Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pátek • 24.05.2024 - 19:15:08   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Ze světa | Články
 

Ericsson a Telespazio prinesú divákom na celom svete HD obsah v najvyššej kvalite

  Autor: PRAM Consulting , e-mail: info@pram.sk Přidané: 19.03.2014


Satelitná spoločnosť Telespazio nasadila systémový kóder AVP 4000 od Ericssonu, ktorý zabezpečí distribúciu videoobsahu vo vysokej kvalite do celého světa. Spolupráca obidvoch firiem prinesie zákazníkom Telespazia nové služby v oblasti HD TV. Ericsson AVP 4000 prinesie špičkovú obrazovú kvalitu vo formátoch MPEG 2 a MPEG-4 AVC vo všetkých rozlíšeniach od SD až po HD.


Minuloročný prieskum Ericsson Consumer Lab potvrdil, že kvalita HD obsahu je pre spotrebiteľov po celom svete veľmi dôležitá. Diváci dnes očakávajú kvalitný obraz, čo motivuje vysielateľov a poskytovateľov služieb modernizovať svoju vysielaciu a distribučnú infraštruktúru. V tejto súvislosti podpísal Ericsson dohodu so spoločnosťou Telespazio, ktorá celosvetovému satelitnému operátorovi umožní rozšíriť portfólio služieb, vrátane distribúcie signálu vo formáte MPEG–4 AVC v HD a SD kvalite. Existujúce SD kanály v MPEG 2 prémiovej kvalite v rámci súčasnej infraštruktúry distribúcie obsahu zostanú zachované.

Spoločnosti Telespazio pomôže spolupráca znížiť náklady najmä vďaka využívaniu multiplex platformy Ericssonu, ako aj existujúcich vysielacích pásiem. Telespazio takisto začne používať modernú verziu kóderu Ericsson AVP 4000, ktorý spoločnosti zabezpečí dostatočnú šírku frekvenčného pásma. To umožní zavedenie nových služieb distribúcie obsahu.
Unikátne riešenie Ericssonu dodal jeho regionálny partner Diem Technologies, aj vôbec prvým čipom na profesionálne spracovanie videa. Telespaziu to umožní ponúknuť vo svojej triede najlepšie nástroje pre kompresiu videa na svete. Pre koncového zákazníka to znamená širšiu ponuku HD a SD služieb a to v najvyššej možnej kvalite.

Rodina prístrojov pre spracovanie videa Ericsson AVP bola veľmi dobre prijatá všetkými vysielateľmi a operátormi po celom svete. Zariadenia ponúkajú najvyšší výkon a vysokú variabilitu na jedinej platforme naprieč všetkými aplikáciami (od SD po HD, 1080p50/60, 3DTV alebo Ultra High Definition TV) a kodekov (vrátane MPEG-2, MPEG-4 AVC a JPEG2000, v schémach 4:2:0 a 4:2:2, 8-bitové a 10-bitové aj s podporou).


O Ericssone

Ericsson je popredným medzinárodným dodávateľom telekomunikačných technológií a služieb. Prostredníctvom riešení fungujúcich v reálnom čase vytvára prepojenú spoločnosť, ktorá umožňuje študovať, pracovať a slobodnejšie žiť v trvalo udržateľných spoločnostiach po celom svete. Ponuku Ericssonu tvoria služby, software a infraštruktúra informačných a komunikačných technológií určených telekomunikačným operátorom a iným odvetviam. V súčasnosti sa v sieťach od Ericssonu uskutočňuje viac než 40% celosvetovej mobilnej komunikácie, spoločnosť zabezpečuje servis sietí s viac než 2 miliardami používateľov. Ericsson pôsobí v 180 krajinách a zamestná viac než 100 000 pracovníkov. Spoločnosť bola založená v roku 1876 a sídli v Štokholme vo Švédsku. V roku 2013 tržby Ericssonu dosiahli 227,4 miliárd švédskych korún. Ericsson je zapísaný na štokholmskej burze NASDAQ OMX a newyorskej burze NASDAQ.

www.ericsson.com
www.twitter.com/ericssonpress
www.facebook.com/technologyforgood
www.youtube.com/ericssonpress

Ericsson Corporate Public & Media Relations
Ericsson Investor Relations


Viktor Škulec, PRAM Consulting, 19. 3. 2014


Zkrácená adresa na tuto stránku: http://goo.gl/1fSwwc Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
19.03.2014 • Sledujte živě v sobotu 22.3.2014 start rakety Ariane se satelity Astra 5B a Amazonas 4A!
18.03.2014 • Rusko vypustilo satelity DBS
15.03.2014 • Družice Astra 5B se připravuje ke startu
13.03.2014 • Satelitní pozice Eutelsat-Nilesat 7/8° západně pokrývá signálem 51,5 miliónů domácností
11.03.2014 • Hybridní satelitní mobilní řešení družicí Amos-5
09.03.2014 • Společnosti Arabsat a Telesat podepsaly novou smlouvu na družici Hellas Sat

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist