Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pondělí • 22.04.2024 - 16:25:07   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Kabelová televize | Články
 

UPC upozorňuje na opakovaný výskyt podvodníkov

  Autor: UPC Broadmand Slovakia , e-mail: upc@upc.sk Přidané: 23.04.2013
UPC varuje pred podomovými predajcami, ktorí si obete svojej nezákonnej činnosti hľadajú najmä medzi staršími ľuďmi


Spoločnosť UPC BROADBAND SLOVAKIA upozorňuje na opakovaný výskyt podvodníkov, ktorí sa zameriavajú zväčša na staršie osoby a nezákonným spôsobom im spôsobujú finančné škody. Ide o podomových predajcov, ponúkajúcich služby konkurenčného operátora, ktorí v snahe získať provízie z každej novej uzatvorenej zmluvy zavádzajú starších ľudí nepravdivými tvrdeniami. Zákazník v konečnom dôsledku nielenže neušetrí, ale naopak prichádza o peniaze, nakoľko musí uhradiť finančnú sankciu za porušenie zmluvy.

Podvodníci navádzajú klientov na predčasné ukončenie zmluvy s ich súčasným operátorom, a následné uzatvorenie novej zmluvy (na využívanie televíznych, či internetových služieb) s operátorom, ktorého zastupujú. Keďže väčšina zákazníkov využíva niektorú formu kampane s ročnou alebo dvojročnou časovou viazanosťou, predčasné ukončenie zmluvy je spojené so zaplatením finančnej sankcie. Podomoví predajcovia starších ľudí zavádzajú tvrdením, že ukončenie zmluvu so súčasným operátorom vybavia oni s tým, že žiadna sankcia za porušenie zmluvy nehrozí. Zákazník sa tak dostáva do situácie, keď je pod hrozbou sankcie zmluvne zaviazaný využívať a platiť za rovnaké služby od dvoch operátorov.

Len za obdobie uplynulého mesiaca spoločnosť UPC registruje viac ako tri stovky takýchto prípadov, pričom ako obete si podvodníci vyhliadli ľudí vo vyššom veku, zväčša v Bratislave a Košiciach. Ide o opakovanú situáciu, na ktorú kábloví operátori už viackrát upozorňovali. Podomoví predajcovia, ktorí sa tohto nezákonného konania dopúšťajú, ponúkajú služby operátora Slovak Telekom, a.s.. Tá si na podomový predaj objednáva služby agentúry, angažujúcej takzvaných „door to door“ predajcov, ktorí získavajú finančnú províziu z každej novej zmluvy. Žiaľ, ukazuje sa, že niektoré takéto agentúry angažujú aj osoby, ktoré sa neštítia bezohľadne zavádzať starších ľudí a spôsobovať im finančnú ujmu.

Vzhľadom na rozsah výskytu takýchto prípadov, spoločnosť UPC už o tomto listom upovedomila telekomunikačného operátora, ktorého služby uvedení podvodníci ponúkajú, a pripravuje príslušné právne kroky na ochranu svojich zákazníkov. V tejto súvislosti je spoločnosť UPC v prípade záujmu médií pripravená poskytnúť podrobné údaje, ktoré preukazujú vyššie opísané nezákonné konanie. UPC zároveň vyzýva zákazníkov na zvýšenú opatrnosť a odporúča podobné prípady ohlásiť telefonicky alebo na zákazníckych strediskách.

Viac informácii o spoločnosti UPC BROADBAND SLOVAKIA, záujemcovia získajú na internetovej stránke www.upc.sk, telefónnej infolinke 02 594 22 222, na profile UPC na Facebooku, alebo osobne na zákazníckych strediskách.


Jaroslav Kolár, hovorca UPC BROADBAND SLOVAKIA


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
16.04.2013 • SATRO s.r.o. zaradilo do svojej programovej ponuky dve nové stanice
12.04.2013 • Chello CE výrazně rozšiřuje nabídku svých stanic ve FiberTV od Orange
03.04.2013 • UPC a Filmbox Extra 1 přinášejí seriálové hity
27.02.2013 • Další porce dokumentů na TV KinoSvět [ 1 ]
22.02.2013 • Spoločnosť SATRO s.r.o. zaraďuje FOOOR od pondelka 25. februára
14.02.2013 • UPC uvádza od 1. marca predaj prijímacích zariadení a prenájom modemov

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist