Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Neděle • 21.07.2024 - 18:01:49   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Technika | Články
 

Changhong na veletrhu Canton Fair vykročil do éry 5K

  Autor: PRAM , e-mail: info@pram.cz Přidané: 05.05.2014


Čínský výrobce na domácí půdě představil největší zakřivenou TV na světě. Má 5K rozlišení a je už v prodeji. V porovnání s jinými televizory má 105 palcová obrazovka vyšší rozlišení a také díky svému zakřivení je ideální pro sledování filmů. Obraz vyniká vykreslením barev, důrazem na detaily a dokonalým podáním reality. Výsledkem je absolutně čistý a ničím nerušený obraz...


Společnost Changhong, přední čínský výrobce spotřební elektroniky, představil na nedávném 115. Kantonském veletrhu několik produktových novinek. Velkou pozornost upoutala dosud největší zakřivená TV na světě, se kterou Changhong vstupuje do éry 5k. Kantonský veletrh je největší čínskou obchodní událostí, která se dvakrát za rok – na jaře a na podzim – koná v jihočínském městě Guangzhou. Každého z veletrhů se pravidelně účastní přes dvě stě tisíc návštěvníků a vystavovatelů z celého světa.

Na tradičním veletrhu na břehu Perlové řeky Changhong poprvé ukázal svou novou vlajkovou loď - ultra HD televizor s 5K rozlišením a typovým označením 105Q1C. Úhlopříčka o velikosti 105 palců (2,7 metru) z něj dělá dosud největší zakřivený televizor na trhu. 5K Ultra HD displej má rozlišení 5120 x 2160 pixelů a frekvenci 240 Hz, což zaručuje plynulý obraz.

Kromě UHD rozlišení televizor zaujme také širokoúhlou obrazovkou ve formátu 21:9. V porovnání s jinými televizory má 105 palcová obrazovka vyšší rozlišení a také díky svému zakřivení je ideální pro sledování filmů. Obraz vyniká vykreslením barev, důrazem na detaily a dokonalým podáním reality. Výsledkem je absolutně čistý a ničím nerušený obraz.

Novinka od Changhongu nabízí kromě špičkového obrazu i množství Smart funkcí. Jádrem televizoru je operační systém Android 4.2. Čínští inženýři pojali trendově také ovládání televizoru, o které se namísto klasického ovladače postará aplikace v chytrém telefonu. Na vlně zásad chytré domácnosti, které Changhong propaguje, by zařízení měla být úzce propojená a synchronizovaná. Divák si tak bude moci TV vysílání stejně jako i jiný obsah nerušeně shlédnout jak na televizi, tak na svém smartphonu či tabletu.


O CHANGHONG

Společnost CHANGHONG, přední světový výrobce televizorů, byla založena v roce 1958. Jejím posláním je poskytovat zákazníkům špičkové technologie a vynikající kvalitu za dostupné ceny. Jako vůbec první čínská investice na evropském kontinentu byla v roce 2005 založena pobočka v České republice a v Nymburce vybudován výrobní komplex. Lokální pobočka tak zákazníkům přináší výhody tuzemského výrobku vysoké kvality i místního poprodejního servisu. Více informací na www.changhongeurope.cz.


Šárka Bláhová, PRAM Consulting, 5. 5. 2014


Zkrácená adresa na tuto stránku: http://goo.gl/0uhaed Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
27.04.2014 • Zakřivené obrazovky a jejich cesta z kina do domácnosti
02.04.2014 • Placené satelitní rádio Sirius XM pro Evropu nevysílá...
01.04.2014 • Psali jsme na Apríla: Dnes začalo testovat placené satelitní rádio Sirius Europe XM [ 2 ]
05.03.2014 • Čeká nás revoluce v ovládání televizí? Zapomeňte na klasický ovladač. Brzy budeme s televizí komunikovat řečí těla...
28.02.2014 • České Radiokomunikace zahájily další etapu experimentálního vysílání v DVB-T2
24.01.2014 • NHK zkušebně odvysílá řadu projekcí z Olympijských her v Soči ve formátu Super Hi-Vision 8k

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist