Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Čtvrtek • 23.05.2024 - 08:38:15   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Z domova | Články
 

ČAEK kongres 2012: Diskusní panel Maximální užitek širokopásmových služeb

  Autor: PR Press ČAEK , e-mail: cacc@cacc.cz Přidané: 16.04.2012


„Maximální užitek širokopásmových služeb – vzkaz představitelů průmyslu elektronických komunikací, vysílání a převzatého vysílání státní správě,“ tímto tématem se bude zabývat poslední diskusní panel chystané mezinárodní konference, pořádané v rámci letošního kongresu České asociace elektronických komunikací o. s. (ČAEK). Konference se koná 25. dubna 2012 v hotelu Crowne Plaza v Praze - Dejvicích.


„V souvislosti s připravovanou aukcí kmitočtů se v současné době mluví zejména o mobilním širokopásmovém připojení k síti Internet prostřednictvím přenosných zařízení. Nemělo by se však zapomínat ani na rozvoj pevných sítí. Přestože již bylo mnohokrát konstatováno, že dobrý přístup k širokopásmovému připojení podporuje konkurenceschopnost mnoha odvětví, v Evropské unii stále nedochází ke shodě jak účelně podpořit rozvoj sítí a služeb,“ říká prezident ČAEK Zdeněk Vaníček.

Bohužel i v ČR další rozšiřování širokopásmových služeb spíše stagnuje a to i z hlediska příznivějšího vývoje cen. Stát novými pravidly umožnil vstup konkurence na místní trh. Nový vítr do telekomunikačních služeb zde ale spíše přinášely různé soukromé subjekty, které přicházely s něčím novým. Dlouhodobá státní politika na podporu nových komunikačních technologií nesehrála tak výraznou roli, jak by bylo třeba. „Je samozřejmě vždy otázkou, nakolik je zasahování státu do trhu žádoucí,“ míní Vladimíra Chlandová, předsedkyně představenstva ČAEK, „nicméně o koncepci rozvoje je určitě nutno diskutovat, je třeba mít představu, kam chce česká ekonomika v následujících letech dojít.“

V diskusním panelu na výše uvedené téma očekává náměty i srovnání s jinými zeměmi. Pozoruhodné mohou být i některé zahraniční rozvojové koncepce.


Dodatečné informace k panelové diskusi:

Název: Maximální užitek širokopásmových služeb – vzkaz představitelů průmyslu elektronických komunikací, vysílání a převzatého vysílání státní správě (závěrečná panelová diskuse)

 Místo a čas: hotel Crowne Plaza Prague v Praze-Dejvicích, 25. 4. 2012, 16.30 – 17.45 hod.

 Úvodní slovo: Ekonomická situace a nástroje a politiky na podporu ICT v EU – Petr Zahradník – projektový manažer a konzultant EU Office České spořitelny, člen Národní ekonomické rady vlády

 Účastníci:
Prof. Václav Havlíček – rektor Českého vysokého učení technického v Praze
Václav Bartoň – generální ředitel, UPC Česká republika, s.r.o.
Jakub Chytil – člen představenstva, Telefónica Česká republika
Ondřej Zach – Senior Vice President, Programming & Acquisition HBO Central Europe, Executive Director & jednatel HBO Česká republika, spol. s r.o.
Moderuje: Libor Kudláček


Informace k organizaci konference ČAEK:

Česká asociace elektronických komunikací o. s. (ČAEK) pořádá svou každoroční konferenci v rámci kongresu s mezinárodní účastí dne 25. dubna 2012 v hotelu Crowne Plaza Prague v Praze-Dejvicích. Hlavním tématem výročního setkání ČAEK bude „Svět sítí a služeb elektronických komunikací a vysílání“. Program konference je kromě diskuse o pirátství na internetu rozdělen ještě do následujících tématických bloků:

• Digitální Česko a reforma evropského předpisového rámce pro sítě a služby elektronických komunikací;
• Audiovizuální mediální služby a ochrana obsahu, návrh zákona o audiovizi;
• Maximální užitek širokopásmových služeb – vzkaz představitelů průmyslu elektronických komunikací, vysílání a převzatého vysílání státní správě.


Program konferenční části kongresu a další aktuální informace jsou k dispozici na webových stránkách: www.caek.cz. Podmínkou účasti na konferenci je včasná registrace (přihláška je k dispozici rovněž na webových stránkách).

Nad Kongresem ČAEK 2012 převzal záštitu rektor ČVUT v Praze prof. Ing. Václav Havlíček, CSc. Konferenční část zahájí Fabio Colasanti, prezident International Institute of Communications (bývalý generální ředitel Generálního ředitelství pro informační společnost a média Evropské komise), a Igor Němec, předseda Úřadu pro ochranu osobních údajů. V úvodní besedě dále vystoupí Pavel Dvořák, předseda Rady Českého telekomunikačního úřadu, Ladislav Mikuš, předseda Telekomunikačního úřadu Slovenské republiky, Hynek Brom, I. místopředseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže a Jan Duben, ředitel sekce harmonizace a komunikačních služeb Ministerstva průmyslu a obchodu. Účastníci úvodní panelové diskuze budou besedovat o těchto otázkách:

Usnesení vlády České republiky ze dne 19. ledna 2011 č. 50, o Státní politice v elektronických komunikacích - Digitální Česko, kterým vláda schválila Státní politiku v elektronických komunikacích - Digitální Česko.

Rozvojová kritéria v přídělech rádiových kmitočtů v pásmu 790 - 862 MHz, ve smyslu bodu 6.2 Státní politiky v elektronických komunikacích.

Reforma předpisového rámce pro elektronické komunikace ve světle stanovisek EP, Rady a Komise a novely zákona o elektronických komunikacích

Sepětí a rozsah ochrany hospodářské soutěže v regulovaném prostředí elektronických komunikací
Ochrana soukromí a svět elektronických komunikací


O asociaci ČAEK o. s.

Česká asociace elektronických komunikací o. s. sdružuje největší provozovatele převzatého vysílání, poskytovatele širokopásmových služeb a operátory elektronických komunikačních sítí v ČR, poskytovatele programů, dodavatele technologií a poradenské firmy. Asociace si klade za cíl přispět k budování moderní infrastruktury a informační společnosti v České republice. Současnými řádnými a přidruženými členy asociace jsou společnosti UPC Česká republika, HBO, LICA, T-Mobile Czech Republic, RIO Media, SELF servis, SATT, Telefónica, dále AT&T Global Network Services Czech Republic, České Radiokomunikace, JD Production, NEMSAT, KT Klášterec nad Ohří, ELTRIS, Chello Central Europe, IKO Cable, Film Europe a M77 Group S.A. (Skylink). ČAEK dále sdružuje zahraniční dodavatele programů pro český trh kabelového vysílání.

ČAEK vznikla v roce 1998. Založily ji přední společnosti poskytující služby kabelových komunikací v ČR - Kabel Plus, Kabel Net Holding a Dattelkabel (dnes součástí UPC ČR), Intercable CZ a TES Media (později Karneval Media, nyní součástí UPC ČR). Dalšími zakládajícími členy byly HBO ČR, dodavatel programů, a společnost Hughes Network Systems, dodavatel telekomunikačních technologií. ČAEK vystupovala do konce roku 2001 pod názvem Česká asociace kabelových komunikací a do roku 2007 jako Česká asociace kompetitivních komunikací (ČAKK).

ČAEK od svého založení aktivně spolupracuje s asociací CABLE EUROPE (Evropská asociace kabelových komunikací - www.cable-europe.eu), která byla založena již v roce 1955 a navazuje na činnost sdružení evropských kabelových operátorů, jež vzniklo již v roce 1951. V letech 2001 až 2007 byla ČAEK členem (národní afilací) Evropské asociace kompetitivních telekomunikací.

Výroční konference ČAEK pravidelně pořádá od roku 2000.


Mgr. Evžen Staněk, tiskový mluvčí Kongresu ČAEK 2012, 16. 4. 2012


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
06.04.2012 • Kongres ČAEK: Ochrana obsahu audiovizuálních služeb stále komplikovanější
21.03.2012 • Události České televize vstupují do nové éry
16.03.2012 • „Pirátské“ aktivity v prostředí Internetu - ožehavé téma předmětem mezinárodní diskuze na kongresu ČAEK
13.03.2012 • Česká televize připravuje druhý HD kanál pro Olympijské hry v Londýně
09.03.2012 • Chello CE: Ruské stanice vstupují do Čech
05.03.2012 • TV Nova je připravena spolupracovat na řešení problematiky hlasitosti vysílání

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist