Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pondělí • 11.12.2023 - 13:08:31   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Technika | Články
 

Britské rozhlasové stanice varují před přechodem na DAB

  Autor: Petr Miklík , e-mail: Petr.Miklik@seznam.cz Přidané: 12.11.2013


Skupina vlastníků britských rozhlasových stanic představující osmdesát procent rozhlasových stanic ve Velké Británii zveřejnila strategický dokument, který upozorňuje na rizika vládou prosazovaného přechodu na digitální vysílání pro britské posluchače. Očekává se, že v prosinci 2013 ministr kultury, telekomunikací a tvůrčího odvětví, pan Ed Vaizey, oznámí vládní plán a harmonogram přechodu z vysílání FM, AM na digitální rozhlas DAB.


Podle této skupiny, která zahrnuje stanice Anglian Radio, Celador Entertainment, CN Radio, Media Sound Holdings, Q Radio Network, Quidem, UKRD, UTV Media a nezávislé stanice Brighton’s Juice 107.2, Radio Jackie, Radio Plymouth, SIBC, na rozdíl od přechodu na digitální televizi přechod na DAB není součástí mezinárodně koordinovaného plánu a stát nezíská dividendu z prodeje analogového spektra.

Skupina upozorňuje na to, že „přechod znamená vážné riziko pro posluchače, který ztratí přístup k rozhlasovému vysílání, pokud neutratí několik set liber na domácnost při nákupu nového digitálního přijímače. Náklady za přístup k digitální rozhlasové platformě jsou nepřiměřené pro mnoho menších stanic, a pro mnoho vysílatelů přechod nemusí být vhodný ani možný. Bude potřebné nové veřejné financování pro rozšíření místního pokrytí DAB a dokonce asi sto důležitých lokálních komerčních rozhlasových stanic zůstane na FM nebo bude donuceno k přechodu na digitální platformu, která je pro ně nedostupná nebo nevhodná.”

Skupina uvádí, že cena rozhlasových přijímačů DAB se v posledních letech nesnížila a je třikrát dražší než průměrná cena přenosného analogového rozhlasového přijímače. Výsledné náklady na britskou domácnost při přechodu na DAB včetně autorádií by mohly být 300 až 500 liber. Mnoho výhod DAB lze využít bez úplného přechodu na digitální vysílání a mnoho posluchačů už tak činí.

Podle skupiny je řešením zaměřit se na zájmy posluchačů a místních komerčních stanic. Rozumným a logickým politickým přístupem by bylo vytvářet prostředí, které vysílatelům umožní, aby se sami rozhodli, jestli a kdy vypnou své analogové vysílání, což má být založeno na znalosti jejich vlastního trhu. Vláda by neměla pokračovat ve vynucovaném přechodu na DAB a místo toho by měla přijmout tržní filosofii s neutrální platformou.


S využitím zdroje: Colin Mann, Advanced-television.com, volně upraveno a zkráceno


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
11.11.2013 • Skupina SES plánuje vysílání v módu 4K/Ultra-HD
07.11.2013 • Má současná televize Ultra-HD budoucnost?
04.11.2013 • Netflix nyní testuje Ultra-HD a zbavuje se obsahu v 3D
24.10.2013 • Apple bude prodávat televizor Ultra-HD s úhlopříčkou 65 palců
16.10.2013 • LG zahájí výrobu OLED displejů
20.09.2013 • Aplikace Topfun v novém satelitním boxu Zircon iHD

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist