Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Čtvrtek • 29.02.2024 - 04:18:53   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Softwarové novinky | Články
 

Topfun začal testovat nasazení filmů v 4K rozlišení

  Autor: Topfun Media , e-mail: info@topfun.tv Přidané: 05.02.2014


Společnost Topfun Media a.s., provozovatel videopůjčovny Topfun, vítěz prestižní soutěže ConnectedWorld. Tv Awards 2012 a průkopník VOD služeb v ČR a na Slovensku oznámila, že ve spolupráci se společností Inflex, která se významně podílí na vývoji služeb Topfun, zahájili testování obsahu využívajícího technologii 4K (UHD rozlišení) v rámci své služby Topfun. Tato technologie nabízí čtyřnásobně kvalitnější rozlišení obrazu oproti technologii FullHD.


Jsme na počátku testování, nicméně první výsledky ukazují, že s nasazením obsahu s tímto rozlišením bychom neměli mít problém a jsme přesvědčeni, že nasazení prvního 4K obsahu je otázkou dohledné doby. Vzhledem k tomu, že jednání s majors studii o 4K obsahu jsou v počátcích, tak v první fázi nasadíme dokumenty a filmové ukázky. Je otázkou času, kdy výrobci TV zahájí masivní produkci zařízení s technologií 4K a na to chceme být důkladně připraveni, prohlásil Projektový manager společnosti Topfun Media, Jan Lakomý.

4K je nejnovější trend výrobců TV. Očekává se, že již v roce 2014 se velká část TV bude vyrábět s tímto rozlišením. Proto právě obsah je nejdůležitější komoditou pro tuto technologii. Topfun vyjednává s mnoha poskytovateli obsahu o tomto formátu, včetně sportovních TV a dokumentárních produkčních společností. Topfun jako první uvedl na trhu v ČR a SK obsah v HD a 3D formátu.

Inovace jsou pro nás výzvou. Značky TV s námi již jednají o podpoře těchto služeb. Topfun aplikace patří mezi nejpoužívanější ve většině TV značek. Doplnil Jan Lakomý.


O společnosti Topfun Media

Společnost Topfun Media a.s. je provozovatelem největší internetové videopůjčovny působící v České a Slovenské republice. Topfun si klade za cíl nabídnout svým zákazníkům co nejširší škálu filmů všech filmových studií a distributorů. Topfun je nejdéle působící videopůjčovnou na tomto teritoriu. Služba odstartovala 15. 6. 2006 a za to dobu Topfun navázal strategická partnerství s 9 IPTV partnery, mezi něž patří například společnosti Orange, Slovak Telekom, SmartComp a další. Též spolupracuje s webovými portály, TV společnostmi a filmovými studii. Svůj obsah nyní dodává na Topfun 50 poskytovatelů z řad distributorů, producentů a filmových studií jako jsou například Universal Pictures, Warner Bros. Topfun nabízí své služby prostřednictvím webu, IPTV sítí a na Smart TV značek Samsung, LG, Philips, Panasonic, Sony, Gogen a Hyundai . Dále také na přenosných zařízení s operačním systémem Android, iOS a Windows Phone, satelitním přijímači Zircon iHD a dalších.


Jan Lakomý, Topfun Media, 4. 2. 2014


Zkrácená adresa na tuto stránku: http://goo.gl/NgMUPJ Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
20.01.2014 • České Radiokomunikace spustily pro stanici Óčko první komerční vysílání hybridní televize v ČR
19.12.2013 • Česká televize spustila službu Panorama pro televize s podporou HbbTV
05.12.2013 • Novinka u Skylinku - neomezený přístup k filmům s HBO GO
29.11.2013 • Ukončení možnosti registrace dekódovacích karet Skylink starého typu
22.11.2013 • Odpojování programů od systémů CryptoWorks! [ 1 ]
12.11.2013 • Nabídka HBO GO dostupná i abonentům platformy Skylink

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist