypoch. Som rád, že práve na Medzinárodnom filmovom festivale v Bratislave dostane Strom života príležitosť spolu s ďalšími našimi európskymi filmami. Misiou Film Europe je pomáhať európskemu filmu aj nadštandardnou spoluprácou s európskymi festivalmi,“ hovorí Ivan Hronec generálny riaditeľ Film Europe.

Strom života je veľkolepý epos Terrenca Malicka o hľadaní zmyslu života medzi dvoma brehmi rozumu a lásky, emócií a kamennej tváre, úzkosti a šťastia. Je poctou životu, prírode a svetu okolo nás, ktorý sa nám odhaľuje ako symfónia. Postupne, obraz po obraze, nám prináša epický a dokonalý príbeh, ktorý je aktuálny dnes, rovnako ako pred viac ako polstoročím.


Film Europe je dynamická mediálna spoločnosť s tímami a kanceláriami v Prahe, Bratislave, Budapešti, Londýne a v Cannes. Od apríla 2010 prevádzkuje už tri vlastné národné tematické televízne kanály KINO CS, DOKU CS a MUZIKA CS (CS TV). Film Europe nakupuje, koprodukuje, v kinách a na DVD distribuuje a vo vlastných televíziách vysiela - európsky film.


Strom života

Žáner: dráma
Rok výroby: 2011
Krajina pôvodu: USA
České titulky
Dĺžka: 138 min.
Nevhodné pre maloletých do 15 rokov
Zvuk: Dolby Digital
Formát: 1.85:1
Distribučný formát: 35 mm, DCP


PhDr. Ivan Hronec, CEO, Film Europe
Mgr. Adriana Bednárová, mediálny poradca, MARCUS PR  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
07.11.2011 • Rada pre vysielanie a retransmisiu sa bude zajtra zaoberať sťažnostmi divákov na zvukovú intenzitu reklám v TV
03.11.2011 • RTVS použije finančné prostriedky od štátu na zaplatenie starých záväzkov
19.10.2011 • Vyjádření RRTV k vysílání reklamy v České televizi po 14. 10. 2011

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist